• رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

بیوگرافی بیوگرافی علی دایی|فوبالیست

ساعت تک رمان

فاطمه احمدهویدی

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-25
لایک‌ها
2,903
امتیازها
63
کیف پول من
100
الشباب امارات:
علی دایی در سال 1381 به تیم اماراتی الشباب پیوست و قراردادی دوساله با این تیم بست. علی دایی همراه الشباب در فصل 2113-2112 به مقام نهم لیگ فوتبال امارت رسید. عملکرد دایی در الشباب امارات مورد توجه این تیم قرار نگرفت و در حالی که وی قراردادی دو ساله با این تیم داشت پس از یک فصل حضور در این تیم از سوی سرمربی الشباب کنار گذاشته شد. پس از کنار گذاشته شدن دایی، تیم جیابی چین خواهان به خدمت گرفتن این بازیکن شد، اما وی این پیشنهاد را نپذیرفت و به فوتبال ایران بازگشت.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : فاطمه احمدهویدی

فاطمه احمدهویدی

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-25
لایک‌ها
2,903
امتیازها
63
کیف پول من
100
پرسپولیس:
علی دایی در مرداد سال 1382 پس از هفت سال به پرسپولیس بازگشت و به عنوان کاپیتان دوم این تیم پس از افشین پیروانی از سوی وینگو بگوویچ سرمربی وقت این تیم انتخاب شد.
علی دایی در اولین بازی پرسپولیس در مسابقات لیگ برتر در مقابل پگاه گیلان 4 گل به ثمر رساند و در پایان فصل با زدن 16 گل به عنوان اقای گل لیگ ایران انتخاب شد، تا برای اولین و آخرین بار این عنوان را در ده سال حضور در لیگ ایران به خود اختصاص دهد. دایی در سومین دوره لیگ برتر به همراه پرسپولیس مقام پنجم لیگ را بدست آورد. علی دایی پس از یک سال حضور در این تیم به صبا باتری پیوست و به دوران حضور خود در پرسپولیس پایان داد.

فاطمه احمدهویدی

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-25
لایک‌ها
2,903
امتیازها
63
کیف پول من
100
صبا باتری:
علی دایی در شهریور سال 1383 با عقد قراردادی یک ساله به تیم صبا باتری پیوست. این تیم که اولین حضور خود در لیگ برتر را تجربه می کرد با صرف هزینه بالا بازیکنان سرشناس لیگ ایران را به خدمت گرفت اما در پایان فصل به مقام نهم لیگ برتر دست پیدا کرد.

فاطمه احمدهویدی

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-25
لایک‌ها
2,903
امتیازها
63
کیف پول من
100
علی دایی در 25 بازی برای صبا باتری در لیگ برتر به میدان رفت و 12 گل به ثمر رساند. وی به همراه این تیم به مقام قهرمانی جام حذفی دست پیدا کرد.
علی دایی در سال 1384 برای یک فصل دیگر قرارداد خود در تیم صبا باتری را تمدید کرد. وی در آبان سال 1384 در سومین تقابل با تیم سابق خود؛ در مسابقات لیگ برتر، موفق شد در برابر پرسپولیس گلزنی کند. این دیدار با تساوی 2-2 به پایان رسید. علی دایی در پایان مسابقات لیگ برتر به همراه این تیم به مقام چهارم دست پیدا کرد. علی دایی پس از عملکرد ناموفق در جام جهانی 2116 در لیست فروش باشگاه صبا باتری قرار گرفت.

فاطمه احمدهویدی

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-25
لایک‌ها
2,903
امتیازها
63
کیف پول من
100
سایپا:
علی دایی پس از جدایی از صبا باتری در سال 1385 به تیم سایپای البرز پیوست و یک فصل را برای این تیم بازی کرد. علی دایی به همراه سایپا به مقام قهرمانی لیگ برتر دست یافت.
علی دایی در سال 1356 از دنیای فوتبال برای همیشه به عنوان بازیکن خداحافظی کرد.

فاطمه احمدهویدی

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-25
لایک‌ها
2,903
امتیازها
63
کیف پول من
100
تیم ملی:
علی دایی اولین بازی ملی اش را در سال 1372 انجام داد. علی دایی اولین گل ملی اش را در مقدماتی جام جهانی 1994 و مقابل تایوان به ثمر رساند. این بازی با نتیجه 10 بر صفر به سود تیم ملی ایران به پایان رسید.
رکورد بیشترین بازی ملی و بیشترین گل زدهٔ تاریخ تیم ملی را دارد (گل های زدهٔ او در میان تمام تیم های جهان نیز اول است).

علی دایی
علی دایی سرمربی فوتبال در لیگ ایران
او در جام ملت های آسیا 1996 امارات به همراه باقری و عزیزی از بهترین ستارگان ایران بود.
دائی در بازی معروف ایران و استرالیا در بازی پلی اف مقدماتی جام جهانی 1998 (1377) فرانسه پاس گل دوم ایران را برای خداداد عزیزی ارسال کرد و این گل باعث راهیابی ایران به جام جهانی شد.
او به همراه ایران در دو جام جهانی 1998 فرانسه و 2116 آلمان به میدان آمد و در 5 بازی ایران در این بازی ها شرکت کرد. پاس دایی بود که زمینه گذار گل مهدوی کیا به آمریکا در جام جهانی 1998 شد.
از نقاط اوج دوران ورزشی دایی را می توان روز 24 آبان 1383 دانست. او در این روز و در مسابقات مقدماتی راهیابی به جام جهانی 4 بار دروازهٔ لائوس را گشود تا نام خود را به عنوان اولین فوتبالیست تاریخ جهان که 111 گل در بازی های ملی به ثمر رسانده ثبت کند.

بالا