• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

اکسسوری اطلاعات عمومی در مورد طلا

• نویسنده موضوع Aseman♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 5
  • بازدیدها 255
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Aseman♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-11-30
لایک‌ها
16,713
امتیازها
114
کیف پول من
1,806
information-gold.jpg
هزاران سال است که طلا نقش بسیار ب*ر*جسته‌ای در زمینه پیشرفت جنبه‌های اجتماعی و اقتصادی جوامع به عهده دارد و به عنوان یک ماده بسیار مهم و حیاتی در بسیاری از لوازم الکتریکی، صنعتی و پزشکی استفاده می‌شود، طلا دارای خواص منحصر به فردی ست مانند:
  • مقاومت نسبت به زنگ زدگی،(اکسیده نشدن)
  • رسانایی نیروی برق
  • باز تابنده اشعه مادون قرمز
  • رسانای حرارت است.
اولین باری که طلا به عنوان پول به رسمیت شناخته شد به سال 1901 پیش از میلاد در کشور چین برمی گردد در حالیکه پیش از آن تاریخ از ابریشم به عنوان پول رایج کشور استفاده می‌نمود. طلا هنوز هم تنها واحد جهانی قابل قبول برای معاملات است. میلیونها نفر در سراسر دنیا به استفاده از طلا به عنوان عامل تامین کننده در برابر تورم استفاده کرده اند. در واقع طلا به عنوان یک وسیله اساسی برای پس انداز به کار رفته و منبع بسیار مطمئنی برای ذخیره سارمایه به ویژه هنگام مواجهه با بحرانهای اقتصادی و سیاسی است.
انجمن تک رمان

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Aseman♡

Aseman♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-11-30
لایک‌ها
16,713
امتیازها
114
کیف پول من
1,806
الف - مقاوم نسبت به زنگ:
طلا در مقایسه با سایر فلزات از واکنش پذیری بسیار کمتری برخورداراست. طلا هرگز به اکسیژن واکنش نشان نمی‌دهد(اکسیژن یکی از فعالترین عناصر است) و این به معنای آن است که طلا هیچگاه زنگ نمی‌زند.
انجمن تک رمان

Aseman♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-11-30
لایک‌ها
16,713
امتیازها
114
کیف پول من
1,806
ب - رسانایی نیروی برق:
طلا بیش از تمامی فلزات دیگر، رسانای نیروی برق است با توجه به اینکه نیروی برق اساساً از عبور ذات باردار در جریان برق تشکیل می‌شود، فلزاتی که رسانای نیروی برق هستند، جریان برق را بدون وقفه از خود عبور می‌دهند. طلا حتی قابلیت انتقال یک ذره باردار و بسیار کوچک برق تحت درجه حرارتی معادل 55 تا 220 درجه سانتیگراد را دارد.
انجمن تک رمان

Aseman♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-11-30
لایک‌ها
16,713
امتیازها
114
کیف پول من
1,806
ج - قابلیت انعطاف پذیری و چکش خواری:
طلا نسبت به سایر فلزات دیگر از انعطاف‌پذیری بیشتری برخوردار است و به همین دلیل می‌توان از طلا حلقه‌ها و زنجیرهایی ظریف ساخت(بدهی است می‌توان از یک اونس طلا، زنجیری به طول 5 مایل ساخت) قابلیت چکش خواری طلا، یکی از خواص منحصر بفرد آن به شمار می‌رود. بنابر این می‌توان طلا را به صورت ورقه‌هایی بسیار نازک درآورد. به عنوان مثال، می‌توان یک اونس طلا را با بهره‌گیری از خاصیت چکش خواری، به یک ورقه نازک طلا به وسعت 100 متر مربع در آورد.
انجمن تک رمان

Aseman♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-11-30
لایک‌ها
16,713
امتیازها
114
کیف پول من
1,806
د- بازتابنده اشعه مادون قرمز:
طلا بیش از سایر فلزات دیگر مادون قرمز را برمی گرداند و کمتر از سایر فلزات دیگر این ماده را جذب می‌نماید. طلای ناب (خالص) تا 99% اشعه مادون قرمز برمی گرداند.
انجمن تک رمان

Aseman♡

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-11-30
لایک‌ها
16,713
امتیازها
114
کیف پول من
1,806
هـ - رسانایی حرارت:
طلایکی از رساناترین فلزات نسبت به انرژی حرارتی و گرمایی است. باتوجه به این نکته مهم که اغلب فرآیندهای برقی، حرارت فراوانی تولید می‌کنند، طلا بهترین عنصر برای انتقال حرارت در ابزار آلات بسیار ظریف محسوب می‌شود. به عنوان مثال در سرشلینگ موتور اصلی فضاپیمای شاتل، از آلیاژ طلای 35 درصدی استفاده شده است. زیرا در آن قسمت درجه حرارت به 3300 درجه سانتیگراد می‌رسد. آلیاژ طلا مقاوم و مناسب‌ترین ماده برای مقابله با چنین درجه حرارت‌های بالایی است.
انجمن تک رمان

بالا