• خرید مجموعه دلنوشته دلدار فاطمه یادگاری کلیک کنید
  • رمان مسخ لطیف اثر کوثر کاربر انجمن تک رمان کلیک کنید

●پزشک کودکان●

• نویسنده موضوع 'mobin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 9
  • بازدیدها 212
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

'mobin

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,763
امتیازها
138
کیف پول من
-440
راهکارهایی برای کاهش #لجبازی_کودک

۱-تکرار بیش ازحدتوصیه، کودک را لجباز میکند
۲- بجای توصیه‌های دستوری از توصیه‌های خبری استفاده کنید.
۳-خواسته‌های موجه کودک را پاسخ دهید.
۴- به کودکانتان توجه بیشتری داشته باشید.
۵- سرزنش کردن بیش ازحدکودک، او را لجبازتر می‌کند
۶- به فرزندانتان حق انتخاب دهید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : 'mobin

'mobin

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,763
امتیازها
138
کیف پول من
-440
فرصت بازی بدهید!

اگر ما بخواهیم حق تربیتی فرزند مان در هفت سال اول ضایع نشود باید فرصت #بازی را به او بدهیم.

بهترین والدین، والدینی هستند که بستری را فراهم کنند که بچه ها بازی کنند. نه اینکه دست بچه را بگیریم و کلاس به کلاس ببریم

'mobin

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,763
امتیازها
138
کیف پول من
-440
✅به دختر #نوجوان مسئولیت هایی را واگذار کنید. نباید همه کارهایش را شما انجام دهید.

اینکه اجازه نمی دهید دست به سیاه و سفید بزند، همه کارهای خانه و حتی کارهای شخصی او را انجام می دهید، شما را تبدیل به یک مادر خوب نمی کند، بلکه باعث می شود دخترتان به یک فرد مسئولیت گریز تبدیل شود.

✅ به او وظایفی را محول کنید و اجازه دهید مسئولیت کار و عواقب خوب و بدش کاملا به عهده خودش باشد.

'mobin

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,763
امتیازها
138
کیف پول من
-440
#دانستنیها
#مراقبت_کودک
اگر کودکتان براثرخوردن غذا یا چای یا شیر د*اغ دچار سوختگی زبان شد

مقداری شکر روی زبانش بریزید، بعداز چند ثانیه دیگر نه اثری از سوختگی و نه ‌سوزش ‌احساس ‌میکند..

'mobin

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,763
امتیازها
138
کیف پول من
-440
#مواد_مغذی

هر روز یک سیب به کودکتان بدهید تا در آینده کمتر بیمار شود

کاهش ریسک حملات قلبی
تقویت سلامت مغز و اعصاب
کمک به آلزایمری‌ها
مقابله با دیابت
مقابله با چاقی
کاهش خطر سرطان

'mobin

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,763
امتیازها
138
کیف پول من
-440
عوارض استفاده از #داروهای_گیاهی اشتهاآور در کودکان

⭕آیا داروهای گیاهی افزایش #اشتها کم عارضه تر هستند⁉
✅ساده ترین و بی خطرترین خوراکی سودمند همان آب است، اما اگر آب را هم زیاد و بی رویه مصرف کنیم، باعث می شود تمام املاح و مواد ضروری ب*دن رقیق و از ب*دن دفع شوند، بنابراین مصرف هر دارو و حتی ماده غذایی باید به اندازه باشد
⭕آیا مصرف داروهای اشتهاآور در مدت زمان کوتاه هم می تواند عوارض داشته باشد⁉
✅مدت زمان مصرف داروها اهمیت زیادی دارد و قطعا این داروها چون بر دیگر ارگان های ب*دن نیز تاثیر می گذارند، مصرف طولانی مدت آنها اصلا توصیه نمی شود، اما نکته مهم تر این است که #بی_اشتهایی می تواند علت های مختلفی داشته باشد از جمله بیماری های عفونی مثل یک عفونت ادراری ساده، والدین با خوراندن شربت اشتهای حتی گیاهی به کودکشان در واقع علامت یک بیماری را پنهان می کنند.

