• رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

خانه داری چطور مبل کهنه را نو کنیم؟ ۹ راهکار مناسب و مقرون‌به‌صرفه

• نویسنده موضوع مهاجر.
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 15
  • بازدیدها 439
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,774
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,815
آیا مبلتان دیگر جلوه سابق را ندارد و کمی قدیمی و رنگ‌ورورفته به نظر می‌رسد؟ این صرفا دلیل نمی‌شود که به‌فکر خریدن مبل تازه بیفتید. راهکارهای متعددی برای نو کردن مبل کهنه وجود دارد. شما می‌توانید این راهکارها را جایگزین کارهایی مثل خرید مبل جدید یا عوض‌کردن کامل روکش‌ها کنید. اما چگونه مبل کهنه را نو کنیم؟ این سؤالی است که در ادامۀ مطلب، جوابی برایش خواهیم داشت و راهکارهایی مناسب، ساده و مقرون‌به‌صرفه برای این منظور در اختیارتان خواهیم گذاشت. راهکارهایی که قبل از تصمیم به خرید مبلمان جدید باید حتما بخوانید. به کمک این راهکارها حتی اگر قصد خرید مبلمان جدید را هم دارید،‌ می‌توانید از مبلمان کهنه‌تان در چیدمان اتاق خواب،‌ کتابخانه یا… استفاده کنید. همراه ما باشید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,774
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,815
۱. بازسازی مبل های قدیمی با اضافه‌کردن لایه‌ای از ج*ن*س چوب به قالب آن
چگونه مبل کهنه را نو کنیم؟ با اضافه‌کردن لایه‌ای از ج*ن*س چوب

گاهی قالب یا اسکلت مبل به‌مرورزمان و به‌خاطر استفاده مکرر، حالت اولیه را از دست می‌دهد. در چنین شرایطی است که بالشتک قسمت نشیمنگاه مبل حالت فرورفتگی پیدا می‌کند. به‌سادگی می‌شود این مشکل را برطرف کرد؛ برای این منظور، به یک تکه چوب محکم و مقاومِ چندلایه نیاز خواهید داشت. بالشتک نشیمنگاه را بردارید، چوب را دقیقا به‌اندازه قسمت زیرین بالش برش دهید و آنجا محکم متصلش کنید؛ سپس بالش را سر جایش بگذارید.

البته گاهی فرورفتگی به قالب مبل ارتباطی ندارد و در پی نشست‌وبرخاست‌های مکرر، بالشتک‌های مبل هستند که حالت اولیه را از دست می‌دهند. این اتفاق کاملا معمولی و طبیعی است و به‌مرورزمان رخ می‌دهد. خوشبختانه رفع این مشکل هم دردسر چندانی ندارد. کافی است زیپ تعبیه‌شده روی بالشتک‌ها را باز کنید و با داخل‌کردن پارچه پلی‌استر یا پنبه به آن، فرورفتگی‌ها را پر کنید. همچنین لازم است خط‌کش بلندی بردارید و حوله‌ای دور آن بپیچید. با استفاده از این خط‌کش می‌توانید پنبه یا پارچه را به تمامی گوشه‌وکناره‌های بالشتک‌ها برسانید و به آنها حالتی یکدست بدهید.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,774
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,815
۲. نو کردن مبل کهنه با رسیدگی به روکش یا کاور آن
چگونه مبل کهنه را نو کنیم؟ با رسیدگی به پارچه یا روکش

گاهی نو کردن مبل کهنه به سادگیِ برقراری تماس با یکی از مراکز خدماتی شست‌وشوی مبل در منزل خواهد بود. اگر هم زمان کافی در اختیار دارید و به‌دنبال راهکار مقرون‌به‌صرفه‌تری هستید، می‌توانید خودتان زحمت این کار را بکشید.

البته این راهکار فقط مربوط به زمانی است که مبلتان لک شده باشد. اگر احساس می‌کنید رنگ‌وروی مبل رفته است، دو راهکار دیگر پیش رو خواهید داشت: رنگ‌کردن روکش بالشتک‌ها یا عوض‌کردن روکش‌ها (البته اگر بخواهید و در خیاطی مهارت داشته باشید، خودتان هم می‌توانید روکش جدید بدوزید).

