• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

معرفی کتاب کتاب انجمن ارواح غمگین از لیز مدینگز

ساعت تک رمان

zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
14,068
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
71,637
کتاب انجمن ارواح غمگین به قلم لیز مدینگز، داستان «اس جی»، روح مضطرب و تنهایی است که به یک مهمانی شلوغ رفته و حسابی از کرده‌ی خود پشیمان شده. زمانی که او یک روح تنها و غمگین، درست همانند خودش را در مهمانی پیدا می‌کند، همه‌چیز به ناگهان تغییر می‌یابد. بد نیست اشاره کنیم کتاب نامبرده نامزد دریافت جایزه‌ی گودریدز در بخش بهترین رمان گرافیکی و کمیک به سال 2001 بوده است.

درباره‌ی کتاب انجمن ارواح غمگین
«دقیقاً می‌دانم چه احساسی داری...».

همه چیز از همین پنج کلمه‌ی ساده شروع شد. پنج کلمه که در یک جمله کنار هم نشستند، بر زبان «جوراب» جاری شدند و پس از آن بود که همه‌ چیز تغییر پیدا کرد. ماجرا از این قرار بود؛ اس جی، روح دوست‌داشتنی کتاب حاضر که با اضطراب اجتماعی و وسواس فکری دست‌وپنجه نرم می‌کرد، به یک مهمانی دعوت شده بود. اس جی به محض آن که دعوت دوستش را پذیرفت، از کرده‌ی خود پشیمان شد. با خود اندیشید که آخر او را چه به مهمانی رفتن! بهتر است در خانه بماند، زیر پتویش پناه بگیرد و از این طریق، همه‌ی اضطراب‌ها و ترس‌هایش را انکار کند. روح همیشه‌نگرانِ کتاب انجمن ارواح غمگین (The Sad Ghost Club) حسابی با چالش روبه‌رو شده بود. از طرفی، دلش نمی‌خواست تنها کسی باشد که به مهمانی نرفته است. از طرف دیگر، حتّی فکر رفتن به یک مهمانی شلوغ و پرجمعیت وجودش را پر از اضطراب می‌کرد. در نهایت، اس جی پس از کلنجار رفتن‌های فراوان با خود، تصمیم گرفت به مهمانی برود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
14,068
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
71,637
در مهمانی،‌ اوضاع دقیقاً به همان شیوه‌ای پیش رفت که اس جی تصور می‌کرد. زمانی که وارد خانه‌ی میزبان شد، مجموعه‌ای از احساسات ناخوشایند به سویش هجوم آورد. احساساتی که از تعاملات اجتماعی با دیگران نشأت می‌گرفت. با این حال، اوضاع تا انتهای شب به همان منوال -و تا آن اندازه زجرآور- باقی نماند. زمانی که اس جی روح دیگری به نام جوراب را ملاقات کرد، همه چیز زیرورو شد. جوراب شباهت زیادی به سی جی داشت؛ او هم روح غمگینی بود که نمی‌توانست با اطرافیانش ارتباط برقرار کند، در مکان‌های شلوغ مضطرب می‌‌شد و تقریباً هیچ ایده‌ای نداشت که می‌خواهد در زندگی چه کاری انجام دهد. به همین دلیل زمانی که اس جی از حسش برای او گفت، جوراب «دقیقاً می‌دانست اس جی چه احساسی دارد»... زمانی که جوراب و اس جی یکدیگر را ملاقات کردند، متوجه شدند علایق مشترک بسیاری دارند؛ از عشق به حیوانات گرفته، تا نگران بودن برای آینده. به عبارت دیگر، اگرچه تا پیش از این احساس تنهایی آن‌ها را آزار می‌داد، اما متوجه شدند که قدرت دوستی می‌تواند آن دو را از حس تنهایی و جداماندگی برهاند.

ماجرایی که پس از این آشنایی شکل گرفت، اتفاقی بس کم‌نظیر بود! اس جی و جوراب تصمیم گرفتند تا مهمانی را ترک کنند و یک انجمن مخفی به راه بیندازند؛ انجمنی که مخصوص روح‌های تنها است. در واقع، شما نمی‌توانید به باشگاه آن‌ها بپیوندید، مگر آن که تنها، مضطرب و افسرده باشید. اگر احساس می‌کنید در دنیایی به این عظمت، در جهانی با هشت میلیارد آدم، به هیچ گروهی تعلق ندارید، انجمن ارواح غمگین برای خود خود شما نوشته شده است...

zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
14,068
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
71,637
انجمن ارواح غمگین را لیز مدینگز (Lize Meddings)،‌ نویسنده‌ و تصویرگر ب*ر*جسته‌ی ادبیات کودک به رشته‌‌ی تحریر درآورده است. اگر فردی ساکت، خجالتی یا افسرده هستید و در تعاملات اجتماعی خود دچار مشکل می‌شوید، این اثرِ دلگرم‌کننده بدون شک از تنهایی شما می‌کاهد. تفاوتی ندارد به کدام رده‌ی سنی تعلق دارید؛ با مطالعه‌ی کتاب پیش رو به انجمن روح‌های غمگین خواهید پیوست و خود مشاهده خواهید کرد که در تجربه‌ی احساسات‌‌تان تنها نیستید. لیز مدینگز در رمان سیاه و سفید و گرافیکی‌اش به درستی نشان می‌دهد که تنها دوستی است که می‌تواند ما را از دام احساسات بد برهاند. هر آنچه را که باید درباره‌ی کتاب انجمن ارواح غمگین بیان کرده‌ایم. این شما و این اثری کم‌نظیر در باب دوستی، همدلی و احساسات انسانی...

بد نیست اشاره کنیم جلد اول از مجموعه کتاب انجمن ارواح غمگین نخستین بار به تاریخ بیست‌ویکم ژانویه‌ی سال 2021 منتشر شد.کتاب نامبرده را نفیسه خسروجردی به زبان فارسی ترجمه کرده و انتشارات «میلکان» عهده‌دار انتشار آن بوده است.

zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
14,068
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
71,637
درباره‌ی مجموعه کتاب‌های انجمن ارواح غمگین
مجموعه کتاب‌های انجمن ارواح غمگین اثری کم‌نظیر به قلم لیز مدینگز است. داستان‌‌هایی گرافیکی و سیاه و سفید که بیش از همه بر احساسات انسانی تمرکز دارند و داستان یک روح را روایت می‌کنند که تنهاست و به یک دوست نیاز دارد. تاکنون دو جلد از این مجموعه به انتشار رسیده که از میان آن‌ها تنها مجلد اول به زبان فارسی ترجمه و منتشر شده است.

جلد دوم این مجموعه «همزاد خود را پیدا کن (Find Your Kindred Spirits)» نام دارد و نویسنده به مخاطبان خود چنین وعده داده است که جلد سوم از کتاب‌های انجمن ارواح غمگین به تاریخ شانزدهم مارچ 2023 به انتشار می‌رسد.

نکوداشت‌های کتاب انجمن ارواح غمگین
مجموعه کتابی دلگرم‌کننده درباره‌ی دوستی، شفقت و یافتن همزاد خود. برای هر کسی که تا به حال احساس نامرئی بودن کرده است. (وب‌سایت آمازون)

کتاب مصوّر انجمن ارواح غمگین مجذوب‌کننده و دل‌نشین است. در نهایت، این قدرت دوستی است که به ما کمک می‌کند تا از پیله‌ی تنهایی خود بیرون بیاییم و ل*ذت برقراری ارتباط با افرادی را که هم‌فکرمان هستند، بچشیم. (Booktrust)

zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
14,068
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
71,637
کتاب انجمن ارواح غمگین مناسب چه کسانی است؟
لیز مدینگز کتاب انجمن ارواح غمگین را برای رده‌ی سنی نوجوان به رشته‌ی تحریر در آورده است. با این وجود، کتاب نامبرده رمانی است دلگرم‌کننده برای هر کسی که تابه‌حال احساس تنهایی داشته و یا با اضطراب دست و پنجه نرم کرده است.

با لیز مدینگز بیشتر آشنا شویم
لیز مدینگز، نویسنده و تصویرگر کتاب‌های کودک است و بیش از همه، شهرت خود را مرهون مجموعه کتاب انجمن ارواح غمگین می‌باشد. او در اوقات فراغتش -یعنی زمانی که مشغول تصویرسازی یا نوشتن نیست- نقاشی می‌کند، عاشق حیوانات است و به گیاهان عشق می‌ورزد. کتاب انجمن ارواح غمگین تنها اثری‌ست که از او به زبان فارسی ترجمه شده است.

برای آن که با لیز مدینگز و آثارش بیشتر آشنا شوید، می‌توانید به وب‌سایت او به آدرس «thesadghostclub.com» مراجعه کنید.

در بخشی از کتاب انجمن ارواح غمگین می‌خوانیم
می‌خواستم برم، چون... خب نمی‌دونم چرا، اما زیاد هم مهم نیست... اما بعدش دیدم که اینجا تنهایی و خب فکر کردم...

فکر کردم «من هم توی همچین موقعیتی بودم!» و تنها بودن توی مهمونی سخته و خب، به خاطر همین اومدم پیشت.

آها، اِم... شرمنده! من داشتم به دوستم پیام می‌دادم. گفت مسیر رو گم کرده، اما فکر می‌کنم می‌خواد مهمونی رو بپیچونه. و خب... سلام؟

آها! که این‌طور... سلام! خب...

پس دوستت پیچوند!

خیلی حال‌گیریه. من هم اینجا تنهام، ولی...

خب... این حرف‌ها زیاد مهم نیست. حالت چطوره؟

بالا