• مصاحبه اختصاصی رمان کاراکال میگل سانچز کلیک کنید

نگاهی به ۱۰ بازی با بالاترین هایپ و کمترین کیفیت

• نویسنده موضوع MAHDIS
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 27
  • بازدیدها 516
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MAHDIS

نویسنده انجمن + مدیر ارشد بازنشسته
نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788
Dead Island قرار بود میانه‌ای برای هر دوی این عناوین باشد. شما یک ماشین کشتار خالص نبودید، باید برنامه می‌چیدید، مهمات جمع می‌کردید و وسایل مورد نیازتان را پیدا می‌کردید، اما زمانی که تمام این کارها را می‌کردید، آن وقت است که دیگر زامبی‌ها بودند که از دست شما فرار می‌کردند. تمام این فکر و خیال‌ها همگی با تریلر معرفی بازی شروع شد. باید اقرار کنم که کم‌تر تریلری بوده که توانسته در حد تریلر معرفی این بازی من را هایپ کند و عطشم را برای بازی به اوج برساند. اما متاسفانه باز هم همانند دیگر عناوینی که در این لیست حضور دارند، تعاریف سازندگان بازی و چیزی که در تریلرها نشان داده شده بود، زمین تا آسمان با آن چیزی که در بازی شاهد بودیم متفاوت بود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : MAHDIS

MAHDIS

نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788
شما در بازی نه با طراحی خوبی طرف بودید، نه ماموریت‌های جذابی را شاهد بودیم، نه خبری از هیجانی که در تریلرها وجود داشت بود و به صورت کلی، بازی اصلی دقیقا خلاف آن چیزی بود که سازندگان قولش را داده بودند. به شما اطمینان می‌دهم که حتی اکنون که چندین و چند سال از انتشار بازی می‌گذرد، حتی با معیارهای آسان نیز اگر به سراغ بازی بروید، همچنان نمی‌توانید نمره‌ی قابل قبولی به آن بدهید و ارزش وقتتان را نخواهد داشت. پس این عنوان کاملا لایق حضور در لیست امروز ما یعنی بازی‌ها با بالاترین هایپ و کمترین کیفیت است.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788

