• رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

روانشناسی ۱۱ جمله‌ای که هرگز نباید به والدین خانواده‌های تک فرزند بگوییم

• نویسنده موضوع Nazanin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 12
  • بازدیدها 314
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912

۹. با داشتن یه بچه، می‌تونی هرقدر دلت می‌خواد خرج کنی!​

همیشه این‌طور نیست. کودکان خرج دارند. پدر و مادرها باید برای فرزندان هزینه کنند: از خرج روزانه گرفته تا باشگاه و حتی بلیط هواپیما برای سفر. اتفاقا پدر و مادرهای تک‌فرزند چون همین یک بچه را دارند، گاهی مجبورند هزینه‌های غیرضروری را هم متحمل شوند (اگر چند فرزند داشتند، نه‌گفتن راحت‌تر می‌شد!). بنابراین دلیلی ندارد که فکر کنید استطاعت مالی هرچیزی را دارند.

باوجود‌اینکه این جمله توهین مستقیمی به خانواده تک‌فرزند به شمار نمی‌رود، ولی می‌تواند اوقات طرف مقابل را تلخ کند. به‌علاوه، حتی یک کودک هم به‌اندازه کافی خرج دارد؛ درست نیست که تصور کنید پدر و مادرهای تک‌فرزند می‌توانند استطاعت مالی هرچیزی را داشته باشند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Nazanin

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912

۱۰. وقتی تک‌فرزنده، باید هم این‌جوری رفتار کنه!​

نسبت‌دادن یک رفتار یا عملکرد (به‌ویژه اگر نادرست باشد) به کودک، فقط به ‌این ‌دلیل که او تک‌فرزند است، کاملا مسخره و خنده‌دار است؛ یعنی کودکانی که خواهر و برادر دارند، هیچ‌ کار اشتباهی انجام نمی‌دهند؟ از این گذشته، هنگامی‌ که کودک رفتار نامناسبی دارد، اگر هم قرار است کسی سرزنش شود، آن شخص باید پدر و مادر آن کودک باشد نه خود او! درضمن فراموش نکنید که هر کودک ممکن است در هر زمانی رفتار یا حرکات نامناسبی از خودش نشان دهد و ربطی ندارد که او تک‌فرزند است.

Nazanin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2021-04-03
لایک‌ها
2,774
امتیازها
113
کیف پول من
912

۱۱. دلم براش می‌سوزه. نسبت به آینده‌اش حس بدی دارم!​

لطفا این حس را نداشته باشید. در بسیاری از موارد، تک‌فرزندان خلاق، خودکفا و مستقل بار می‌آیند؛ زیرا چاره‌ای نداشته‌اند جز اینکه یاد بگیرند چطور با خودشان بازی کنند و خودشان را سرگرم کنند. آنها حتی نحوه تعامل با دیگران را هم خودشان یاد می‌گیرند و از برادر و خواهری تقلید نمی‌کنند. نگرانش هستید؟ نیازی نیست؛ او مشکلی ندارد!

بالا