• خرید مجموعه دلنوشته دلدار فاطمه یادگاری کلیک کنید
  • رمان مسخ لطیف اثر کوثر کاربر انجمن تک رمان کلیک کنید

اروپا مکان های دیدنی | پرتقال

ساعت تک رمان

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
25
امتیازها
18
کیف پول من
2,085
پرتغال کشوری با کوه‌های چشم‌گیر در شمال، دشت‌های گسترده در مناطق مرکزی و بهترین سواحل اروپا در بخش جنوبی است. روستای سنگی، شهرهای زیبا که در توسط کاخ‌ها و قلعه‌های تاریخی محافظت شده‌اند، موزه‌ها و صومعه‌ها در پرتغال انتظار گردشگران را می‌کشند. همراه ما باشید تا با بهترین جاهای دیدنی پرتغال آشنا شوید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : sAm.sE

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
25
امتیازها
18
کیف پول من
2,085

۱. صومعه جرونیوس، لیسبون

pic 1 Mosteiro dos Jerónimos

پادشاه مانوئل اول در سال ۱۴۹۸ مسیر دریایی به هندوستان را کشف کرد و به احترام این موفقیت دستور ساخت بنای تاریخی صومعه جرونیوس (Mosteiro dos Jerónimos) را به عنوان سمبل ماندگار دوره پیروزی و گسترش کشور، داد. امروزه صومعه جرونیوس یکی از دیدنی های پرتغال و از بناهای بسیار پرافتخار پرتغال است که لازم است تا در برنامه سفر هر گردشگری قرار گیرد.

این صومعه تجسم روح دوران موفقیت‌های پرتغال است و یکی از بهترین نمونه‌های معماری مانوئلین. تزیینات زیبای این صومعه نفس‌گیر است. این صومعه آرامگاه واسکودا گاما (Vascoda Gama)، لوئیس دی کاموئز (Luís de Camões) و دیگر چهره‌های ملی پرتغال هم است.

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
25
امتیازها
18
کیف پول من
2,085

۲. آکواریوم لیسبون، لیسبون

pic 2 Oceanário de Lisboa

آکواریوم لیسبون یکی از محبوب‌ترین مکان های دیدنی پرتغال است که زیستگاه موجودات دریایی متنوعی در جهان است. طیف گسترده‌ای ماهی و موجودات دریایی در این آکواریوم وجود دارد. آکواریوم لیسبون (Oceanário de Lisboa) مناظر دریایی متفاوتی از اقیانوس اطلس، اقیانوس آرام، هند و قطب جنوب را باز آفرینی می‌کند. این آکواریوم بزرگ با داشتن فضای باز برای پنگوئن‌ها، پرندگان و پستانداران دریایی منظره‌ای زیبا و کامل از طبیعت دریایی دارد.

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
25
امتیازها
18
کیف پول من
2,085

۳. کاخ ملی سینترا، ساحل لیسبون

pic 3 Palácio Nacional de Sintra

موقعیت مکانی شگفت‌انگیز شهر سینترا در دامان کوهستان‌های جنگلی، دلیل کافی برای انتخاب آن به عنوان یکی از برترین جاهای دیدنی پرتغال است. یونسکو سینترا را به عنوان یک میراث جهانی فرهنگی در پرتغال ثبت کرده است. این شهر اقامتگاه تابستانی پادشاهان و ملکه‌های پرتغال و محلی برای الهام نویسندگان و شاعران معروف پرتغال بود. شهر قدیمی سینترا دارای کوچه‌های سنگ‌فرش شده باخانه‌های رنگی زیبا است.

خیابان‌های سینترا، بنایی تاریخی به نام کاخ ملی سینترا را احاطه کرده‌اند. قدمت کاخ ملی سینترا (Palácio Nacional de Sintra) به اواخر قرن ۱۴ میلادی می‌رسد. دودکش‌های مخروطی بزرگ این کاخ یکی از دلایل معروفیت آن است. کاخ ملی سینترا یکی از قدیمی‌ترین کاخ‌های باقیمانده پرتغال است. این بنای چند طبقه، هر طبقه آن به طور جداگانه تزیین شده‌اند که منحصر به همان طبقه از کاخ است. بخش ب*ر*جسته کاخ ملی سینترا سالن گنبدی به نامSala dos Brasões است که در آن ۷۲ لباس مربوط به خانواده‌های اشراف پرتغال به نمایش گذاشته شده‌اند.

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
25
امتیازها
18
کیف پول من
2,085

۴. ساحل لیسبون

pic 4 Serra da Arrábida

گشت و گذار در سواحل لیسبون با کایاک‌ها یکی از جاذبه‌های گردشگری لیسبون است. در سواحل لیسبون امکان انواع تفریحات دریایی برای گردشگران وجود دارد. در کنار این سواحل پارک طبیعی Serra da Arrábida، منظره‌ای بی‌نظیر از صخره‌های دریایی باشکوه و باستانی را به وجود می‌آورد. تمام سواحل این منطقه تحت حفاظت محیط زیست قرار گرفته‌اند و از جاهای دیدنی پرتغال هستند.

