• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

مطالب آموزنده اعمال مهم روز و شب عید فطر

• نویسنده موضوع Matthew
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 16
  • بازدیدها 259
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,168
امتیازها
0
کیف پول من
758
یکی از مهم ترین اعیاد شریف در دیدگاه مسلمانان روز عید فطر می باشد چرا که بعد از گذشت یک ماه عبادت ، روزه گرفتن و تهجّد آماده اخذ پاداش الهی میباشند. می توان گفت این روز از طرفی باعث سرور و شادمانی است به خاطر اینکه مسلمانان از انجام وظیفه الهی بسیار خرسند هستند اما از طرف دیگر چون روز حسابرسی و دریافت پاداش الهی است دلهره و خوف عجیبی در دل مسلمانان به پا می شود از اینکه هیچ اطلاعی از اعمال یک ماهه خود نداشته و نمی دانند که تا چه حد مورد قبول حق واقع شده است؟

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,168
امتیازها
0
کیف پول من
758
امام باقر (علیه السلام) از رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) روایت می کند که فرمود:

هر گاه روز اول ماه شوال (عید فطر) فرا می رسد، منادی از سوی خداوند ندا می دهد:" ای مؤمنین:بشتابید به سوی جایزه هایتان."آنگاه امام باقر (علیه السلام) رو به جابر کرد و فرمود:ای جابر! جوایز خدا، مثل جایزه های این پادشاهان نیست! امروز، روز جایزه هاست. (وسائل الشیعه، ج 5، ص140)

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,168
امتیازها
0
کیف پول من
758
احادیث بسیاری در ثواب و فضیلت شب عید فطر آمده است و روایت شده که اهمیت این شب کمتر از شب قدر نمی باشد شب و روز عید فطر بهترین و مناسبترین فرصت برای ارزیابی و جمع بندی اعمال خود در ماه مبارک رمضان می باشد.

و نیز بهترین فرصت برای این است که با اعمال مخصوص شب و روز عید و نماز فطر، اعمال ماه مبارک رمضان را کامل کنیم.در ادامه اعمالی را که از سوی ائمه علیه السلام به ما سفارش شده است را برای درک هرچه بیشتر این شب عزیز می خوانید.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,168
امتیازها
0
کیف پول من
758
شب عید فطر چه اعمالی دارد؟
اعمالی که برای شب عید فطر و قبل از نماز عید فطر در مفاتیح الجنان سفارش شده است به شرح زیر می باشد:

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,168
امتیازها
0
کیف پول من
758
غسل:
اول غسل است در وقتی که غروب کرد آفتاب.احیا و دعا:
احیا شب عید فطر به نماز و دعا و استغفار و سؤال از حق تعالی و بیتوته در مسجد.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,168
امتیازها
0
کیف پول من
758
تکبیر:
آنکه بخواند در عقب نماز مغرب و عشا و نماز صبح و عقب نماز عید:«اللَّهُ أَکْبَرُ اللَّهُ أَکْبَرُ لا إِلَهَ إِلا اللَّهُ وَ اللَّهُ أَکْبَرُ اللهُ أَکْبَرُ وَلِلَّهِ الْحَمْدُ الْحَمْدُلِلَّهِ عَلَی مَا هَدَانَا وَلَهُ الشُّکْرُ عَلَی مَا أَوْلانَا».

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,168
امتیازها
0
کیف پول من
758
کنار گذاشتن زکات فطره:
قبل از نماز عید کنار گذاشته شود و چنانچه به یک نیازمند و مستحق دسترسی دارید آن را برای او بدهید.برای هر نفر یک صاع (حدود سه کیلو) از گندم یا مواد غذایی دیگر که غذای غالب مردم شهر به شمار می رود.

بایستی توجه کنید که پرداخت زکات فطره واجب بوده و یکی از شروط قبولی اعمال ماه رمضان می باشد و خداوند نیز در قرآن کریم پرداخت آن را مقدم بر نماز عید دانسته است و فرموده:«قَد اَفلَحَ مَن تَزَکّی وَ ذَکَر اسمَ رَبّهِ فَضَلی» (اعلی 14 و 15). ، به یقین آن کس که زکات دهد و یاد پروردگارش را کند، سپس نماز بخواند، رستگار است.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,168
امتیازها
0
کیف پول من
758
غسل کردن قبل از نماز عید فطر:
به فرموده شیخ طوسی پس از از طلوع فجر و تا زمان خواندن نماز عید می باشد. پیش از پست حتماً این دعا خوانده شود:«اللَّهُمَّ إِیمَانا بِکَ وَتَصْدِیقا بِکِتَابِکَ وَاتِّبَاعَ سُنَّةِ نَبِیکَ مُحَمَّدٍ صَلَّی اللَّهُ عَلَیهِ وَآلِهِ»

و آن گاه «بسم الله» گفته و غسل کند، بعد از اتمام غسل بگوید:

«اللَّهُمَّ اجْعَلْهُ کَفَّارَةً لِذُنُوبِی وَطَهِّرْ دِینِی اللَّهُمَّ أَذْهِبْ عَنِّی الدَّنَسَ».

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,168
امتیازها
0
کیف پول من
758
پوشیدن لباس تمیز:
تاکید شیخ طوسی بر آن است که در این روز نیکوترین و زیبا ترین لباس ها پوشیده شده و هر مسلمانی خود را معطر کرده و با کمالات و وقار بسیار بی نظیری به طرف مصلای عید حرکت کند.

Matthew

کاربر VIP انجمن
کاربر VIP انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-07
لایک‌ها
12,168
امتیازها
0
کیف پول من
758
افطار قبل از رفتن به نماز:
در ابتدای روز قبل از خواندن نماز عید افطار کرده و توصیه می شود با خرما افطار کند «شیخ مفید» می فرماید:مستحب است مقدار کمی از تربت سیدالشهدا، امام حسین(ع) را تناول کند که شفای هر دردی است.

بالا