• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

پارک کوه سنگی

• نویسنده موضوع Zahra.Jafari
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 0
  • بازدیدها 151
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Zahra.Jafari

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-23
لایک‌ها
1,477
امتیازها
73
کیف پول من
115
درباره پارک کوهسنگی مشهد
کوه‌سنگی نام کوه مشهور و نیز دومین پارک بزرگ بعد از پارک جنگلی ملت در شهر مشهد است که در میان تفریحگاه‌های این شهر از قدمت و شهرت خوبی برخوردار است و یکی از زیباترین پارک‌های ساخته‌شده در ایران به شمار می آید. این مجموعه تلفیقی از آب، سنگ و سرسبزی و نور است که در دل دو رشته کوه سنگی در جنوب غربی شهر مشهد مقدس یکی از جاذبه های گردشگری و تفرجگاه های ساکنین دیده میشود که در ایام مختلف سال مراجعه کنندگان زیادی از همه اقشار دارد. این پارک قدیمی و مثلثی شکل که به کوهسنگی مشهور است بعد از حرم مطهر و آرامگاه فردوسی از پربازدیدترین مکان های شهر به حساب می آید. یک نکته جالب در مورد این مکان اینست که شاه عباس در ۱۶ سالگی در این مکان تاجگذاری کرده است. این پارک در مجاورت بافت شهری و بخشی از جاده کمربندی که جاده آسیایی نام دارد، قرار گرفته است. مهندسان با الهام از بنای هارونیه و عمارت خورشید، در پارک کوهسنگی ساختمانی طراحی کرده اند که موزه بزرگ خراسان رضویه نام دارد و در آن اشیای قدیمی این بخش از کشور به نمایش گذاشته شده است.

البته من اینم اضافه کنم که بالای کوه . مزار شهیدان گمنام است که حال و هوای دیگری دارد

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

بالا