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
25
امتیازها
18
کیف پول من
2,085

۵. قلعه بلیم، لیسبون

pic 5 Torre de Belém

یکی از بهترین آثار تاریخی و جاهای دیدنی پرتغال و نماد لیسبون، قلعه بلیم Torre de Belém است به عنوان سمبل عصر سفرهای اکتشافی قرن ۱۵ و ۱۶ شناخته می‌شود.

در سال ۱۵۲۱ قلعه بلیم برای دفاع در منطقه رودخانه تاگوس ساخته شد که شاهکار معماری نظامی در نوع خود است. این قلعه به سبک معماری Manueline توسط فرانسیسکو دو آروودا، با سنگ‌های زیبا طراحی شده است. اهمیت فرهنگی این قلعه به حدی است که یونسکو آن را به عنوان میراث فرهنگی جهانی ذکر کرده است.

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
25
امتیازها
18
کیف پول من
2,085

۶. صومعه مسیح، تومار

pic 6 Convento do Cristo

بنای شاخص شهر ساحلی تومار (Tomar)، صومعه مسیح (Convento do Cristo)، است. صومعه مسیح در سال ۱۱۶۰ به عنوان دفتر مرکزی شوالیه‌های تمپلار (Templar) بنا شد. این میراث تاریخی به عنوان یکی از جاهای دیدنی پرتغال، شگفت‌انگیز و ملموس و در عین حال مرموز و ترسناک است.

در مرکز محوطه این بنا بخش اصلی صومعه به طرز زیبایی تزیین شده و تمام تزیینات آن نمادهایی از مصائب مسیح است. بخش‌های مربوط به قرن شانزدهم با پله‌های مارپیچی خود که الهام گرفته از سبک معماری Manueline است، گردشگران را متعجب می‌کند. پنجره‌های باشکوه صومعه توسط استاد مجسمه ساز Diogo de Arruda طراحی شده‌اند و یکی از جذاب‌ترین معماری‌های پرتغال به حساب می‌آیند.

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
25
امتیازها
18
کیف پول من
2,085

۷. کلیسای مسیح منجی، براگا

pic 7 Bom Jesus do Monte

کلیسای مسیح منجی (Bom Jesus do Monte)، بزرگ‌ترین مرکز مذهبی پرتغال است که در دامنه جنگل به فاصله شش کیلومتری شرق براگا قرار دارد. این مجموعه یکی از جاهای دیدنی پرتغال به سبک معماری تاریخی باروک با چندین عبادتگاه است.

تمام کلیسا با مجسمه‌های مسیح، کتاب‌های مقدس، مناظر اساطیری و چهره‌های اساطیری مذهبی تزیین شده. برای بالا رفتن از کلیسا باید از پله‌های گرانیتی به طول ۱۱۶ متر بالا بروید. اگر اراده کنید و از این پله‌ها بالا بروید، تصویر پانارومایی از مناظر زیبای اطراف خواهید دید.

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
25
امتیازها
18
کیف پول من
2,085

۸. رشته کوه‌های ژرز

pic 8 Serra do Gerês

رشته کوه زیبای ژرز (Serra do Gerês) در شمال پرتغال قرار دارند. قله‌های گرانیتی ژرز، یکی از مکان های دیدنی پرتغال در پارک ملی ژرز (Pena-Gerês) از عالی‌ترین مناظر شمال پرتغال است که علاقه‌مندان به کوهنوردی و دوستداران طبیعت را از نقاط مختلف جهان به خود جذب می‌کنند.

دره‌های سرسبز، دریاچه‌های درخشان، دهکده‌های سنتی، گیاهان و جانوران نادر از ویژگی هایی خاصی است که می‌توانید در این پارک ببینید. مسیر‌های پیاده‌روی مختلفی در پارک طراحی شده که طولی حدود ۱۰ تا ۱۶ کیلومتر و شیب‌های مختلفی دارند و گردشگران بسته به توانایی خودشان می‌توانند یکی از آنها را انتخاب کنند.

sAm.sE

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
25
امتیازها
18
کیف پول من
2,085

۹. دانشگاه کویمبرا

pic 9 Velha Universidade

دانشگاه کویمبرا (Coimbra) یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های پرتغال است که در سال ۱۲۹۰ توسط پادشاه دینیس تأسیس شد. این دانشگاه یکی از مکان های دیدنی پرتغال است که توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی مورد تأیید قرار گرفته است.

ساختمان قدیمی دانشگاه (Velha Universidade) توسط میدان مربعی شکل زیبایی به نام Paço das Escolas احاطه شده است. کتابخانه دانشگاه با تزیینات خاصی در سال ۱۷۱۷ احداث شد. اگر از برج ساعت قرن هجدهمی دانشگاه بالا بروید می‌توانید چشم‌انداز زیبایی از کل شهر کویمبرا را ببینید.

بالا