• مصاحبه اختصاصی رمان کاراکال میگل سانچز کلیک کنید

قوانین و چگونگی تیراندازی با اسلحه

• نویسنده موضوع DARK GIRL
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 42
  • بازدیدها 1K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

DARK GIRL

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
44,763
امتیازها
218
کیف پول من
10,221
بسته به شرایط جوی، تاب خوردگی گلوله را تنظیم کنید

برای تنظیم پیچ و تاب خوردگی گلوله، یک برآمدگی مخصوص وجود دارد که اغلب در سمت راست عدسی اسلحه قرار دارد و نقطه برخورد گلوله با هدف را بر روی محور افقی تنظیم می کند. اگر باد شدید می وزد، گلوله از مسیر خود منحرف خواهد شد. با چرخاندن برآمدگی به سمت راست، گلوله به سمت راست برگردانده می شود و بر عکس. بسته به نوع اسلحه، مهمات، و فاصله ای که با هدف دارید، ممکن است لازم باشد برآمدگی مخصوص تنظیم جهت گلوله به دفعات مختلفی چرخانده شود. به منطقه ی بین خود و هدف نگاه کنید و به دنبال نشانه های باد شدید باشید و سپس مطابق با آن تنظیم کنید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : DARK GIRL

DARK GIRL

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
44,763
امتیازها
218
کیف پول من
10,221
صحیح در دست گرفتن اسلحه

همیشه قنداق تفنگ را محکم روی شانه ی خود قرار دهید. دست غالب خود را جایی از اسلحه قرار دهید که بتوانید به راحتی ماشه را بچکانید.از دست دیگرتان هم برای نگه داشتن اسلحه استفاده کنید. هر گاه که لازم شد از دو پایه، کیسه شنی و یا هر وسیله ی دیگر که اسلحه را ثابت نگه می دارد استفاده کنید ، اگر به صورت ایستاده شلیک می کنید، یک تسمه ی سفت بر تن کنید که اسلحه را روی شانه هایتان محکم نگه دارد. یادتان نرود که اگر با هدف فاصله ی زیاد داشته باشید، حتی با کوچک ترین حرکت در اسلحه هنگام تیراندازی، تیر بسیار منحرف می شود و به هدف نخواهد خورد.
برای نگه داشتن اسلحه به جای استفاده از عضلات از استخوان های خود کمک بگیرید.در صورت امکان، به صورت نشسته تیراندازی کنید؛ آرنج هایتان را روی زانوها قرار داده یا درازکش تیراندازی کنید تا عضلاتتان از خستگی نلرزند.

DARK GIRL

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
44,763
امتیازها
218
کیف پول من
10,221
مبانی تیراندازی صحیح و دقیق

با اینکه بین عموم اصطلاح ” ماشه چکاندن” جا افتاده است نباید هرگز ماشه ی اسلحه را بچکانید؛ به این معنی که باید خیلی آرام دست خود را روی ماشه قرار داده و فشار آرام و تدریجی روی آن وارد کنید نه اینکه به یک مرتبه آن را به اصطلاح بچکانید. اگر ماشه را سریع بچکانید، جهت اسلحه اندکی تغییر می کند و با اینکه ممکن است این تغییر چندان محسوس نباشد اما وقتی تیر به هدف نخورد مشخص خواهد شد. هنگامی که دستتان را روی ماشه قرار دادید، در ذهن خود بین سه تا پنج شمارش کنید و بعد آرام روی ماشه فشار بیاورید. اسلجه را طوری بگیرید که انگار دست خود را مشت کرده اید.

DARK GIRL

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
44,763
امتیازها
218
کیف پول من
10,221
تنفس صحیح در تیر اندازی

در تیراندازی، تنفس عامل مهمی است. وقتی نفس می کشید، ریه هایتان پر از هوا می شود و در حین عملیات بازدم هوا را خارج می کنید و این بر توانایی شما در نگه داشتن اسلحه بر روی هدف تاثیر می گذارد. باید همیشه طی وقفه ی طبیعی بین دم و بازدم شلیک کنید. شلیک خود را زمانبندی کنید طوری که بعد از بازدم ماشه را فشار دهید. و سپس تا شلیک گلوله ی بعدی نفس نکشید. با نفس کشیدن، وضعیت اسلحه اندکی تغییر می کند، با اینکه این تغییر جهت واضح نیست اما در دقت تیراندازی تاثیر زیادی دارد. تنفس مداوم و آرام بین وقفه ی طبیعی بین دمو بازدم هنگام تیراندازی در دقت تیراندای عامل مهمی است.

DARK GIRL

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
44,763
امتیازها
218
کیف پول من
10,221
شروع و تمرین تیراندازی

وقتی ابتدا اسلحه را با دستتان بلند می کنید و از مگسک ها نگاه می کنید، خواهید دید که اغلب اسلحه روی هدف قرار ندارد. این به اصطلاح نشانه ی طبیعی تان است، و جایی است که بدنتان می خواهد اسلحه را به سمت آن نشانه برود. لازم نیست با این نشانه طبیعی مبارزه کنید، در عوض جهت کل بدنتان را طوری تغییر دهید که بدنتان اسلحه را مستقیم روی هدف بگیرد. اگر نشانه طبیعی تان به سمت چپ هدف متمایل است، اسلحه را پایین تر بیاورید و پاهایتان را حرکت دهید تا کل بدنتان را اندکی به سمت راست بچرخانید و سپس دوباره اسلحه را بالا بیاورید. پیدا کردن نشانه روی طبیعی تان و سپس تمرکز آن بر روی هدف تیراندازی را دقیق تر خواهد کرد.

DARK GIRL

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
44,763
امتیازها
218
کیف پول من
10,221
قوانین و ایمنی در تیراندازی

چهار نکته در این زمینه وجود دارد که باید هر زمان تیراندازی می کنید آنها را رعایت کنید. این نکات ایمنی در مراکز نظامی، پلیس و آموزشگاه های تیراندازی گوشزد می شوند.
هر اسلحه را طوری در نظر بگیرید و با آن رفتار کنید که گویی پر از فشنگ است
هرگز با اسلجه شوخی نکنید و آن را روی کسی یا چیزی که قصد زدن او را ندارید نشانه نروید
دستتان را روی ماشه نگذارد مگر اینکه واقعا قصد شلیک داشته باشید
اسلحه را قفل کرده و روی حالت ایمن قرار دهید تا زمانی که قصد شلیک داشته باشید
و در آخر، از تجهیزات مختلفی می توانید برای افزایش ایمنی خود استفاده کنید. عینک های مخصوص تیراندازی برای محافظت از چشم در برابر اصابت پوکه یا بد کار کردن اسلحه. دستگاه های مخافظت از گوشی برای کاهش صدای تیراندازی.

DARK GIRL

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
44,763
امتیازها
218
کیف پول من
10,221
1- مسابقات براسـاس قـوانـیـن و مقــررات فــدراسـیـون جهانی تــیر اندازی (I. S. S. F) و کمیته بین المللی تیـــر اندازی معلولین (I. S. C. D ) بر گزار می گردد.

DARK GIRL

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
44,763
امتیازها
218
کیف پول من
10,221
2- تعداد نفرات شرکت کننده نا محدو د می باشد .

DARK GIRL

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
44,763
امتیازها
218
کیف پول من
10,221
3- کــلـیــه تـیــر انــدازان مجاز به اسـتفـاده از ســـلاح و تجهـیـزات شـخصی اعـم از جلـیـقـه ، بند ، مقر ، صنـد لـی تیر اندازی ، ساچمه و غیره می باشد .

DARK GIRL

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-04
لایک‌ها
44,763
امتیازها
218
کیف پول من
10,221
4- میز و صندلی تیر انــدازی به عهده تیم ها می باشـد و کمیـــته اجرایی مسابقات هیچ گونه مسئو لیتی در این خصوص ندارد .

بالا