• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

دلنوشته خزان|آیناز کاربر تک‌رمان

• نویسنده موضوع ساعت دار
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 6
  • بازدیدها 415
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,241
امتیازها
243
کیف پول من
1,126
نام دلنوشته: خزان
دلنویس: آیناز
ژانر: تراژدی
مقدمه: از پنجره اتاق چشمان‌ام دوخته شده‌اند به منظره پاییزی مقابل شیشه‌های خاک‌گرفته، دیگر نه ناله‌های مستانه‌ی بل‌بل به گوش‌ام می‌رسد؛ نه درخت‌های پرشکوفه دیدگان‌ام را پر می‌کنند؛ نه بوی خوش بهار به مشام‌ام می‌رسد و کرورها نه دیگر. تنها پشت این شیشه‌های غبارگرفته تماشا می‌کنم ریزش این برگ‌های قرمز، زرد و نارنجی را، گوش می‌دهم به قارقار کلاغ‌ها در این غروب دلگیر را که با چکه‌چکه‌های قطره‌های باران بر آسفالت خیابان‌های سرد همراه شده است و استشمام می‌کنم بوی تنهایی را دراین خزان. باران بهاری طراوت می‌داد برگ گیاهان‌ را و رنگین کمان می‌بخشید به فلک، اما باران خزان بی‌رحم است.
کد:
نام دلنوشته: خزان

دلنویس: آیناز

ژانر: تراژدی

مقدمه: از پنجره اتاق چشمان‌ام دوخته شده‌اند به منظره پاییزی مقابل شیشه‌های خاک‌گرفته، دیگر نه ناله‌های مستانه‌ی بل‌بل در تارهای صوتی‌ام می‌پیچد؛ نه درخت‌های پرشکوفه دیدگان‌ام را پر می‌کنند؛ نه بوی خوش بهار به مشام‌ام می‌رسد و کرورها نه دیگر. تنها پشت این شیشه‌های غبارگرفته تماشا می‌کنم ریزش این برگ‌های قرمز، زرد و نارنجی را، گوش می‌دهم به قارقار کلاغ‌ها در این غروب دلگیر را که با چکه‌چکه‌های قطره‌های باران بر آسفالت خیابان‌های سرد همراه شده است و استشمام می‌کنم بوی تنهایی را دراین خزان. باران بهاری طراوت می‌داد برگ گیاهان‌ را و رنگین کمان می‌بخشید به فلک، اما باران خزان بی‌رحم است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

آخرین ویرایش:
امضا : ساعت دار

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,241
امتیازها
243
کیف پول من
1,126
برگ‌های خشک و پژمرده را پراکنده‌تر می‌کند؛ با خاک‌ها طوفان آشوب‌آمیزی به پا می‌کند؛ اما در آخر آسمان را همان گونه خاکستری‌رنگ باقی می‌گذارد و برای نجات از ظلمت ناجی‌اش نمی‌شود. فروغ را به راحتی می‌گیرد از فلک، اما تاریکی را همان گونه باقی می‌گذارد. زیرک است. فروِغ آسمان را از آن خود می‌کند؛ اما برای نجات‌اش از تیرگی خود را بی‌مسئولیت نشان می‌دهد.
کد:
برگ‌های خشک و پژمرده را پراکنده‌تر می‌کند؛ با خاک‌ها طوفان آشوب‌آمیزی به پا می‌کند؛ اما در آخر آسمان را همان گونه خاکستری‌رنگ باقی می‌گذارد و برای نجات از ظلمت ناجی‌اش نمی‌شود. فروغ را به راحتی می‌گیرد از فلک، اما تاریکی را همان گونه باقی می‌گذارد. زیرک است. فروِغ آسمان را از آن خود می‌کند؛ اما برای نجات‌اش از تیرگی خود را بی‌مسئولیت نشان می‌دهد.

آخرین ویرایش:

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,241
امتیازها
243
کیف پول من
1,126
فریب می‌دهیم خویش را که مجددا باز می‌گردد بهار و فروغی می‌بخشد به این تاریکی، اما چه سود که خزان نیز روزی بازمی‌گردد. خوبی نیز مانند بدی به پایان می‌رسد‌. ما هنوز به نیمه‌ی پر لیوان دل خوش کرده‌ایم؛ درحالی که لیوان‌های تهی شکسته‌اند و دیگر لیوانی وجود ندارد. ما آن‌قدر به نیمه‌ی پر لیوان و کرورها رویای پوچ و بیهوده‌ی دیگر دل خوش کردیم که حتی یادمان نمی‌آید آخرین لیوان چه زمانی شکست.
کد:
فریب می‌دهیم خویش را که مجددا باز می‌گردد بهار و فروغی می‌بخشد به این تاریکی، اما چه سود که خزان نیز روزی بازمی‌گردد. خوبی نیز مانند بدی به پایان می‌رسد‌. ما هنوز به نیمه‌ی پر لیوان دل خوش کرده‌ایم؛ درحالی که لیوان‌های تهی شکسته‌اند و دیگر لیوانی وجود ندارد. ما آن‌قدر به نیمه‌ی پر لیوان و کرورها رویای پوچ و بیهوده‌ی دیگر دل خوش کردیم که حتی یادمان نمی‌آید آخرین لیوان چه زمانی شکست.

