• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

چرا باید تمرین طراحی با مداد را از همین امروز شروع کنید؟

• نویسنده موضوع مهاجر.
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 6
  • بازدیدها 606
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
طراحی

چرا باید تمرین طراحی با مداد را از همین امروز شروع کنید؟

شاید تمرین طراحی به نظرتون کار پر زحمتی می یاد اما یک لحظه به تمام امکاناتی که داشتن دست و ذهن قوی در طراحی به شما می ده فکر کنید: از فن آرت کشیدن از کارتون ها، فیلم ها و بازی های ویدئویی مورد علاقه تون گرفته تا خلق شخصیت ها و دنیاهای خیالی ساخته و پرداخته ذهن خودتون روی کاغذ یا صفحه نمایشگر. شاید هم بیش تر به طراحی از مدل زنده و طبیعت گرایش داشته باشید و بخواید جوهره و شمایل کلی موضوع طراحیتون رو با سرعت و به طور حرفه ای روی کاغذ پیاده کنید. هدفتان هر چی که باشه، برای عملی کردنش به وسیله ای بسیار مهم به نام مهارت طراحی نیاز خواهید داشت.

گرچه احتمالا این جمله رو بارها شنیدید، ولی اجازه بدید تکرار کنم که این مهارت با تمرین زیاد، مرتب و هوشمندانه به دست می یاد و پیشرفت می کنه. فرقی نمی کنه حالا در چه سطحی هستید، هر روز کمی تمرین طراحی شما رو به سطح بالاتر نزدیک می کنه. پس وقت رو هدر ندید و همین امروز دست به کار شید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
ولی تمرین طراحی رو از کجا شروع کنم؟
فرض کنیم شما در طراحی کاملا مبتدی هستید. شاید هنوز کم سن و سال باشید یا در نقطه ای از دوران بزرگسالیتون تصمیم به یاد گرفتن طراحی گرفته باشید. در صورتی که مورد آخر شامل حالتون می شه لطفا ناامید نشید! فراموش نکنید که یادگرفتن هنر محدودیت سنی ندارد. در هر سنی که باشید می تونید همین امروز و با هزینه بسیار کم تمرین طراحی رو شروع کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
وسایل مورد نیاز برای شروع کار

حقیقت اینه که حداقل وسایل مورد نیاز برای تمرین طراحی همین حالا هم تو خونه شما پیدا می شه. کافیه یک مداد و یک کاغذ باطله بردارید و شروع کنید. اما اگر می خواید شروع کمی حرفه ای تری داشته باشید توصیه می کنم وسایل زیر رو تهیه کنید:

مداد طراحی: مارک و نرمی نوک مداد کاملا بستگی به خودتون داره. می تونید انواع مدادهای موجود در بازار رو با درجه های سختی مختلف امتحان کنید تا مدادهای مناسب خودتون رو انتخاب کنید. من برای تمرین و طراحی سردستی از مداد مارک فابر کاستل و مداد زغالی فابر کاستل استفاده می کنم.کاغذ: بهتره از کاغذهای سایز A3 استفاده کنید ولی اگر برای شروع از کاغذهای A4 که در دسترس تر هستند استفاده کردید هیچ اشکالی نداره.تخته شاسی: بهتره برای شروع تخته شاسی سایز A3 تهیه کنید.کاتر: برای تراشیدن مداد بهتره از کاتر به جای تراش استفاده کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
حرکت مداد از شانه به جای مچ
تخته طراحی را به صورت عمودی و کمی مایل به عقب رو به روی خود قرار بدید. می تونید همون طور که پشت میزتون نشستید تخته رو روی زانوهای خودتون قرار داده و پشت اون رو به لبه میزتون تکیه بدید. سعی کنید برای کشیدن خطوط اولیه و طرح کلی تا حد ممکن مچ دست رو ثابت نگه دارید و با حرکت دادن بازو از شانه خطوط را رسم کنید. برای این منظور لازمه شیوه به دست گرفتن مداد یا زغال رو از حالت نوشتن به حالت نگه داشتن در کف دست تغییر بدید. این نوع به دست گرفتن مداد رو می تونید در عکس زیر ببینید:

در ابتدا این روش گرفتن مداد (یا زغال) و حرکت از شانه برای شما آسون نخواهد بود. اشکال و خطوطی که رسم می کنید ناشیانه تر، لرزان تر و غیر دقیق تر به نظر می رسند چرا که همه ما از بچگی به گرفتن مداد در دست به صورت نوشتن عادت کردیم. اگرچه حالت نوشتن برای اضافه کردن جزئیات و خطوط ظریف و دقیق کاملا مناسبه، با این حال برای کشیدن خطوط روانی که به خوبی فرم و ایده طراحی رو بیان می کنند، گرفتن مداد در کف دست و حرکت از شانه بهترین روشه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
تراشیدن مداد با کاتر
اگر تصمیم خودتون رو گرفتید که گرفتن مداد در کف دست و حرکت از شانه رو امتحان کنید و در اون به مهارت برسید، لازمه مدادتون رو طوری تراش بدید که حدود ۱/۵ سانتیمتر از نوکش بیرون باشه و بدنه اش در قسمت بالا کمترین بعد از این که مغزی به اندازه مناسب از بدنه بیرون اومد می تونید یک تکه کاغذ سنباده رو به آرامی دور تا دور مغزی بکشید تا سطحش هموار بشه.اصطکاک رو با کاغذ داشته باشه. برای انجام این کار تراش معمولی مناسب نیست و لازمه با استفاده از کاتر مدادتون رو تراش بدید.

