• مصاحبه اختصاصی رمان کاراکال میگل سانچز کلیک کنید

نگاهی به ۱۰ بازی با بالاترین هایپ و کمترین کیفیت

• نویسنده موضوع MAHDIS
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 27
  • بازدیدها 516
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MAHDIS

نویسنده انجمن + مدیر ارشد بازنشسته
نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788
همیشه بازاریابی و تبلیغ یک اثر رسانه‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند یکی از مهم‌ترین معیارهای شکست یا پیروزی آن محصول در بازار باشد. با این حال، بعضی از سازندگان در تبلیغات خود به مواردی اشاره کردند، ویژگی‌هایی راجع به محصولشان گفتند و تعریف‌هایی کردند که اصلا شبیه به چیزی نبود که در انتها به دست ما رسید. امروز می‌خواهیم به سراغ بازی‌ها با بالاترین هایپ و کمترین کیفیت برویم. بحث این نیست که این عناوین بازی‌های خوبی نیستند، شاید حتی اگر اکنون به سراغ آنان بروید واقعا از تجربه‌ی آنان ل*ذت ببرید، ولی محصول ابتدایی با هایپ‌های سازندگان اصلا همخوانی نداشت و معیار حضور در لیست امروز ما نیز همین مورد است. پس با من و پیسکل آرتس (منبع) همراه باشید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : MAHDIS

MAHDIS

نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788

Anthem

wp3115751-scaled.jpg

استودیوی بایوور برای تمامی هواداران سبک نقش آفرینی یک نام آشنا است و شک دارم که کسی این استودیو و شاهکارهایی که تاکنون توسط آن‌ها ساخته شده را نشناسد. از سری Mass Effect گرفته تا سری Dragon Age، همه می‌دانند که وقتی بایوور به سراغ یک عنوان نقش آفرینی برود، باید انتظار کیفیت بالا و شاهکار را داشت، خب حداقل برای بیشتر مواقع. بازی Anthem دقیقا عنوانی بود که نشان داد حتی برای بزرگان صنعت بازی‌های ویدئویی نیز جای خطا وجود دارد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788
وعده‌های بازی دیوانه کننده بودند! یک بازی تقریبا MMO نقش آفرینی، با گرافیکی ستودنی، گیم‌پلی هیجان انگیز و البته موسیقی زیبا. حتی نگاه کردن به قابلیت‌های زره‌های بازی در تریلرها می‌توانست هر بازیکنی را متقاعد کند که Anthem بدون شک عنوانی جذاب خواهد بود. اما بیایید نگاهی به بازی نهایی بیندازیم. از زمان لودینگ‌های بازی شروع کنم که از همان ابتدا شما را به شک می‌اندازد که آیا خرید بازی کار درستی بوده یا خیر. مرحله‌ی ابتدایی بازی چنان گرافیکی را به شما نشان می‌دهد که انگشت به د*ه*ان می‌مانید، ولی دقیقا گرافیک خوب همیجا تمام می‌شود، دیگر خبری از صح*نه‌های زیبا و یا تکسچرهای باکیفیت در بازی نیست. افکت‌های بازی دیر لود می‌شدند و اصلا برای یک بازی نسل هشتم قابل قبول نبودند. گیم‌پلی بازی به معنای واقعی تکرار بود! اصلا از جذابیتی که در تریلرها می‌دیدیم خبری نبود و شما می‌توانستید تنها با یک قدرت خاص تمام دشمنان را از بین ببرید. تعداد بازیکنان فعال بازی نیز پس از مدتی که این مشکلات برطرف نشدند، به شدت کاهش پیدا کرد و در نتیجه شما در یک بازی MMO تقریبا تنها بودید. با این که سازندگان بسیار تلاش کردند که مشکلات متعدد بازی را حل کنند، با این حال از نظر من هیچ وقت Anthem نتوانست به عنوانی که لیاقتش را داشت تبدیل شود. بالاخره بایوور هم باید یک نقطه‌ی افولی را تجربه کند، یا دقیق‌تر بگویم، شروع افول. در ادامه از شاهکار بعدی این استودیو و نسخه‌ی آخر Mass Effect بیشتر صحبت می‌کنیم.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788

