• مصاحبه اختصاصی رمان کاراکال میگل سانچز کلیک کنید

معرفی کتاب کتاب آنچه انتظار داریم رخ می‌دهد از دیوید رابسن

ساعت تک رمان

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
17,941
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
86,707
معرفی کتاب آنچه انتظار داریم رخ می‌دهد: چگونه پیش فرض‌ها واقعیت را می‌سازند؟
تنها به این دلیل که جادو و جنبل پدیده‌ای غیرمنطقی است نمی‌توان گفت جادوی منطقی وجود ندارد. دیوید رابسن در کتاب آنچه انتظار داریم رخ می‌دهد، با ترکیب علم نوروساینس و کمک گرفتن از روایت‌های داستانی و جذاب، مخاطب را در سیر استدلالی همراه می‌کند که به تشریح یکی از جنبه‌های کمتر شناخته شده‌ی ذهن انسان رهنمون می‌شود. جنبه‌ای که می‌تواند نقطه‌ی ضعف یا قوت فکر انسان تلقی شود، اما تنها به شرطی که با چگونگی کارکرد و روند تحقق آن آشنا شویم. کتاب آنچه انتظار داریم رخ می‌دهد، عنوان کتاب منتخب سال منتقدان تحریریه‌ی واتراستونز را کسب کرده است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
17,941
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
86,707
درباره‌ی کتاب آنچه انتظار داریم رخ می‌دهد
کتاب آنچه انتظار داریم رخ می‌دهد (The Expectation Effect: How Your Mindset Can Transform Your Life) با روایت عجیبی از یک واقعه‌ی غیرقابل توضیح آغاز می‌شود. زمانی در اواخر دهه‌ی هفتاد میلادی گزارش‌های غریبی از مرگ گروهی از مهاجران جوان اهل لائوس، به‌طور ناگهانی و با علائم مشابهی در خواب، به دست مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا رسید که دلیل علمی و قطعی در توجیه آن‌ها وجود نداشت. متخصصان در آن زمان دلیل این پدیده‌ی ناشناخته را سندرم مرگ شبانه‌ی ناگهانی معرفی کردند و هرگز موفق نشدند دلیل حقیقی آن را کشف کنند. اما مدت‌ها بعد، تحقیقات علمی دلیل احتمالی این پدیده را مشخص کرد: ترس و وحشت ناشی از رویارویی با روح شیطانی داب تساگ این مردان جوان را به سکته‌ی قلبی و مرگ هدایت کرده بود. داب تساگ از ارواح شیطانی مشهور در فرهنگ لائوس است که مراسم و آداب خاصی برای خلاصی از چنگ آن در فرهنگ این ملت معرفی شده است. اما مردان جوان لائوسی که دور از خانه، خانواده‌ و سرزمین مادری خود با این موجود روبرو شدند، هیچ امید و راهکاری برای رویارویی با این موجود نداشته و خود را تسلیم سرنوشت محتوم کردند.

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
17,941
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
86,707
پس از مشخص شدن دلیل مرگ این مردان، نشریه‌های خبری و علمی آن زمان دست به انتشار گزارش‌هایی زدند که حاکی از خرافه‌پرستی و فرهنگ ابتدایی قربانیان این پدیده بود. اما امروزه ما خوب می‌دانیم که همه‌ی ما استعداد قربانی شدن به‌وسیله‌ی توهمات و باورهای نیرومند ذهنی خود را داریم. دیوید رابسن (David Robson) نویسنده‌ی کتاب آنچه انتظار داریم رخ می‌دهد، در این اثر قصد دارد ما را متقاعد کند که به سرنوشت این مردان با دیده‌ی همدردی و درک عمیق‌تری بنگریم. او در این اثر ثابت می‌کند تمام باورها، انتظارات و پیش‌فرض‌های ذهنی ما، هرچند غیرمنطقی و غیرقابل توضیح، این قدرت باورنکردنی را دارند که سلامت، شادی و بقای ما را تا حدود غیر قابل تصوری تحت تاثیر قرار بدهند.

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
17,941
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
86,707
کتاب آنچه انتظار داریم رخ می‌دهد، یک اثر خودیاری کلیشه‌ای و تکرار دوباره‌ی ایده‌های نخ‌نما شده‌ی مدعیان رویافروش نیست. با خواندن این اثر قرار نیست راز ثروتمند شدن را بیاموزید، قرار نیست یک‌شبه قله‌های موفقیت را بپیمایید، و قرار نیست قدرت‌های خارق‌العاده‌ای به دست بیاورید. با مطالعه‌ی این اثر قادر خواهید بود محدوده‌ی نقاط قوت و ضعف ذهن ناخودآگاه خود را بهتر شناخته و آن‌ها را در خدمت خود به کار بگیرید. این کتاب، با ارائه‌ی مثال‌های تاریخی متعدد و با کمک گرفتن از یافته‌های علمی مختلف، درواقع پژوهشی روان‌شناختی با کمک اصول علمی نوروساینس را شکل داده که تلاش کرده فهم بهتری از آثار ناشناخته‌ی ذهن ناخودآگاه در زندگی واقعی را مورد تحلیل و بررسی قرار دهد. دیوید رابسن در این اثر تلاش می‌کند با تشریح و معرفی «اثر انتظار»، به شما کمک کند با آثار و قدرت این پدیده در زندگی روزمره‌ی خود بیشتر آشنا شده و راهکارهای چگونگی به‌کارگیری آن در راستای اهداف خود را بیاموزید.

کتاب آنچه انتظار داریم رخ می‌دهد با ترجمه‌ی منصور بیگدلی و چاپ انتشارات بذر خرد در اختیار مخاطبان فارسی زبان قرار گرفته است.

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
17,941
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
86,707
نکوداشت‌های کتاب آنچه انتظار داریم رخ می‌دهد
پژوهش بی‌نظیری در زمینه‌ی اینکه ذهن‌هایمان چگونه قدرت نجات یا نابودی بخشیدن به ما در طی چالش‌برانگیزترین لحظات زندگی‌مان را دارند. (سالون)
اگر قصد ایجاد تغییرات کوچک یا بزرگ در زندگی‌تان دارید، این کتاب به شما کمک خواهد کرد با انتظارات مثبت و خوش‌بینی قدم به این راه بگذارید. (ژورنال کتاب نیویورک)
این کتاب سرگرم‌کننده، شگفت‌انگیز، به‌شدت مفید و از همه مهم‌تر، بر اساس آمار و شواهد واقعی است. (کلودیا هموند، نویسنده)
دیوید رابسنِ همواره شگفت‌انگیز و خارق‌العاده با اثری علمی، داستانی و سرشار از نکات مفید برای تمام افرادی که خواهان بهره بردن از قدرت بی‌نهایت ذهن و بدنشان هستند بازگشته است. (کری داینس، نویسنده‌ی کتاب پرفروش نیمه‌ی تاریک ذهن)

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
17,941
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
86,707
جوایز و افتخارات کتاب آنچه انتظار داریم رخ می‌دهد
برنده‌ی جایزه‌ی جامعه‌ی روان‌شناختی بریتانیا
نامزد جایزه‌ی انجمن بین‌المللی دانشمندان رفتاردرمانی کاربردی
برنده‌ی جایزه‌ی کتاب سال ساندی تایمز
کتاب منتخب رادیو بی‌بی‌سی
کتاب منتخب سال 2022 FINANCIAL TIMES
کتاب منتخب سال 2022 به انتخاب واتراستونز
کتاب آنچه انتظار داریم رخ می‌دهد برای چه کسانی مناسب است؟
مطالعه‌ی کتاب آنچه انتظار داریم رخ می‌دهد را به تمام علاقه‌مندان حوزه‌ی روان‌کاوی و تاثیر ذهن ناخودآگاه توصیه می‌کنیم.

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
17,941
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
86,707
در بخشی از کتاب آنچه انتظار داریم رخ می‌دهد: چگونه پیش فرض‌ها واقعیت را می‌سازند؟ می‌خوانیم
قدرت شگرف توقع‌ها، هفت سال پیش، در دوره‌ای پرتلاطم از زندگی‌ام بر من آشکار شد.

من هم مثل خیلی‌ها، از افسردگی و اضطراب رنج بردم، اما بیشتر زندگی‌ کوشیدم امواج ناراحتی را تحمل کنم تا بگذرند. بعد، پس از دوره‌ای پُراسترس، افت خُلقی‌ام عمیق‌تر و طولانی‌تر شد تا جایی که دیگر تحمل‌شدنی نبود.

با تشخیص آن علایم، نزد پزشک عمومی‌ رفتم که برایم یک دوره داروی ضدافسردگی تجویز کرد و کمی درباره‌ی عوارض جانبی آن‌ داروها ازجمله میگرن برایم توضیح داد. تقریباً مطمئن بودم خٌلقم به ثبات رسیده، اما در چند روز نخست، سردردهای شدیدی داشتم، انگار یک یخ‌شکن را به جمجمه‌ام کوبیده‌اند. با این درد شدید مطمئن بودم اتفاق وحشتناکی دارد در مغزم رخ می‌دهد. چطور می‌شد این درد جانکاه را نوعی هشدار ندانست؟

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
17,941
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
86,707
این وضعیت با شروع نوشتن مقاله‌ی علمی محبوبی درباره‌ی اثر دارونماها همزمان شده بود. همان‌گونه که همگی می‌دانیم، مصرف دارونماها، مثل برخی قرص‌های قند بی‌اثر می‌توانند علایم بیماری را کاهش دهند و بهبودی را تسریع کنند و این اتفاق بعد از بروز انتظار در بیمار، با تغییرات فیزیولوژیکی در گردش خون، توازن هورمونی و واکنش ایمنی رخ می‌دهد.

حین کار روی مقاله‌ام، کشف کردم بسیاری از افرادی که قرص‌های دارونما را مصرف می‌کنند نه فقط فواید دارویی را که باور دارند تجربه می‌کنند، بلکه عوارض جانبی آن مثل حالت تهوع، سردرد و غش‌کردن، و گاهی افت خطرناک فشارخون را هم گزارش می‌کنند. هرچه بیشتر از عوارض جانبی دارو به افراد گفته شود، احتمال بیشتری هست که آن‌ها چنین عوارضی را گزارش کنند. این‌ها با نام اثر نوسیبو شناخته‌ شده‌اند و مثل واکنش‌های پلاسیبو، علایم آن‌ها نه‌فقط تصور می‌شوند، بلکه در نتیجه‌ی تغییرات فیزیولوژیکی قابل اندازه‌گیری مثل تغییر چشمگیر در هورمون‌ها و فرستنده‌های عصبی آشکار می‌شوند.

بالا