مطابق عکس مداد رو در کف دست چپ گرفته و تیغه کاتر رو به صورت مایل روی بدنه مداد چند سانتی متر پایین تر از نوک قرار بدید.

در حالی که شست دست چپ را روی قسمت بالایی کاتر قرار داده اید به آرامی تیغه را به سمت نوک حرکت داده و یک لایه نازک از بدنه چوبی مداد رو بتراشید. با کمک شست چپتون حرکت و عمق فرو رفتن تیغه را کنترل کنید.

تراشیدن رو ادامه بدید تا کم کم به مغزی مداد نزدیک شید. دقت کنید هر بار یک لایه نازک رو جدا کنید و بیش از حد عمیق نتراشید تا مغزی آسیب نبینه.

بعد از این که مغزی به اندازه مناسب از بدنه بیرون اومد می تونید یک تکه کاغذ سنباده رو به آرامی دور تا دور مغزی بکشید تا سطحش هموار بشه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
تمرین های مناسب برای گرم کردن دست
برای این که به مرور به گرفتن مداد در کف دست و حرکت دادنش از شانه عادت کنید بهتره هر روز چند دقیقه ای رو به تمرین اختصاص بدید. بعضی از تمرین های موثر رو می تونید در ادامه ببینید:
کشیدن خطوط صاف و منحنی:

• دو نقطه رو با فاصله از هم روی کاغذ بکشید و سعی کنید در حالی که نگاهتون به نقطه مقابل هست با یک خط راست اون ها رو به هم وصل کنید.
  • یک خط راست بکشید و وسطش نقطه ای رو تعیین کنید. حالا خطوط راستی رو با زاویه های مختلف را از همان نقطه روی خط عبور بدید.
  • صفحه را پر از انواع قوس ها، مارپیچ ها و خطوط موجی شکل کنید. سه نقطه (که در امتداد هم نباشند) رو روی کاغذ بکشید و سعی کنید با یک خط منحنی به هم وصلشون کنید.
  • کشیدن دایره و بیضی:
  • اندازه دایره ای که می خواهید بکشید رو در ذهنتون در نظر بگیرید. حالا قبل از آنکه نوک مداد با کاغذ تماس پیدا کنه چند بار با چرخش دست از شانه دایره رو به صورت فرضی رسم کنید. سپس بدون این که حرکت چرخشی دست رو متوقف کنید نوک مداد رو روی کاغذ بگذارید و دایره رو رسم کنید.
  • بیضی رو هم به روش بالا رسم کنید سعی کنید بیضی هایی را در زاویه های مختلف و با قطرهای مختلف بکشید.
  • چهار نقطه روی کاغذ بکشید و سعی کنید این نقاط را به شکل یک بیضی یا دایره به هم وصل کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,850
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,814
تمرین طراحی به صورت هوشمندانه و هدف دار
برای تبدیلشدن به یک طراح حرفه ای علاوه بر یک دست قوی نیاز به یک ذهن آماده و چشمانی تیزبین دارید. توجه کنید که هر شکل پیچیده ای از ب*دن انسان گرفته تا ربات های پیشرفته خودشون از ترکیب اشکال ساده و خطوط راست و منحنی تشکیل شده اند که در کنار هم یک تصویر منسجم و زیبا رو می سازند. به اشیاء اطرافتون با دقت نگاه کنید و سعی کنید ساختارشون رو به صورت ترکیبی از شکل های ساده ای مثل مکعب مستطیل، کره، مخروط و … ببینید. حالا تعدادی شیء ساده رو رو به روی خودتون قرار بدید و ساختار اون ها رو به ساده ترین شیوه ای که می تونید رسم کنید.

یادتون باشه که شما دارید ساختار کلی شیء رو روی کاغذ پیاده می کنید و بهتره توی این مرحله درگیر جزئیات شکل، سایه روشن و تمیز بودن خطوط نشید. بعد از این که ساختار کلی رو به خوبی روی کاغذ پیاده کردید می تونید روی جزئیات و زیباسازی اون ها کار کنید ولی اگر از همون اول کشیدن جزئیات حواس شما رو پرت کنه ممکنه طرح کلی شما خوب از آب درنیاد و در این صورت هر چقدر هم روی سایه روشن و رنگ آمیزی کار کنید نتیجه کار جالب نخواهد شد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا