• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

مکان های دیدنی بنین

• نویسنده موضوع Sosano.o
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 8
  • بازدیدها 400
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
جمهوری بنین کشوری در غرب آفریقا است که تا سال ۹۷۵ با نام داهومی شناخته می‌شد. این کشور از غرب با توگو، از شرق با نیجریه، از شمال با بورکینافاسو و نیجر و از جنوب ساحل کوچکی در کنار خلیج بنین دارد. پایتخت این کشور پورتو نووو است اما مقر دولت در شهر کوتونو است. در سال ۱۸۹۲ تحت سلطه فرانسه در آمد. استقلال کامل این کشور در سال ۱۹۶۰ روی داد. در ۱۲ سال نخست پس از استقلال درگیری‌ها و خشونت‌های قومی زیادی در این کشور رخ داد.

%D8%AC%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%86%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-112748.png

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Sosano.o

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
مردم بنین
جمعیت این کشور هشت میلیون و ۷۸ هزار و ۳۱۴ نفر است که میانگین سنی آنها ۷/۱۷ سال است. امید به زندگی برای زنان در این کشور ۶۳/۵۴ سال و برای مردان ۲۸/۵۲ سال است. بیماری‌های ناشی از آب و غذای آلوده در این کشور رایج است. ۴۲/۸ درصد از مردم این کشور مسیحی و ۴/۲۴ درصد آنها مسلمان هستند. بقیه پیرو ادیان محلی‌اند. زبان رسمی این کشور فرانسوی است.

ارتباطات در بنین
بنین تعداد زیادی روزنامه و گاهنامه دارد و سازمان گزارشگران بدون مرز معتقد است روزنامه‌ها در بنین از آزادی برخوردارند. این کشور علاوه بر رادیو و تلویزیون دولتی تعدادی شبکه تلویزیون خصوصی هم دارد که برخی از آنها به زبان محلی برای مخاطبانشان برنامه پخش می‌کنند.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
کاخ سلطنتی ابومی
جاهای دیدنی کشور بنین

یکی از مکان های دیدنی در بنین، کاخ سلطنتی Abomey است . این جاذبه توریستی توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی به رسمیت شناخته شده است.دارای معیارهای سوم و چهارم بوده و در سال ۱۹۸۵ ثبت شده است. اما این مکان در فهرست خطرناک قرار گرفته است اما بعد از سال ۲۰۰۷ آنرا بیرون آورده اند. کاخ های سلطنتی ابومی ساختار بسیار باستانی دارد که در سال ۱۶۲۵ تأسیس شده اند. پادشاهان تا دهه ۱۹۰۰ در آنها زندگی می کردند.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
پارک ملی Pendjari

جاهای دیدنی کشور بنین

بنین نیز مانند همه کشورهای دیگر در قاره آفریقا دارای پارک ملی است . این پارک یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در کشور بنین به دلیل زیستگاه طبیعی آن است. پارک نیز در میان جاذبه های سایت لیست پیشنهاد شده صفحه ی سایت سازمان میراث یونسکو قرار دارد. این پارک ملی دارای مساحت ۲،۷۵۵ کیلومتر مربع است. دارای فیل ها، گرگ و میمون، بوفالوها و گاو سان ها است. پارک نیز به عنوان مرکز گونه های پرنده شناخته شده است.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
کاخ سلطنتی، پورتو نووو
جاهای دیدنی کشور بنین

کاخ سلطنتی پورتو نووو موزه ای به نام کاخ کافه Toffa یا Musee Homne است. آنها آن را یک کاخ سلطنتی نامیده اند زیرا در یک زمان این در واقع محل اقامت سلطنتی بنین بود. امروزه این موزه مهمی است که نشان دهنده بقایای مجموعه پادشاه Toffa و آثار ذخیره شده در طول سلطنت او است. البته هنوز در انتظار ثبت در فهرست یونسکو است.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
موزه تاریخی اویداه
جاهای دیدنی کشور بنین

اگر دنبال یک نمایشگاه تاریخی در بنین هستید، باید موزه تارییخ اویداه را ببینید . این موزه تاریخی در شهر Ouidah قرار دارد .آنجا شش نمایشگاه در موزه دارند که پادشاهی Xweda، پادشاهی Dahomey، تجارت برده، Vodun، و ارتباطات فرهنگی بین بنین و تمام جهان است. این یک تور تازه ای است و درواقع یکی از مکان های توصیه شده برای بازدید در بنین است.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
Musée en Plein Air de Parakou
جاهای دیدنی کشور بنین

Musée en Plein Air de Parakou یکی دیگر از جاذبه های گردشگری و موزه های مهم کشور بنین است. این موزه در مجاورت شهر Parakou واقع شده است – در واقع، کمتر از یک مایل از مرکز شهر یا حدود یک و نیم کیلومتر دورتر است. در این موزه فضای باز پنج ساختار دایره ای وجود دارد و نشان می دهد که مردم چگونه در این کشور زندگی می کردند .هزینه ورودی به این موزه دوست داشتنی حدود ۱۵۰۰ فرانک CFA است.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
Ancien Pont
جاهای دیدنی کشور بنین

Ancien Pont نام پل قابل ملاحظه ای در این کشور است و یکی از مکان های دیدنی در کشور بنین است. این پل روی رودخانه Lagune de Cotonou قرار دارد و دو بخش شهر Cotonou را که توسط خلیج جدا شده است، متصل می کند. این پل عظیم و زیبا نقطه عطفی در Cotonou است که در سال ۱۹۲۸ نصب شده است. نوسازی این پل در سال ۱۹۸۱ بوده است. این یک پل مهم است چرا که توسط ساکنان به دلایل شخصی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
Place de I’toil Rouge
جاهای دیدنی کشور بنین

Place de I’Ttoile Rouge یا Red Star Place، در ترجمه انگلیسی مانند یک rotunda ( همان نمادی در میدان ها )واقع در شهر Cotonou است. این بنا یاد بود دوره مارکسیستی بنین است و بزرگترین بنا از این نوع در کل کشور است. این مکان در سال ۱۹۷۵ توسط رهبر آن زمان ژنرال Mathieu Kerekou تاسیس شد. او از ایدئولوژی در سراسر بنین حمایت کرد و این معروف ترین ساختار مربوط به آن در کل کشور است.

بالا