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,774
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,815
رنگ‌کردن روکش پارچه‌ای
برای نو کردن مبل کهنه به این روش، به رنگ گچی و کمی چسب کاغذی نیاز پیدا می‌کنید. رنگ را در آب حل کنید تا محلول شفاف و روشنی درست شود. قسمت‌هایی را که به رنگ نیاز ندارند، با چسب کاغذی بپوشانید؛ سپس، با برس ظریفی به‌دقت نقاط موردنظر را رنگ کنید. در پایان، چسب‌ها را جدا کنید و با درجه‌حرارت کم سشوار، قسمت‌های رنگ‌خورده را خشک کنید.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,774
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,815
رنگ‌کردن روکش چرمی
برای رنگ‌کردن روکش‌های چرمی، به رنگ اکریلیک چرم و برسی با سریِ زبر نیاز پیدا می‌کنید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب، نیاز است سه لایه رنگ اکریلیک روی روکش چرمی بزنید. با اتمام هر لایه رنگ، ۴۵ دقیقه صبر کنید و سپس لایه بعدی را بزنید. بعد از آنکه هر سه لایه رنگ را زدید، به‌مدت یک‌شبانه‌روز از نشستن روی مبل خودداری کنید و اجازه دهید خشک شود.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,774
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,815
عوض‌کردن/ دوختن روکش
اگر زمان و حوصله کافی برای رنگ‌زدن روکش را ندارید، می‌توانید روکش‌های جدید سفارش بدهید یا آنکه خودتان روکش جدید بدوزید. البته اگر این کار را به کارگاه‌های مخصوص بسپرید، بهتر است؛ چراکه نتیجه نهایی کار آنها، به‌خاطر دستگاه‌ها و تجهیزاتی که دارند، بهتر و مطمئن‌تر خواهد بود.

همچنین اگر فکر می‌کنید مبلتان طراحی و ظاهر زیبا و منحصربه‌فردی دارد، به‌جای تعویض مبلمان می‌توانید آن را به کارگاه بسپرید و روکش‌های جدید سفارش دهید. تعویض کلیِ روکش‌ها در مقایسه با سایر روش‌هایی که در این مطلب معرفی می‌شوند، زمان و هزینه بیشتری می‌برد؛ اما نتیجه کار بسیار مطلوب خواهد بود.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,774
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,815
۳. رفع آثار خش‌افتادگی از روی چوب مبلمان
نو کردن مبل کهنه با رفع آثار خش‌افتادگی از روی چوب مبلمان

گاهی پایه‌ها و دیگر قسمت‌های چوبی مبل دچار خش‌افتادگی می‌شوند. راهکارهای متعددی برای رفع آثار خش‌افتادگی‌ها از روی چوب وجود دارد؛ مثلا واکس و پاستل مخصوص چوب انتخاب‌های ایدئالی هستند؛ محلول ترکیب‌شده از میزان‌های برابری از سرکه و روغن‌زیتون را هم می‌توانید انتخاب کنید.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,774
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,815
۴. بازسازی مبل های قدیمی با تعویض پایه‌های مبل
بازسازی مبل های قدیمی با تعویض پایه‌های مبل

تعویض پایه‌های مبل هم راهکار مناسب دیگری برای بازسازی مبل های قدیمی است. با این کار، مبلتان ظاهر کاملا تازه‌ای پیدا می‌کند. پایه‌های مبل در انواع‌ و اقسام مدل‌ها و شکل‌های مختلف عرضه می‌شوند و می‌توانید به‌سلیقهٔ خودتان، مدل مناسب را از میانشان انتخاب کنید. توصیه می‌شود، به‌هنگام تعویض پایه‌ها، از این فرصت برای تنظیم ارتفاع مبل هم استفاده کنید. تنظیم ارتفاع به مدل مبل بستگی دارد، اما در بیشتر مدل‌های امروزی‌تر، هرچه ارتفاع کمتر باشد و مبل به زمین نزدیک‌تر باشد، ظاهر بهتری به دکوراسیون داخلی خانه می‌بخشد. پس از آنکه پایه‌های قدیمی را باز کردید، با گذاشتن چیزی زیر مبل (مثل کتاب) ارتفاع دلخواهتان را پیدا کنید.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,774
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,815
اگر پایه‌های مبلتان قابلیت تعویض نداشتند، برای نو کردن مبل کهنه می‌توانید پایه‌ها را رنگ بزنید. توصیه می‌شود برای این منظور از رنگ گچی استفاده کنید؛ چون نیازی به بتونه یا رسیدگی‌های دیگر ندارد. اجازه دهید رنگ کاملا خشک شود و سپس، روی آن را با لایه‌ای از واکس مخصوص رنگ گچی بپوشانید تا به‌خوبی به سطح پایه بچسبد.

مهاجر.

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-22
لایک‌ها
26,774
امتیازها
128
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
32,815
۵. خرید کوسن‌های جدید
چگونه مبل کهنه را نو کنیم؟ با خریداری کوسن‌های جدید

با خریدن چند کوسن جدید، هم ظاهر نویی به مبلتان می‌بخشید و هم دکوراسیون داخلی را کمی بهبود می‌دهید. ازآنجاکه هزینه کمی صرف خرید کوسن‌های جدید می‌کنید، انتخاب ایدئالی برای نو کردن مبل کهنه خواهد بود. حتی برای کمترکردن این هزینه می‌توانید به‌جای سفارش‌دادن کوسن با طرح و رنگ دلخواه، از محصولات موجود در بازار استفاده کنید.

بالا