‼ممکن است بی اشتهایی ناشی از #بیماری هورمونی باشد و در این صورت رشد بچه دچار مشکل شود. حتی بیماری تیروئید، دیابت و کم خونی نیز همگی روی اشتها تاثیر می گذارند. اگر والدین خودسرانه این داروها را به کودکشان بدهند و زمانی بفهمند که دیر شده باشد.

'mobin

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,763
امتیازها
138
کیف پول من
-440
#مواد_مغذی
کره بادام زمینی

☸از جمله دلایلی که برای خریدن شیشه های کره بادام زمینی وجود دارد، درست کردن ساندویچ سریع صبحانه و یا میان وعده برای کیف مدرسه کودکان است. کره مغزها مانند کره بادام زمینی و کره بادام، منابع غنی از چربی های اشباع نشده و پروتئین ها هستند، که می تواند بزرگترین کمک را در مورد #افزایش_وزن به کودک شما بکند.

'mobin

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,763
امتیازها
138
کیف پول من
-440
#دانستنیها
#شیر_دهی

اگر بچه را سریع و بلافاصله از شیرجدا کنیم,در اینده باعث #پرخاشگری و بداخلاقی و .. کودک می شود.

چون یک محیط عاطفی را به یک باره از او گرفته ایم.

'mobin

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,763
امتیازها
138
کیف پول من
-440
ج*ن*س #لباس نوزاد باید چگونه باشد ⁉‼
لباس #نوزاد نباید دکمه، زیپ یا اضافاتی داشته باشد که باعث آزار بچه شود.

قبل از خرید راحتی، درزهای لباس را هم چک کنید. دکمه های لباس نوزاد باید چفتی و ظریف باشند.لباس نوزاد باید به اندازه کافی دکمه داشته باشد تا بتوانید آن را به راحتی به تن او بپوشانید یا درآورید.

لباس هایی که جلوی آنها دکمه دارد بهتر از لباس هایی است که دکمه آنها پشت لباس است.
لباس نوزاد نباید به تن او بچسبد. لباس چسبان یا شلوار تنگ، نوزاد را اذیت میکند. یقه، کشباف های سردست یا مچ پای نوزاد نباید تنگ باشد. لباس نوزاد را مناسب فصل انتخاب کنید.

لباس گرم بچه را مریض خواهد کرد پزشکان می گویند لباس نوزاد باید فقط یک لایه از لباسی که شما میپوشید بیشتر باشد.

✅بهتر است حتما به نوزاد زیرپوش بپوشانید تا هم گرم بماند و هم دکمه لباس رویی، او را آزار ندهد

'mobin

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,763
امتیازها
138
کیف پول من
-440
#تربیت_کودک

گر قانونی برای #بد_دهنی گذاشتید ولی تغییری ایجاد نشد، ممکن است درنظرگرفتن عواقب منفی برای این کار ضرورت پیدا کند.

اگر کودک در عصبانیت فحش می‌دهد، از محل دورش کنید تا یاد بگیرد چطور پیش از آنکه چیزی دردسرساز بگوید، خودش را آرام کند.

«شیشه‌ی حرف بد» راه دیگری برای برخورد با بد دهنی است. هر کسی در خانه حرف بدی بزند، باید مقداری پول درون شیشه بیندازد. این کار زمانی شدنی است که کودک پولی در اختیار داشته باشد که بتواند از مقدار آن محروم شود.

به‌خوبی درباره‌ی کاری که می‌توانید با پول جمع‌شده انجام دهید فکر کنید. از این پول برای سفر خانوادگی استفاده نکنید. اگر کودک بداند این پول قرار است صرف کاری سرگرم‌کننده شود با احتمال بیشتری فحش خواهد داد تا در نتیجه‌ی نهایی سهیم باشد.

گرچه اهدای پول به خیریه در ابتدا ایده‌ی خوبی به‌نظر می‌رسد، اما ممکن است این پیام اشتباه را به کودک منتقل کند «ما با فحش دادن به دیگران کمک می‌کنیم». احتمالا این پیامی نیست که می‌خواهید از این کار به او انتقال بدهید. بنابراین این پول را صرف چیزی مانند پرداخت قبض‌های خانه کنید.

بالا