بیوگرافی جواد نکونام|هافبک(فوتبالیست)

• نویسنده موضوع L A D Y
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 0
  • بازدیدها 171
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

L A D Y

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-12
لایک‌ها
23,374
امتیازها
138
کیف پول من
8,103
نام : جواد
نام خانوادگی : نکونام
تاریخ تولد : 1359/7/16
محل تولد : شهرری
پست بازی : هافبک
قد : 186
شماره پیراهن : 6

جواد نکونام متولد شهرری در استان تهران است. سه برادر دارد و فرزند دوم خانواده می باشد.پدرش بازنشسته نیروی هوائی است و در رده نونهالان مربیگری نیز می کند.نکونام بازی فوتبال را از تیمهای جوانان نفت تهران و پاس تهران آغاز کرد.
در سال 1377 به تیم پاس تهران پیوست و با بازی‌های درخشانش در دو فصل نخست حضورش در پاس، در 22 دی ماه 1379 و در حالی که تنها 19 سال سن داشت به تیم ملی دعوت شد. اولین بازی ملی نکونام دیداری دوستانه برابر اکوادور بود.بعد از دعوت به تیم ملی بود که نکونام به چهره ای شناخته شده در فوتبال ایران تبدیل شد.

مدت 7 فصل برای پاس تهران بازی کرد و به کاپیتانی این تیم رسیده بود.نکونام در آخرین بازی که با پیراهن پاس بازی کرد در مقابل پرسپولیس در لیگ برتر بود که از داور کارت قرمز دریافت کرد.پس از این بازی نکونام به باشگاه الوحده امارات پیوست. در اواسط فصل لیگ امارات از این تیم جدا شد و به دیگر تیم اماراتی یعنی الشارجه رفت.پس از جام جهانی 2006 بود که نکونام با تیم اوساسونا قراردادی دو ساله بست و به این تیم اسپانیایی ملحق شد.
نکونام پس از پیوستن به اوساسونا نام خود را به عنوان اولین لژیونر ایرانی که به لالیگا (لیگ اسپانیا) رفته ثبت کرد. در اولین فصل حضورش در اوساسونا توانست به عنوان بازیکن ثابت ترکیب اوساسونا تبدیل شود و با گل طلایی که در جام یوفا مقابل تیم بوردو فرانسه به ثمر رساند محبوبیت خود را نزد هواداران تیم بالا برد.بازیهای خوب و درخشش نکونام در اوساسونا باعث شد تا مدیران این تیم به فکر جذب بازیکنی دیگر از فوتبال ایران بیافتند و مسعود شجاعی را نیز به این تیم اضافه کردند.
جواد نکونام پس از شش سال بازی در لیگ اسپانیا به ایران بازگشت و در تیرماه سال 1391 با باشگاه استقلال به توافق رسید و به این تیم تهرانی پیوست.

گفت و گو با جواد نکونام :

بزرگترین مشکلت در روزهای اول ورود به ایالت پامپلونا چه بود؟
تنهایی انجا فقط یک ایرانی بود زبان اسپانیایی هم بلد نبودم معلم گرفتم والان با قرار گرفتن در محیط به خوبی اسپانیایی صحبت میکنم.
تاکنون شده که نه به خاطر دلایل حرفه ای بلکه به خاطر دلتنگی خواسته باشی به ایرانبرگردی؟

چنین حس و حالی در سال ها و مخصوصا ماه های اولی که به اسپانیا امده بودمخیلی زیاد بوداما رفته رفته ومخصوصا از زمانی که مسعود شجاعی هم به من پیوست کمترشد و توانستم ارام ارام به شرایط عادت کنم.
در این سال ها فرصت اروپاگردی داشته ای؟

برای گردش نه
پس چطور وکدام کشورها را دیده ای؟

برای مسابقات فوتبال همراه تیم اوساسونا به چند کشور از جمله فرانسه انگلیس المان ایتالیا وشهرهای دیگر اسپانیا رفته ام.البته من پیش از امدنم به اسپانیا هم همراه تیم ملی به برخی از کشورهای اروپایی سفر کرده بودم .
برنامه روزانه ات را با تمام محدودیتهایش برای ما می گویی؟