Watch Dogs

watch-dogs-wallpaper-6-scaled.jpg

آقایون و خانوم‌های گرامی! اصلا لازم است در ر*اب*طه با هایپ و نتیجه‌ی نسخه‌ی اول Watch Dogs صحبت کنم؟ این بازی عنوانی بود که با تریلر معرفی خود همه را میخکوب کرد. اولین تریلر گیم‌پلی آن به حدی جذاب بود که حرفی برای گفتن باقی نمی‌ماند. گرافیک بازی در تریلرها به معنای واقعی کلمه شاهکار بود! یک شاهکار می‌گویم و یک شاهکار می‌شنوید. از طرفی مکانیزم گیم‌پلی بازی نیز یک ایده‌ی کاملا تازه و نو بود که تا کنون نظیر آن را شاهد نبودیم.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788
یوبی‌سافت یکی از برترین ایده‌های تاریخ را برای یک بازی اکشن جهان باز داده بود و ادعا می‌کرد که Watch Dogs قرار است به آسانی GTA V را کنار بزند. حتی در ستاد تبلیغاتی این بازی زمانی که حدودا یک ماه به انتشار بازی مانده بود، شاهد جملاتی نظیر «۱ ماه برای گشت و گذار در لس سانتوس کافی است» بودیم. یوبی‌سافت رسما می‌خواست تا با Watch Dogs یک GTA نسل جدید بسازد و خودش را هم‌رده‌ی راک ساتار نشان دهد که البته بسیاری بر این باور بودند که این مورد امکان‌پذیر است. اما خب! نتیجه را خودتان ببینید! ۲ نسل کنسولی عوض شده، بیش از ۷ سال از عرضه‌ی GTA V می‌گذرد، ۳ نسخه از Watch Dogs منتشر شده و GTA V همچنان پرقدرت ادامه می‌دهد؛ پس باید بگویم که یوبی‌سافت و نسخه‌ی اول فرانچایزی که قرار بود نقطه‌ی افول راک استار و صعود یوبی‌سافت باشد، شکست خورده‌اند.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788
Watch Dogs همه چیز را برای تبدیل شدن به یک شاهکار داشت، ولی روی کاغذ. ایده‌ی اصلی بازی ناب و جدید بود که باید اقرار کنم در بازی اصلی نیز تا حدودی توانست بدرخشد و جزو معدود نکات عالی بازی بود. اما دیگر جنبه‌های بازی اصلا تعریفی نداشتند. گرافیک هیچ شباهتی به چیزی که در تریلرها دیده بودیم نداشت، خبری از صح*نه‌ آهسته‌هایی که فکبرانداز بودند، نبود. خبر از باران و نورپردازی بی‌نظیر شهر نبود. گیم‌پلی بازی به جز در حیطه‌ی هک که ایده‌ی اصلی بود، هیچ مورد جدیدی برای ارائه نداشت و تازه همان‌ ایده‌های قبلی را نیز به خوبی اجرا نکرده بود. کنترل ماشین و وسایل نقلیه در بازی واقعا خوب نبودند و فیزیک ماشین‌ها حتی از GTA IV نیز بدتر بودند. شوتینگ و گان‌پلی آن در حد عنوانی معمولی بود و اصلا قابل مقایسه با شوترهای بارز زمان خود نبود. Watch Dogs یک نمونه‌ی بارز است که نشان دهد یوبی‌سافت یکی از برترین ایده‌پردازان صنعت گیم است، ولی در پیاده کردن آن ایده‌ها اصلا خوب عمل نمی‌کند. با این که مقاله اصلا ترتیب بندی ندارد، ولی Watch Dogs بدون شک می‌تواند جزو ۳ رتبه‌ی اول لیست بازی‌ها با بالاترین هایپ و کمترین کیفیت باشد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788

No Man’s Sky

NMSConceptArtWallpap.png

شاید بتوان بازی No Man’s Sky را بزرگ‌ترین و جاه‌طلبانه‌ترین عنوانی دانست که تا کنون عرضه شده. وعده‌ی دنیایی بی انتها، گشت و گذار بدون محدودیت، مبارزات فضایی، جست و جوی بی حد و مرز در فضا و … تنها گوشه‌ای از وعده‌هایی بودند که No Man’s Sky به ما داد و رسما در تک تک آنان شکست خورد!

MAHDIS

نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788
اگر انصاف داشته باشیم، بازی در حیطه‌ی گرافیکی خیلی بد نبود…در اصل حرف‌هایی برای گفتن داشت و بازیکن را راضی نگه می‌داشت، ولی چه سودی دارد که یک بازی با جلوه‌های بصری زیبا باشد، ولی کاری برای انجام نداشته باشید! No Man’s Sky بزرگ‌ترین دنیای بدون محتوایی بود که عرضه شد. شما در یک دنیای بی حد و مرز رها شده بودید که هر کاری می‌خواستید بکنید…خب کاری نبود که بکنید و این مورد دقیقا دلیل شکست بازی شد! کاری به سیستم مبارزات بازی ندارم که اصلا جالب طراحی نشده بودند، کاری به کرش کردن بازی برروی رایانه‌های شخصی ندارم، به منوهای پیچیده و زمان بر بازی نیز توجهی نمی‌کنم، ولی اصلا نمی‌توان نبود تنوع و فعالیت را در بازی ندیده گرفت. تصور کنید در بازی تنها هستید. به یک سیاره می‌روید و از سفینه پیاده می‌شوید و …. همین! کار خاصی برای انجام وجود ندارد! از طرفی دیگر شما زمانی که مدت زیادی را در بازی بگذرانید، تقریبا هر سیاره‌ای که به سراغش بروید برای شما تکراری به نظر می‌رسد و این دقیقا خلاف چیزی است که سازندگان به ما وعده داده بودند. No Man’s Sky قرار بود که بزرگ‌ترین، وسیع‌ترین و جاه‌طلبانه‌ترین بازی باشد که تا کنون عرضه شده، ولی متاسفانه تنها یک جای بسیار محکم برای خود در لیست ما رزرو کرد و نام خودش را در بین بازی‌ها با بالاترین هایپ و کمترین کیفیت ثبت کرد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788

