• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

متافیزیک چاکرای چهارم(قلب)

• نویسنده موضوع *Emerald*
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 11
  • بازدیدها 410
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45
« سر گاو » ( Gomukhasana )
- روي ملافه يا صندلي دو زانو بنشينيد، طوري كه باسنتان روي پاشنه پا قرار گيرد و پا ها كمي از هم باز باشند. براي راحتي ، يك ملافه تا شده يا يك بالش زير ماهيچه ساق پا يا پشت زانوها بگذاريد. پشت صاف، ستون فقرات كشيده، شانه ها راحت و از گوش ها فاصله دارند.
- دست چپ را به پشت ببريد، در حالي كه كف دستتان به سمت خارج است، دست را از آرنج تا كنيد، سپس تا جايي كه مي توانيد بدون اينكه كششي ايجاد شود دست را تا وسط كمر بالا ببريد.

- دست راست را كنار گوش راست برسانيد. آن را از آرنج تا كنيد و از ناحيه شانه راست انگشتان هر دو دست را به هم قفل يا مماس كنيد.
- اگر رساندن انگشتان دست يا قفل كردنشان به هم برايتان مشكل است، يك طرف دستمالي را با يك دست و طرف ديگر آن را با دست ديگر بگيريد.
- ب*دن را راست نگه داريد، آرنج صاف به سمت بالاست، نه به سمت جلو. دست بالايي را تا جايي كه مي توانيد به گوش راست نزديك تر كنيد.
- با حالت عادي نفس بكشيد. 8 تا 10 ثانيه در اين حالت بمانيد.
- دست ها ( يا يك طرف دستمال ) را رها كنيد و آن ها را به حالت طبيعي برگردانيد. دست ها را تكان دهيد و شانه ها را بالا بيندازيد.
- بار ديگر اين تمرين را در جهت مخالف انجام دهيد.
« من آماده دريافت شادي ها هستم »

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45
تاثيرهاي مثبت :
- قفسه سينه را مي گشايد و ظرفيت شش ها و ميزان تنفس را افزايش مي دهد.
- مانع از قوز كردن مي شود.
- باعث ايجاد كشش در گر*دن، شانه ها، دست و ستون فقرات مي شود.
- از فشارهاي معمول بر بالاي كمر و شانه ها مي كاهد.
* اين حركت را مي توان ايستاده، طوري كه پاها به اندازه عرض شانه ها باز باشند انجام داد.

« كبرا » ( Bhujangasana )
- دمر دراز بكشيد. طوري كه چانه تان روي زمين يا تشك، پاها كاملا به هم نزديك و انگشتان پا صاف باشند.

- كف دست را به موازات شانه روي زمين بگذاريد. آرنج ها در اين حالت تا مي شوند. حرفه اي ترها مي توانند كف دست ها را زير شانه ها بگذارند، طوري كه آرنج ها كنار ب*دن قرار گيرند.
- ماهيچه هاي شكمي را آهسته به سمت بالا بكشيد.

- نفس بكشيد. بالا تنه را از زمين دور كنيد و هم زمان سر، شانه ها و سينه را به سمت عقب بكشيد. لگن و مفصل ران ها با زمين مماس اند.
- گردنتان را بكشيد. چانه را بالا ببريد و به روبرو خيره شويد. سه تا پنج مرتبه دم و بازدم كنيد.
- هنگام بازدم، سينه، شانه ها، چانه، بيني و پيشاني را به آرامي پايين آوريد.
- سر را به راست يا چپ بچرخانيد، سپس از پهلو صورتتان را روي زمين بگذاريد و استراحت كنيد. گردنتان را طوري نگه داريد كه احساس راحتي كنيد. نفس بكشيد.
- يك بار ديگر اين عمل را تكرار كنيد. وقتي تمرين تمام شد، سرتان را به جهت مخالف بچرخانيد.
« من نوري در بطن روحم هستم »

تاثيرهاي مثبت :
- شكم، سينه و دنده ها را بسط مي دهد.
- ب*ا*س*ن، كليه و كمر را تقويت مي كند.
- گر*دن و گلو را سفت مي كند.
- لگن و پايين كمر را با جريان خون تازه پر مي كند و گردش خون را افزايش مي دهد.

« مديتيشن با حالت ناماسته دست ها »
- روي صداي چاكراي قلب، صدايي، مانند صداي « هي » تمركز كنيد. سه بار اين صدا را بلند يا آهسته تكرار كنيد.
- روي صندلي يا زمين در هر حالتي كه راحت هستيد بنشينيد، ستون فقرات بايد صاف، شانه ها افتاده و از گوش فاصله داشته باشند. چشم ها بايد بسته يا نگاه بايد به سمت پايين باشد.

- دست ها را وسط سينه به حالت دعا كردن، حالت ناماسته، نگه داريد.
- در حالتي كه جمله « من به قلبم اطمينان دارم » را تكرار مي كنيد، عمل دم و بازدم را انجام دهيد.
- يك تا سه دقيقه يا بيشتر اين كار را ادامه دهيد.
- دست هايتان را روي پاها بگذاريد و رنگ سبز زمردي التيام بخش اين چاكرا را در قلبتان تصور كنيد.

تاثيرهاي مثبت :
- جراحات عاطفي ذخيره شده در مركز قلب را آزاد مي كند.
- عشق و شفقت را بر فرد مستولي مي دارد.
- حس خاكي بودن و احساس ر*اب*طه عميق فيزيكي را افزايش مي دهد.
- ذهن را پاك و آرام مي كند.
- ضربان قلب و ريتم تنفس را كاهش مي دهد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
بالا