Destiny

8264d6cf0b3b26fa8b4e58dfcc961bfe.jpg

به عنوان استودیویی که یک فرانچایز شاهکار به نام Halo را تولید کرده بود، به عنوان استودیویی که المان‌ها و معیارهای سبک شوتر اول شخص را ارتقا داده بود، همه زمانی که بازی Destiny معرفی شد، انتظار یک شاهکار جدید را از بانجی داشتیم. تصور این که با نبوغ خالص بانجی، با یک گیم‌پلی دیوانه‌کننده و به همراه دیگر دوستانمان به سراغ ماموریت‌های مختلف برویم، واقعا اعجاب انگیز بود و هر کسی را به خود جذب می‌کرد! اما Destiny در وعده وعیدهای سازندگان با Destiny که به دست بازیکنان رسید، زمین تا آسمان متفاوت بود.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788
اگر سری Halo را تجربه کرده باشید، حتما از داستان گیرا با جزئیات دقیق آن با خبر هستید، ولی در Destiny خبری از داستان جذاب با پیچش‌های جالب نبود. حتی خود داستان نمی‌توانست به خوبی خودش را جمع کند و سوال‌های زیادی را بدون پاسخ رها می‌کرد. شاید بگویید در یک بازی MMO همانند Destiny، کسی به داستان کاری ندارد، پس بیایید به سراغ گیم‌پلی برویم. قبول دارم که گان پلی بازی یکی از روان‌ترین‌های ممکن بود، ولی مشکلات بزرگی در بازی بود که واقعا نمی‌شد از آنان چشم‌پوشی کرد. داستان بازی خیلی زود به اتمام می‌رسد و اینجا است که شما باید با محتویات انتهای بازی دست و پنجه نرم کنید که واقعا عذاب آور است! محتویات انتهای بازی واقعا کم بودند و این مشکل بازیکنان را به شدت آزار داد.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788
شما باید برای رسیدن به یک اسلحه یا زره، یک ماموریت مشخص را چندین و چند بار تکرار می‌کردید که حوصله سر بر می‌شد. بازی دارای تعداد زیادی اسلحه و چند نوع مشخص از آنان بود. برای مثال، سلاح‌های بازی به دسته‌های Rifle ،Snipe ، Shotgun و … تقسیم می‌شدند که هر یک از این دسته‌ها شامل تعداد زیادی زیرشاخه می‌شدند. مشکل اینجا بود که تقریبا زیرشاخه‌های هر یک از دسته‌های اصلی، هیچ فرقی با یکدیگر نداشتند. اگر سری Borderlands را تجربه کرده باشید، متوجه هستید که واقعا منظور از تنوع سلاح در بازی چیست و باید قبول کرد که Destiny در این زمینه اصلا موفق نبود. این مشکلات در اصل در Destiny 2 نیز حضور داشتند، ولی هم تا حدودی برطرف شده بودند، هم دیگر خبری از هایپ و هیجان بالای نسخه‌ی اول برای Destiny 2 نبود. با این حال، قطعا Destiny یکی از بزرگ‌ترین شاخص‌های بازی‌ها با بالاترین هایپ و کمترین کیفیت حساب می‌شود.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788

Mass Effect: Andromeda

Mass-Effect-Andromeda-Concept-4K-Wallpaper-1-scaled.jpg

دوباره نوبت به استودیوی بزرگ بایوور رسید و بازی که همه انتظار بالایی از آن داشتند، ولی به یک شکست تمام عیار تبدیل شد. خب قطعا همگی شما با سری Mass Effect آشنایی دارید و اصلا نیازی به توضیح یا معرفی این سری نیست. ۳ نسخه‌ی ابتدایی این فرانچایز شاید یکی از برترین سه‌گانه‌های تاریخ و قطعا جزو برترین عناوین نقش‌آفرینی هستند که تا کنون ساخته شده‌اند.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788
جهانی بزرگ، داستانی به شدت جذاب و گیرا، روابطی گسترده، گیم‌پلی روان و خوب، گرافیک ستودنی و از همه مهم‌تر، انتخاب‌هایی به شدت مهم و تاثیرگذار، تنها گوشه‌ای از نکات مثبت این سه‌گانه هستند (البته پایان‌بندی نسخه‌‎ی سوم را فاکتور بگیرید). زمانی که اعلام شد تیمی که برروی نسخه‌ی جدید این سری کار می‌کند، با تیم قدیمی متفاوت است، شاهد شروع شدن گمانه‌زنی‌ها برای تردید در کیفیت آن بودیم. تریلرهای منتشر شده از بازی تا حدود زیادی توانستند این شک‌ها و شبهات را برطرف کنند. بازی تغییرات زیادی به خود دیده بود، فضاهای بزرگی به آن اضافه شده‌ بودند و سیستم‌ گان‌پلی آن تغییرات خوبی کرده بود که مبارزات را چالش‌برانگیزتر و جذاب‌تر می‌کردند.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788
همه چیز روی کاغذ آماده بود که شاهد یک شاهکار دیگر از سری Mass Effect باشیم، ولی مشکلات از جایی شروع شدند که این ایده‌های مطرح شده روی کاغذ، رنگ عمل به خود گرفتند. اگر تا کنون شرکتی همانند یوبی‌سافت را برای باگ‌های گرافیکی ملامت می‌کردید، با تجربه‌ی این بازی می‌توانید بایوور را در کنار یوبی‌سافت و همانقدر قدرتمند در حیطه‌ی باگ گرافیکی قرار دهید. گیم‌پلی بازی واقعا تغییرات خوبی به خود دیده بود، ولی اصلا نمی‌توانست انتظارات را برآورده کند. مشکلات تغییر اعضای تیم نیز به خوبی خود را در حیطه‌ی داستان و داستان‌سرایی نشان داد و شاهد آن بودیم که داستان، به کلی چندین پله ضعیف‌تر از نسخه‌های قبلی کار شده بود. جهان بازی گسترده‌تر شده بود، ولی خبری از محتویاتی که انتظارش را داشتیم نبود…تنها در یک محیط باز سرگردان بودید و واقعا کار خاصی برای انجام وجود نداشت. شاید الان، این نسخه از بازی با آپدیت‌هایی که برایش منتشر شده، به یک نسخه‌ی قابل تحمل از نظر گرافیکی و گیم‌پلی تبدیل شده باشد، ولی به هیچ عنوان نمی‌توان آن را هم رده‌ی سه نسخه‌ی قبلی دانست.

MAHDIS

نویسنده انجمن
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
16,901
امتیازها
163
وب سایت
taakroman.ir
کیف پول من
788

Dead Island

شاید در حیطه‌ی بازی‌های ویدئویی، تا مدتی قبل، حضور زامبی‌ها تنها به عناوین ترسناک و بقا خلاصه می‌شد. تعداد بازی‌های کمی بودند که زامبی‌ها را به تصویر می‌کشیدند، ولی این شما نبودید که از آن‌ها فرار می‌کردید، بلکه شما یک ماشین کشتار توقف ناپذیر بودید که هر چه بر سر راهش قرار می‌گرفت را از بین می‌برد.

بالا