Ryse: Son of Rome​

ryse.jpg

خب خودتان می‌توانید تصور کنید که یک بازی که به عنوان پروژه‌ی لانچ کنسول معرفی و عرضه شود، چه هایپ بزرگی را پشت سر خود دارد. RYSE: SON OF ROME به عنوان بازی لانچ کنسول اکس باک وان معرفی شد و کرایتک وظیفه‌ی ساخت آن را بر عهده داشت.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788
با وجود نام کرایتک و نمایش‌های اولیه‌ی بازی، همه انگشت به د*ه*ان بودند که واقعا گرافیک بازی می‌تواند تا این حد زیبا و شگفت‌انگیز باشد یا خیر. تازه قرار بود نسل هشتم شروع شود، هر کس از خود می‌پرسید که بازی‌های نسل بعد تا چه حد بهتر و جذاب‌تر از بازی‌های قبلی هستند و RYSE: SON OF ROME قصد داشت تا به تمامی این سوالات جواب دهد؛ جوابی محکم که شروعی قدرتمند را برای مایکروسافت رقم بزند. بازی در سبک اکشن و با مبارزات هک اند اسلش مانند عرضه شد و داستان مبارزان رومی را روایت می‌کرد. یک پتانسیل کامل برای قدرت‌نمایی کنسول اکس باکس و البته اوج دوباره‌ی استودیوی کرایتک. خب همان‌طور که خودتان نیز می‌دانید خبری از چیزی که انتظار داشتیم و برایش هایپ بودیم، نبود. درست است که بازی واقعا توانست همان گرافیکی که قولش را داده بود، به بازیکن ارائه دهد، ولی تمام نکات مثبت بازی در همینجا خاتمه می‌یافت. مبارزات بازی برای یک ساعت ابتدایی واقعا جذاب بودند، ولی از ساعت دوم متوجه می‌شدید که گیم‌پلی قرار است تا اخر همین باشد و تنوعی به خود نخواهد دید. داستان تعریفی نداشت، موسیقی در سطحی قرار داشت که صرفا می‌توان لقب خوب به آن داد و به صورت کلی، خبری از عنوان لانچی که قرار بود سکوی پرش مایکروسافت و استودیوی کرایتک شود، نبود. RYSE: SON OF ROME هر چه داشت و دارد، به دلیل گرافیک فوق‌العاده‌اش است؛ بجز گرافیکی که به طور عجیبی جذاب و عالی کار شده، RYSE: SON OF ROME حرفی برای گفتن ندارد و اصلا با استانداردها و هایپ‌هایی که پیش از انتشارش در ر*اب*طه با آن وجود داشت همخوانی ندارد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788

The Order: 1886​

paris-video-game-steampunk-atomhawk-design-the-order-1886-paris-hd-wallpaper-preview.jpg

از بازی THE ORDER: 1886 می‌توان به عنوان RYSE: SON OF ROME برای اکس باکس یاد کرد. عنوانی که دوباره در اوایل نسل برای پلی استیشن ۴ معرفی شده بود، قصد داشت تا توانایی‌های این کنسول در حیطه‌ی گرافیک را به همه نشان دهد و از همه مهم‌تر، عنوانی باشد که بازیکنان را به سمت خرید این کنسول سوق دهد.

بالا