آخرین ویرایش:

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,241
امتیازها
243
کیف پول من
1,126
خزان هم زیبایی‌های خودش را دارد. قارقار کلاغ‌ها، دلگیری غروب‌ها و دلتنگی‌هایی که حتی خودمان هم نمی‌دانیم از کجا می‌آیند؛ به اندازه‌ی شکوفه‌های نوبهاری، چهچهه‌های خوش‌نوای بل‌بل‌ها و شادمانی‌های نزدیک سال تحویل زیباست. گویا زیبایی‌های خزان با باقی زیبایی‌ها تفاوت دارد؛ زیبایی خزان نهان است و با چشم سر نمی‌توان آن‌ها را دید. برای دیدن زیبایی‌های خزان باید کمی از ادویه عشق در چشمان‌ات بریزی و آن‌گاه تمام زیبایی‌ها آشکارا مقابل چشمان‌ات جولان می‌دهند.
کد:
خزان هم زیبایی‌های خودش را دارد. قارقار کلاغ‌ها، دلگیری غروب‌ها و دلتنگی‌هایی که حتی خودمان هم نمی‌دانیم از کجا می‌آیند؛ به اندازه‌ی شکوفه‌های نوبهاری، چهچهه‌های خوش‌نوای بل‌بل‌ها و شادمانی‌های نزدیک سال تحویل زیباست. گویا زیبایی‌های خزان با باقی زیبایی‌ها تفاوت دارد؛ زیبایی خزان نهان است و با چشم سر نمی‌توان آن‌ها را دید. برای دیدن زیبایی‌های خزان باید کمی از ادویه عشق در چشمان‌ات بریزی و آن‌گاه تمام زیبایی‌ها آشکارا مقابل چشمان‌ات جولان می‌دهند.

آخرین ویرایش:

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,241
امتیازها
243
کیف پول من
1,126
خزان را می‌توان به لبخندهای دروغین تشبیه کرد. در ظاهر رعنا و شکیل است؛ اما باطنی پر از دلتنگی و اندوه دارد. نمی‌شود در مقابل‌اش ظاهربین بود. عطر شکوفه‌های بهاری یک زیبایی درونی است که هیچ تاریکی‌ای در باطن‌اش وجود ندارد؛ اما خزان تنها ظاهر خود را حفظ کرده است؛ همانند همان لبخندهای دروغینی که هیچ‌کس نمی‌داند چه دلتنگی‌های پشت‌شان پنهان شده است.
کد:
خزان را می‌توان به لبخندهای دروغین تشبیه کرد. در ظاهر رعنا و شکیل است؛ اما باطنی پر از دلتنگی و اندوه دارد. نمی‌شود در مقابل‌اش ظاهربین بود. عطر شکوفه‌های بهاری یک زیبایی درونی است که هیچ تاریکی‌ای در باطن‌اش وجود ندارد؛ اما خزان تنها ظاهر خود را حفظ کرده است؛ همانند همان لبخندهای دروغینی که هیچ‌کس نمی‌داند چه دلتنگی‌های پشت‌شان پنهان شده است.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,241
امتیازها
243
کیف پول من
1,126
طبیعت همانند زندگی‌ است. پاییز و دلگیری‌اش به اندازه‌ی بهار و شکوفه‌هایش زیباست. حیات نیز زیبایی‌اش را به ترکیب خوشی‌ها و دشواری‌هایش مدیون است. بهار و شکوفه‌هایش با مهرگانِ برگ‌ریزان رنگ و لعاب می‌گیرد. زیبایی مطلق در طبیعت وجود ندارد؛ گویا حیات و طبیعت نظم خاص خودش را دارد. زندگی همانند یک بوم نقاشی‌ست که انسان‌ها با قلم تقدیر و سرنوشت و رنگ‌های خوشی و دشواری روی آن نقش و نگار پدید می‌آورند.
کد:
طبیعت همانند زندگی‌ است. پاییز و دلگیری‌اش به اندازه‌ی بهار و شکوفه‌هایش زیباست. حیات نیز زیبایی‌اش را به ترکیب خوشی‌ها و دشواری‌هایش مدیون است. بهار و شکوفه‌هایش با مهرگانِ برگ‌ریزان رنگ و لعاب می‌گیرد. زیبایی مطلق در طبیعت وجود ندارد؛ گویا حیات و طبیعت نظم خاص خودش را دارد. زندگی همانند یک بوم نقاشی‌ست که انسان‌ها با قلم تقدیر و سرنوشت و رنگ‌های خوشی و دشواری روی آن نقش و نگار پدید می‌آورند.

ساعت دار

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-06
لایک‌ها
13,241
امتیازها
243
کیف پول من
1,126
خزان با تاریکی‌هایش رنگ و بو گرفته است. رنگ و بوی این تاریکی‌ها از صداقت‌اش سرچشمه می‌گیرد. در این جهان نمی‌توان از هر گونه تاریکی پاک بود. پاکی و عاقبت خوش، تنها در افسانه‌ها جای دارد. در عالمی که در زندگی هر انسانی گوشه‌ای تاریک نهفته است نیکی کردن دشوار است؛ چون دیگر کسی خوبی را خارج از قصه‌ها باور ندارد. گویا تاریکی همانند یک بیماری مسری است که اعتماد بیماران‌اش را نابود می‌کند و اجازه‌ی ورود فروغ را به قلب‌شان صادر نمی‌کند.
کد:
خزان با تاریکی‌هایش رنگ و بو گرفته است. رنگ و بوی این تاریکی‌ها از صداقت‌اش سرچشمه می‌گیرد. در این جهان نمی‌توان از هر گونه تاریکی پاک بود. پاکی و عاقبت خوش، تنها در افسانه‌ها جای دارد. در عالمی که در زندگی هر انسانی گوشه‌ای تاریک نهفته است نیکی کردن دشوار است؛ چون دیگر کسی خوبی را خارج از قصه‌ها باور ندارد. گویا تاریکی همانند یک بیماری مسری است که اعتماد بیماران‌اش را نابود می‌کند و اجازه‌ی ورود فروغ را به قلب‌شان صادر نمی‌کند.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا