• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

متافیزیک " شهود ها، واقعیت ها، برداشت ها "

• نویسنده موضوع Lucifer
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 16
  • بازدیدها 304
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Lucifer

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
15,843
امتیازها
93
کیف پول من
110
اعترافات شهودی به حقیقت روح تنها محدود به انسان‌ها نیست. حیوانات و بسیاری از جانداران دیگر هم با رفتارها و واكنش‌های خود همین پیام را به ما می‌رسانند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Lucifer

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
15,843
امتیازها
93
کیف پول من
110
چند سال پیش یك عقاب و تعدادی پرنده دیگر نگه‌داری می‌كردم. در آنجا حیوانات دیگری مثل خرگوش و گرگ و جوجه تیغی هم بود. یك روز صبح كه مشغول غذا دادن به حیوانات بودم متوجه شدم كه یكی از خرگوش ها چند تا بچه زائیده اما بیشتر بچه‌هایش به جز دوتای آن‌ها مرده بودند. رفتار خرگوشِ مادر جالب بود.

Lucifer

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
15,843
امتیازها
93
کیف پول من
110
به هیچ‌یك از بچه‌خرگوش‌های مرده توجهی نداشت. از روی آن‌ها رد می‌شد و آن‌ها را لگد می‌كرد اما كاملاً‌ مراقب دو بچه‌خرگوش زنده بود. وقتی عقابی كه در حیاط خانه بود به خرگوش نزدیك شد، بچه‌خرگوش‌های مرده را یكی‌یكی بلعید اما خرگوش مادر هیچ علامتی از نگرانی بروز نمی‌داد. ولی زمانی‌ كه عقاب خواست به بچه ‌خرگوش‌های زنده نزدیك شود ناگهان خرگوشِ مادر به‌طور عجیبی به عقاب حمله‌ور شد. خرگوش مادر به‌ هوا می‌پرید و سعی می‌كرد به سر عقاب ضربه بزند. آنقدر این‌كار را انجام داد كه عقاب را از ادامه كارش منصرف كرد.

Lucifer

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
15,843
امتیازها
93
کیف پول من
110
به نظرم رفتار خرگوش بیانگر این واقعیت بود كه او می‌داند بچه مرده‌اش، فاقد روح است بنابراین مرده و نیست تلقی می‌شود اما بچه‌خرگوش‌های زنده چون دارای روح بودند زنده و هست تلقی می‌شدند بنابراین باید از آن‌ها مراقبت و محافظت می‌كرد. شبیه این رفتار را به فراوانی در پرندگان و حیوانات هم دیگر دیده‌ام. در آشیانه پرندگان اگر جوجه‌ای بمیرد مادر و پدر او را از لانه بیرون می‌اندازند همین اتفاق در لانه حیواناتی مثل روباه و گرگ و شغال هم می‌افتد. لاشخورها انسان‌ها و جانوران مرده را می‌خورند اما با انواع زنده آن‌ها كاری ندارند انگار آن‌ها می‌دانند كه جسمی خالی از روح را می‌توانند و باید بخورند.

Lucifer

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
15,843
امتیازها
93
کیف پول من
110
حیواناتی كه از انسان می‌ترسند عموماً‌ از لاشه بی‌جان انسان هیچ واهمه‌ای ندارند و از آن فرار نمی‌كنند بلكه آن را نادیده می‌گیرند یا حتی از آن تغذیه می‌كنند. آن‌ها مانند انسان لاشه هم‌نوعان خود را برای رفتن به جهانی دیگر بدرقه و تشییع نمی‌‌كنند اما انسان‌ها عموماً مردگان خود را برای سفر روح‌شان بدرقه می‌كنند و این خود نشانه یكی از تفاوت‌های اساسی سفر روحی حیوانات و انسان‌هاست كه شاید در جای دیگر مورد بحث قرار گیرد.

Lucifer

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
15,843
امتیازها
93
کیف پول من
110
بیشتر مردم عموماً مردگان خود را به‌خاك می‌سپارند. قبر مثل یك اتاق كوچك است تابوت هم همین‌طور و همین مسئله اعترافی شهودی است به اینكه ما در جهان دیگر دارای مكان (یا از دید مدرن زمان _ مكان)‌هایی به‌عنوان خانه خواهیم بود.(۱) وقتی‌‌كه دنیا می‌آییم و متولد می‌شویم از فضایی قبر مانند از درون رحم مادر به این دنیا پا می‌گذاریم و هنگام مرگ دوباره به درون فضایی محقر بازمی‌گردیم. زمینی كه بی‌شباهت به رحم مادر نیست و حتی بعضی از ملل آن را «زمین مادر» می‌نامند. زمین، زندگی را به زندگان زمینی می‌دهد و دوباره از آنان بازمی‌گیرد. گیاهان از زمین می‌رویند و دوباره به زمین بازمی‌گردند و همین اتفاق برای دیگر زمینیان هم می‌افتد. هنگامی‌كه ایوب هنگام سجده گفت بر*ه*نه از رحم مادر خود بیرون آمدم و بر*ه*نه به آنجا باز خواهم گشت او هم زمین و خاك را به شكم مادر تشبیه كرد.

Lucifer

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-26
لایک‌ها
15,843
امتیازها
93
کیف پول من
110
ریك ودا در این‌باره می‌گوید:
به درون زمین، به مادرت برگرد
با اقامتی طولانی و شعفی وافر
زمینی آرام، چون كركی نرم تو را می‌پوشاند
زمین می‌داند چگونه تو را از نیستی نگاه دارد
گنبدی از برایش بساز و آن را در هم مریز
ای زمین او را بپذیر
و با دامان پیراهنت او را بپوشان
آنگونه كه مادری فرزندش را در آ*غ*و*ش می‌گیرد
جالب اینكه خداوند متعال در قرآن هم مشابه همین را فرموده است: زنان شما مانند زمین‌های شما هستند.

بالا