• مصاحبه اختصاصی رمان کاراکال میگل سانچز کلیک کنید

مکان های دیدنی بروئنی

• نویسنده موضوع Sosano.o
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 27
  • بازدیدها 1K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Sosano.o

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,565
امتیازها
113
کیف پول من
903
جاهای دیدنی برونئی

«سرزمین آشتی» یا «برونئی دارالسلام» کشوری واقع در ساحل شمالی جزیره بورنئو در جنوب شرق آسیا است. پایتخت آن بندر سری بگاوان است. برونئی در کنار مالزی قرار گرفته است و در حقیقت در گذشته به همراه دیگر بخش‌های مالزی یکی از کشورهای تحت‌الحمایه انگلیس بود. برونئی تنها بخش در مجموعه این بخش‌ها است که در سال ۱۹۶۳ ترجیح داد تحت‌الحمایه انگلیس باقی بماند و به مالزی نپیوندد.این کشور در سال ۱۹۸۴ میلادی استقلال یافت و به دلیل داشتن منابع فراوان نفت و گ*از، یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان را دارد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Sosano.o

Sosano.o

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,565
امتیازها
113
کیف پول من
903
جاهای دیدنی برونئی

مساحت کشور پادشاهی برونئی دارالسلام ۵۷۶۵ کیلومتر مربع است، این منطقه پوشیده از جنگل های بارانی مناطق حاره می باشد. بخش عظیمی از کشور پوشیده از گیاهان و جنگل های استوایی است، برونئی دارالسلام به علت ن*زد*یک*ی به خط استوا دارای آب و هوایی گرمسیری استوایی پر باران است.
مردم برونئی بسیار مهربان و مهمان نواز و صلح طلب می باشند، تأثیر تمدنهای متعدد هند و بودایی و اسلام کاملاً در اخلاق و رفتار مردم برونئی آشکار است، اسلام با تمام خصایص نیک خود تا عمق جان مردم نفوذ یافته و با مردم آمیخته شده است.
کشور برونئی به چهار استان (daerah) تقسیم شده که این استان‌ها نیز ۳۸ شهرستان (mukims) را در خود جای داده‌اند.
چهار استان این کشور عبارتند از: بلائیت، توتونگ، برونئی-موآرا، و تمبورونگ.

Sosano.o

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,565
امتیازها
113
کیف پول من
903
جزایر برونئی
برونئی دارالسلام دارای ۳۳ جزیره است که این جزایر کوچک و از وسعت محدودی برخوردارند و مساحت کل آنها ۷۹۳۹ هکتار می باشد که این مقدار ۴/۱ درصد کل مساحت برونئی را تشکیل می دهد به جز دو جزیره، بقیه در میان رودهای بزرگ واقع شده اند.

Sosano.o

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,565
امتیازها
113
کیف پول من
903
زبان و خط
زبان رسمی این کشور ملایو است. دولت برونئی تلاش دارد زبان ملایو را به عنوان زبان ملی زنده نگه دارد و در عین حال برای آموزش زبان انگلیسی اهمیت ویژه ای قائل است. خط رسمی این کشور لاتین بوده و نگارش جاری که شبیه رسم الخط فارسی و عربی است نیز آموزش داده می شود.

Sosano.o

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,565
امتیازها
113
کیف پول من
903
دین
به طور کلی مسلمانان ۶۷ درصد، بودائیان ۱۳ درصد، مسیحیان ۱۰ درصد و اعتقادات برسی و سایر اعتقادات ۱۰ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. روابط پیرامون ادیان و مذاهب مختلف با یکدیگر تاکنون برخوردهای شدیدی بین مسلمانان و سایر اقلیتهای روی نداده است. از مهمترین دلائل عدم برخورد و وجود زندگی مسالمت آمیز مردم مسلمان ملایو و چینی ها و دیگر ادیان می توان به ویژگیهای مردم مسلمان جنوب شرقی آسیا به ویژه برونئی اشاره کرد. مسلمانان این منطقه با ادغام فرهنگ ملایو و دیانت اسلامی شکل زیبای از چهره اسلام ارائه داده اند . تواضع زیاد مردم، احترام بزرگتران، تنظیم وقت یا اوقات نماز و مناسبتها دینی، پایبندی به نماز جماعت و جمعه و انجام اذ کار و نوافل، تبرک و تیامن و توسل، بزرگداشت جشنها، اعیاد و مناسبت های اسلامی، اعتقاد به کامل بودن اسلام به عنوان دین دنیا و آخرت، تشکیلات مذهبی از جمله دستاورهای مثبت اسلامی برای این کشور است.

Sosano.o

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,565
امتیازها
113
کیف پول من
903
اقتصاد
اقتصاد برونئی برپایه صادرات، نفت، الوار، کائوچو و گ*از طبیعی به ژاپن استوار گشته‌است. نفت در سال ۱۹۲۹ کشف شد. استخراج ذخایر فراوان نفت و گ*از طبیعی برونئی را از یکی از بالاترین میزانهای درآمد سرانه در جهان برخوردار کرده‌است، بیشتر غذای مورد نیاز کشور باید وارد شود.

Sosano.o

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,565
امتیازها
113
کیف پول من
903
اطلاعات کلی
پایتخت: بندر سری بگاوان زبان رسمی: مالائی (رسمی؛ بیش از ۵۰%)، چینی (۲۶%)، انگلیسی

نوع حکومت: سلطان نشین واحد پول: دلار برونئی (Bruneian dollar)

مذهب: اسلام سنی (رسمی؛ بیش از ۵۰%)، بودایی (۱۲%)، کلیساهای مختلف مسیحی (۹%) امید طول

امید طول عمر: ۷۳/۵ سال رشد سالانه جمعیت: ۱.۹۵% درصد(July 2004 est)

Sosano.o

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,565
امتیازها
113
کیف پول من
903
20-must-visit-attractions-in-brunei.jpg

سلطان نشین برونئی به مساجد ، جنگلهای بارانی ب*ا*کره و بزرگترین دهکده شناور جهان معروف است. در اینجا 20 جاذبه برتر ما در برونئی برای گردشگرانی که در بندر سری بگاوان اقامت دارند و در کنار آنها به تفریح و تفحص از بهترین های کشور می پردازند

Sosano.o

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,565
امتیازها
113
کیف پول من
903
مسجد عمر علی سیف الدین
20-must-visit-attractions-in-brunei-1.jpg

مسجد عمر علی سیف الدین در بندر سری بگاو ب*ر*جسته ترین تصویر برونئی است. یک استخر بازتابنده مصنوعی با تالاب ، مسجدی را احاطه کرده است که مشرف بر رودخانه برونئی و کامپونگ آیر است. این یکی از جذاب ترین جاذبه های اینستاگرام در برونئی است.

Sosano.o

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,565
امتیازها
113
کیف پول من
903
مسجد جامع 'عصر عصر حسن بلکیه
20-must-visit-attractions-in-brunei-2.jpg

دوم مساجد بزرگ برونئی در چند کیلومتری مرکز شهر واقع شده است. با عنوانی به عنوان بزرگترین مسجد کشور ، این یک توقف مورد علاقه در برنامه های کوتاه مدت برای بندر سری بیگوان است. اما به دلیل اندازه آن ، ممکن است در یافتن یک عکس کامل مشکل داشته باشید!

بالا