• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

مکان های دیدنی موریس

• نویسنده موضوع Sosano.o
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 17
  • بازدیدها 308
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748

جمهوری موریس در جنوب غربی اقیانوس هند واقع شده که Seychelles در شمال غربی، ماداگاسکار (چهارمین جزیره ی بزرگ جهان) و قاره ی عظیم آفریقا درست در غرب آن قرار گرفته اند. علاوه بر جزیره ی موریس، این جمهوری شامل جزایر آگالگا و جزایر کارگادوس کاجوس و رودریگوس می باشد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Sosano.o

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
اینجا زمانی محل زندگی پرنده ای به نام دودو بوده که امروزه نسلش منقرض شده است. این جزیره فرهنگ مختلطی دارد و دلیل اصلی شهرتش را مدیون سواحل شنی، مناطق توریست پسند، آب لاجوردی رنگ و جنگل های انبوه بارانی اش می باشد. به دور از مناطق ساحلی و در درون شهر پایتختی پورت لوئیس، زندگی متضاد و گیج کننده ای خواهید دید که ترافیک های سنگین، مراکز خرید مدرن و پیشرفته ی عمده دارد.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
دفتر اصلی گردشگری موریس در شهر پورت لوئیس واقع شده خیابان سنت لوئیس واقع شده و با اسکله ی کائودان و میدان ویکتوریا فاصله ی چندانی ندارد و اطلاعات و نقشه های توریستی دارد.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
در موریس فعالیت های بسیاری برای انجام وجود دارد و اکثر سرگرمی ها و جاذبه های آن در ساحل واقع شده اند. در خلیج تامارین می توانید موج سواری کنید و یا شاهد بازی دلفین ها باشید.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
اما در دهکده ی ماهیگیری Flic en Flac می توانید شاهد ساحلی مملو از کلوپ ها و رستوران ها تا مناطق طبیعی (Casela) و حتی کارخانه ی سنتی شکر (Medine) باشید. خانواده هایی که برای تعطیلات به اینجا می آیند می توانند در دهکده ی آبی Leisure Villageوقت بگذرانند یا در خلیج زیبای Grand استراحت کنند.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
این خلیج استوایی بسیار به پورت لوئیس نزدیک است. سایر سواحل عالی عبارتند از: Belle Mare در مجاورت Trou d'Eau Douce، گریس گریس در ناحیه ی جنوبی Souillac، ساحل شمالی Pereybere و ساحل مشرف به کوهستان Choisy. برای غواصی می توانید به سواحل Colorado، Flic en Flac، Roches Zozo و Trou بروید که همگی مناطق مخصوصی برای شیرجه دارند و به سواحل Coin de Mire و Ile Plate نزدیک هستند.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748

دسترسی به جزیره ی موریس​

جزیره ی موریس به انواع مختلفی قابل دسترس بوده و از هر دو روش دریایی و هوایی برای رفتن به آن می توان استفاده کرد. بهترین راه برای رفتن به جزیره ی موریس استفاده از مسیر هوایی می باشد.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
هواپیما:

جزیره ی موریس دارای 1 فرودگاه می باشد که برای پرواز های داخلی و بین المللی در نظر گرفته شده اند. اطلاعات مربوط به فرودگاه اصلی موریس در زیر می آید:

فرودگاه بین‌المللی سر سیووساگور رامگولام

اکثر سفرهای هوایی موریس به مقصد فرودگاه بین المللی Sir Seewoosagur Ramgoolam انجام می شود که 40 کیلومتر با پورت لوئیس فاصله دارد و در 6 کیلومتری جنوب شهر Mahebourg واقع شده است. خط "ایر موریس" اصلی ترین خط هوایی اینجاست که به شهرهای فراوانی سرویس دهی می کند مانند بنگال چنایی، دهلی، فرانکفورت، پاریس، ژنو، هنگ کنگ، کوالالامپور، لندن، ملبورن، میلان، بمبئی، پرت، شانگ های، سنگاپور و سیدنی. سایر خطوط هوایی شامل ایر ماداگاسکار، ایر فرانس، کورس ایرفلای و یوروفلای می باشند.

یک خط اتوبوس در تمام روز از فرودگاه به مقصد پورت لوئیس آماده ی سرویس دهی است. تاکسی های زیادی هم هست. در ترمینال اصلی این فرودگاه نیز رستوران، فروشگاه و بانک مستقر شده اند.

جزیره ی موریس، نمونه ایی از بهشت روی زمین

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748

استراحت و تفریح در ساحل Trou d'Argent ‏​

این ساحل زیبا که در جزیره ی Rodrigues واقع شده است، به عنوان یکی از بهترین سواحل جزیره ی موریس شناخته می شود. شن های سفید و صخره های سنگی و زیبای این ساحل، برای بازدید کنندگان بسیار جذاب می باشد. شنا کردن در آب های زلال این منطقه، بسیار ل*ذت بخش و آرامش بخش می باشد.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748

بازدید از قصر Eureka، موکا ‏​

این قصر در جنوب کوهستان پوس واقع شده و یک ساختمان دارد که در اوایل قرن 19 از ترکیب سبک های مختلف ساخته شده و به عنوان اقامتگاهی برای اشراف زادگان فرانسه و انگلیس استفاده می شده است. این بنا عمدتا از ج*ن*س چوب و درست در وسط فضای زیبای یک باغ وسیع ساخته شده و به خانواده ی Clézio منصوب است. در سال 1985 این قصر به فروش رفت و امروزه به عنوان یک موزه مشغول به کار است.

آثار هنری این قصر با همان شکوه دوران استعماری به نمایش در می آیند مانند اثاثیه ی عتیقه ی منزل، نقشه های قدیمی، عکس ها و ظروف چینی و بلورین که به این قصر جانی دوباره بخشیده است.

رستورانی که در همین ساختمان تعبیه شده، غذاهای بسیار خوشمزه ای سرو می کند. بهتر است از آبشار مستقر در مجاورت این قصر نیز دیدن کنید.

زمان کار: دوشنبه ها تا یکشنبه ها از ساعت 9 صبح تا 5 عصر

بالا