ورزش بدنسازی

• نویسنده موضوع .ARNI
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 13
  • بازدیدها 293
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

.ARNI

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
نویسنده فعال
کاربر VIP انجمن
ویراستار آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-15
لایک‌ها
4,167
امتیازها
123
کیف پول من
93,487

تاریخچه‌ی ورزش بدنسازی

از زمان‌های گذشته سنت بلند کردن سنگ در مصر باستان، یونان و تامیلاکم انجام می‌شد و مردان قدرتمند با به نمایش گذاشتن قدرت خود یکدیگر را به چالش می‌کشیدند؛ تمرکز آن‌ها روی فیزیک بدنی نبود و در مقایسه با بدنسازان امروزی دارای شکم نسبتا بزرگ و اندام‌های دارای چربی بودند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : .ARNI

.ARNI

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
نویسنده فعال
کاربر VIP انجمن
ویراستار آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-15
لایک‌ها
4,167
امتیازها
123
کیف پول من
93,487
بدنسازی در اواخر قرن 19 توسعه یافت و در انگلستان توسط یوگن سندو آلمانی ترویج شد که اکنون به عنوان "پدر بدنسازی مدرن" شناخته می‌شود. سندو اولین مسابقه بدنسازی را در 14 سپتامبر 1901 به نام "مسابقه بزرگ" برگزار کرد که در رویال آلبرت هال لندن برگزار شد. جام اهدایی به نفر سوم این مسابقات مجسمه‌ای برنزی از سندو بود؛ و از سال 1977 که برنده مسابقه مستر المپیا IFBB، فرانک زین بود به طور مداوم در مسابقات مستر المپیا به برنده اهدا می‌شود .

.ARNI

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
نویسنده فعال
کاربر VIP انجمن
ویراستار آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-15
لایک‌ها
4,167
امتیازها
123
کیف پول من
93,487
فدراسیون بین المللی بدنسازان (IFBB) در سال 1946 توسط برادران کانادایی جو و بن ویدر تأسیس شد.
معتبرترین عناوین بدنسازی عبارتند از: مستر آمریکا، مستر جهان، مستر کهکشان و در نهایت مستر المپیا که در سال 1965 توسط IFBB آغاز شد و اکنون به عنوان مهم‌ترین رقابت بدنسازی در جهان شناخته می‌شود.

.ARNI

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
نویسنده فعال
کاربر VIP انجمن
ویراستار آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-15
لایک‌ها
4,167
امتیازها
123
کیف پول من
93,487
بدنسازی استفاده از تمرینات مقاومتی پیشرونده برای کنترل و توسعه عضلات (عضله سازی) توسط هیپرتروفی عضلانی برای اهداف زیبایی شناختی است، این ورزش از فعالیت‌های مشابهی مانند پاورلیفتینگ متمایز است زیرا به جای قدرت، بر ظاهر فیزیکی تمرکز دارد.

.ARNI

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
نویسنده فعال
کاربر VIP انجمن
ویراستار آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-15
لایک‌ها
4,167
امتیازها
123
کیف پول من
93,487

انواع بدنسازی

• بدنسازی حرفه ای
    اصطلاح "حرفه ای" به طور کلی به معنای بدنسازی است که در مسابقات مقدماتی به صورت آماتور برنده شده است و "کارت حرفه ای" را از سازمان مربوطه به دست آورده است. حرفه ای ها حق شرکت در مسابقاتی را کسب می‌کنند که شامل جوایز پولی است. یک کارت حرفه ای همچنین ورزشکار را از رقابت در فدراسیون‌هایی غیر از فدراسیونی که از آن کارت حرفه ای دریافت کرده است منع می‌کند.

.ARNI

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
نویسنده فعال
کاربر VIP انجمن
ویراستار آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-15
لایک‌ها
4,167
امتیازها
123
کیف پول من
93,487
  • بدنسازی طبیعی
    با توجه به نگرانی های فزاینده در مورد هزینه های بالا، عواقب سلامتی و ماهیت غیرقانونی برخی استروئیدها، بسیاری از سازمان ها در پاسخ به آن تشکیل شده اند و خود را مسابقات بدنسازی "طبیعی" می دانند؛ در مسابقات طبیعی، پروتکل تست در بین سازمان‌ها از دروغ سنج تا آزمایش ادرار را شامل می‌شود و سازمان های طبیعی نیز فهرستی از مواد ممنوعه خود را دارند، این سازمان ها یا حضور آمریکایی یا جهانی دارند و محدود به کشوری نیستند که مقر آنها در آن است.

.ARNI

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
نویسنده فعال
کاربر VIP انجمن
ویراستار آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-15
لایک‌ها
4,167
امتیازها
123
کیف پول من
93,487
  • فیزیک مردان
    این دسته در سال 2013 آغاز شد؛ اصلی ترین تفاوت های بدنسازی آزاد و فیزیک این است‌ که بدنسازان آزاد بسیار بزرگتر و عضلانی تر از ورزشکاران فیزیک هستند، بدنسازان آزاد روال گسترده ای برای ژست گرفتن دارند، در حالی که دسته فیزیک در درجه اول با ژست های جلو و عقب قضاوت می‌شوند و وزن بسیاری از ورزشکارانی که فیزیک کار می‌کنند بالاتر از 90 کیلو‌گرم نیست و در مقایسه با بدنسازان آزاد، اندکی از اندام قابل دستیابی و زیبایی شناختی بیشتری برخوردارند، درنهایت هم‌اکنون فیزیک، کلاس محبوب تری نسبت به بدنسازی آزاد است.

.ARNI

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
نویسنده فعال
کاربر VIP انجمن
ویراستار آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-15
لایک‌ها
4,167
امتیازها
123
کیف پول من
93,487
  • فیزیک کللاسیک
    این حد وسط هر دو فیزیک مردان و بدنسازی است، رقبای این دسته تقریباً به بزرگی بدنسازان نیستند اما به کوچکی ورزشکاران فیزیک نیستند؛ این دسته از سال 2016 شروع به کار کرده است.

.ARNI

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
نویسنده فعال
کاربر VIP انجمن
ویراستار آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-15
لایک‌ها
4,167
امتیازها
123
کیف پول من
93,487
  • بدنسازی بانوان
    اولین مسابقات قهرمانی ملی فیزیک زنان ایالات متحده که توسط هنری مک گی ترویج شد در سال 1978 در کانتون، اوهایو برگزار شد. در سال‌های اخیر، زمینه‌های مربوط به تناسب اندام و رقابت فیگور محبوبیت بیشتری پیدا کرده و از بدنسازی زنان پیشی گرفته است.

.ARNI

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
نویسنده فعال
کاربر VIP انجمن
ویراستار آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-15
لایک‌ها
4,167
امتیازها
123
کیف پول من
93,487

قوانین ورزش بدنسازی

1. شرکت‌‌کنندگان باید از یک ش*و*ر*ت ورزشی تک‌رنگ، مات، تمیز و مناسب که باید حداقل سه‌چهارم عضله سرینی بزرگ را پوشش دهد ناحیه‌‌ جلو پوشانده شود و قسمت کناری ش*و*ر*ت‌‌ها نیز حداقل باید یک سانتی‌متر عرض داشته باشند، استفاده کنند.

بالا