من حدود ساعت هفت و نیم هشت صبح از خواب بیدار میشوم .صبحانه می خورم و باید برای ساعت ده و نیم در باشگاه باشم. بعضی روزها البته خیلی زودتر وگاهی یک ساعت دیرتر هم بیدار شده ام اما به طور معمول در این ساعت که گفتم بیدار میشوم.حتی گاهی اوقات صبحانه را همراه با با دیگر اعضای تیم در باشگاه خورده ام.ساعت یازده و نیم تمرینمان شروع میشود پس از تمرین اگر مشکلی مثل مصدومیت برایم به وجود امده باشد برای مداوا در باشگاه می مانم وگرنه ظهر به به خانه برمی گردم تا ناهار بخورم.ناهار را هم اغلب از بیرون سفارش می دهم چون فرصت غذا درست کردن ندارم .
در اسپانیا که هستی غذای ایرانی هم می خوری؟

بله گاهی اوقات این کار را می کنم
چطور؟

می توانی برای ما و طرفدارانت توضیح بدهی که غذای ایرانی در ایالت پامپلونای اسپانیا از کجا پیدا میکنی؟
یک اقای ایرانی انجا هست که با محبتی که نسبت به من دارد برایم غذای ایرانی می اورد و در پختن غذای ایرانی هم کمکم می کند هم راهنمایی.
معمولا بعد از ناهار خوردن چه کاری انجام می دهی؟

خواب ظهر بخش مهم زندگی من است چون به خاطر شرایط زندگی حرفه ای ام هر روز مجبور هستم صبح زود از خواب بیدار شوم و بعد ازظهر هم در تمرین حاضر باشم به همین خاطر بعد از ظهر حتما استراحت می کنم.
اگر تمرینتان تعطیل باشد چه می کنی؟

چون علاقه زیادی به خرید دارم در شهر می چرخم و خرید می کنم .صحبت کردن با دوستان وخانواده ام در ایران هم یکی از برنامه های هر روزه من است…
و شبها ؟

اگر شب تلویزیون فوتبال پخش کند می بینم وبعد هم می خوابم .اصولا شبها دیر نمی خوابم.
سالی چندبار به ایران می آیی؟

اگر تیم ملی بازی داشته باشد ۵یا۶ بار اما در شرایط عادی برای دیدن خانواده ام فقط سالی دو بار به تهران می ایم.
چقدر احتمال دارد قراردادت با اوساسونا را تمدید کنی؟

خیلی بعید است شاید شاید پس از اتمام قراردادم دیگر در اسپانیا نمانم.
تاکنون حسرت شغل دیگری را خورده ای؟

خیر
تحصیلاتت چقدر است؟

دانشجوی تربیت بدنی بودم که با امدن به اسپانیا درس خواندنم نیمه کاره ماند.
فوتبالیست ها به داشتن ماشین های گرانقیمت و انچنانی مشهورند؟

تو هم کلکسیونی ازماشین های خوش اب و رنگ داری؟نه شاید بشود گفت که من کلکسیون ساعت دارم .چون عاشق ساعت هستم.ماشین هم دوست دارم اما دنبال ماشین وخانه نبوده ام دوست داشتم بهترین بازیکن زمین باشم و اینطوری مردم مرا ببینند نه فقط درون یک ماشین شیک وگرانقیمت .
طرفدار کدام تیم هستی؟

من عاشق بارسلونا هستم. دوست داشتم در این تیم بازی کنم وصحبتی هم شد اما تا مراحل جدی شدن پیش نرفت.
امید داری که در بارسا بازی کنی؟

نه هیچ تیمی روی بازیکن ۳۰ ساله سرمایه گذاری نمی کند.
الان در شهر پامپلونا شهروندان تو را به چهره می شناسند؟

بله چون شهر کوچکی است وتیم اوساسونا تنها تیم ان است.حتی در بعضی بازی ها تماشاچیان پیراهن شماره شش را می پوشند.
چطور این قدر محبوب شدی؟

یکی از دلایل محبوبیت من گل به تیم بوردو فرانسه بود که یکی از چهار تیم بزرگ فرانسه است و این گل باعث شد افتخار بزرگی برای اوساسونا به دست بیاید.
پامپلونا به چه چیزی معروف است؟

این شهر محل اصلی گاوبازی اسپانیاست اما من هرگز ان را ندیده ام چون در تعطیلات من بوده که به ایران سفر کرده ام.

باشگاهی

1384-1377 پاس تهران 187 بازی 42 گل
1385-1384 الوحده امارات 11 بازی 3 گل
1385 الشارجه امارات 11 بازی 5 گل
1391-1385 اوساسونا اسپانیا 149 بازی 24 گل
1391 استقلال تهران 44 بازی 8 گل
1392 الکویت کویت – -
1393 اوساسونا اسپانیا – -

تیم ملی
از سال 1379 تا کنون 131 بازی 31 گل
آخرین افتخارها
حضور در جام جهانی 2014