• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

شورای نقد معرفی و نقد رمان درخشش ماه در سایه انتقام|هدیه کاربر انجمن تک‌رمان

• نویسنده موضوع هدیه بانو
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 6
  • بازدیدها 761
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

هدیه بانو

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-05
لایک‌ها
3,638
امتیازها
73
کیف پول من
6,152
رمان : درخشش ماه در سایه انتقام
ژانر:جنایی، مافیایی، عاشقانه، طنز
نویسنده:هدیه صفائی کاربر انجمن تک رمان
ناظر: Sky walker
موضوع: هایکا پسریه که اومده انتقام بگیره، انتقام تمام زجرایی که کشیده ،سگ دو زده تا ردی از قاتلای آرزوهاش پیدا کنه و پیدا هم کرد،حالا اولین طعمه ی اون انتظار شکار شدن رو میکشه.
این وسط آیسل گناهی نداره و بیگناهه و به واسطه همین بیگناهی اجازه ی زنده موندن پیدا کرد تا در کنار قاتلای صاحب کارش زندگی کنه تا یه روزی متوجه بشه چه رازی این وسط نهفته است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : هدیه بانو

MAHTA☽︎

مدیرارشد بازنشسته+نویسنده اختصاصی
نویسنده اختصاصی
نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-15
لایک‌ها
12,268
امتیازها
113
کیف پول من
9,253
| به نام نگارنده هستی |
نویسنده گرامی؛ شروع معرفی و نقد رمانتان را به شما تبریک می‌گویم.
قبل از هر چیزی تاپیک زیر را مطالعه نمایید:

اطلاعیه? - قوانین درخواست نقد | انجمن تک رمان

نویسندگان عزیز توجه نمایید چنین پیام هایی اسپم محسوب می‌شوند:
_وااای چه رمان زیبایی
_کی تموم میشه پس؟
_اه از شخصیت علی بدم میاد!
و....
در صورت مشاهده از گزینه "گزارش" استفاده کنید.
در صورت مشاهده نقد تند و بی احترامی به مدیریت نقد مراجعه نمایید.
موفق باشید.
مدیریت تیم نقد

امضا : MAHTA☽︎

mobiina

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-14
لایک‌ها
76
امتیازها
13
کیف پول من
0
سلام، نویسنده‌ی عزیز امیدوارم که نقد کمک خوبی برای شما باشه.

عنوان رمان: "درخشش ماه در سایه‌ی انتقام" نامی طولانی که هر خواننده‌ای با دیدن اون رمانی کلیشه‌ای در ذهنش تداعی میشه، عنوان رمان شما باید کوتاه‌تر و مبهم‌تر باشه. عنوان به خواننده این رو می‌رسونه که قراره داستانی بخونه که با انتقام شروع میشه و با عشق تموم. درکل نام رمان باعث جذب خواننده نمیشه و متاسفانه با آوردن کلمه‌ی "انتقام" کلیشه‌ای هم شده، بهتره که تجدید نظر بشه.

ژانرها: ژانرها به خوبی در رمان دیده میشه، هم ژانر مافیایی و جنایی و هم ژانر عاشقانه و تا حدودی هم طنز، از اونجایی که عاشقانه بیشتر در رمان دیده میشه بهتره که ژانر غالب باشه و اون رو اول بنویسین.

مقدمه: مقدمه‌ی خوبی داشتین این‌که قسمتی از رمان رو بیان کردین که باعث کنجکاوی خواننده بشه ایده‌ی خوبی بود.

توصیف چهارگانه
توصیف احساسات: توصیف احساسات خیلی کمرنگ بوده طوری که اصلا به چشم نمی‌اومد و باید روی این قسمت خیلی کار بشه. قبل از دیالوگ‌ها باید بگین که هر شخصیت چه احساسی داشته، خوشحال بوده ناراحت بوده و...
مثل قسمتی که هایکا، راژور رو به قتل می‌رسونه، هر چقدر هم ازش کینه داشته باشه باز هم کمی احساس ناراحتی می‌کنه یا شاید حس‌های دیگه‌ای درونش به وجود بیاد که باید بیانش کنین تا خواننده بتونه با شخصیت‌ها همزادپنداری کنه.

توصیف حالات: توصیف حالات هم ضعیف عمل شده، میتونستین بهتر کار کنین تا رمان جون‌دار تر بشه مثل قسمتی که آیسل داشت قضیه کشته شدن پدر و مادرش رو برای هایکا تعریف می‌کرد که جسد خ*ون‌آلود پدر و مادرش رو دیده هیچ حسی نداشته؟ می‌تونین بگین مثلا " با فکر به اون روز و دیدن عزیزترین کس‌هام که غرق در خ*ون بودند و من نتونستم هیچ کاری کنم، اشک پشت پلک‌هام جمع شد و دست‌هام شروع به لرزیدن کردند. حتی فکر کردن به اون روز و اون اتفاق شوم هم باعث التهابم می‌شد چه برسه به این‌که بخوام بیانش کنم، ولی باید بگم، باید با خودم کنار بیام تا شاید این مرد بتونه کمکی به من بکنه" میتونین پر و بال بدین تا خواننده حس و حال شخصیت رو درک کنه.

توصیف چهره: بهتر از بقیه توصیفات انجام شده ولی باز هم جای کار داره و می‌تونین در جاهای مختلف رمان به صورت متفاوت چهره اشخاص رو توصیف کنین تا در ذهن خواننده تثبیت بشه.

توصیف مکان: توصیف مکان هم خیلی صورت نگرفته و خواننده نمیتونه مکانی که شخصیت‌ها وجود دارند رو تصور کنه، روی این قسمت هم کار کنین.

شخصیت پردازی: هایکا شخصیتی که سرد و مغروره و به دنبال انتقامه که شخصیتش کلیشه‌ای هست میتونین اون رو دارای ویژگی‌هایی کنین که از حالت کلیشه بیرون بیاد. آیسل دختری که سعی می‌کنه مقاوم باشه و با تمام سختی‌ای که کشیده باز هم شاده، تکراری نیست ولی خیلی هم شخصیت جدیدی نیست، آشوب هم شخصیتی شوخ داره سعی کردین که با حرف‌هایی که میزنه اون رو شوخ نشون بدین و خواننده رو بخوندونین ولی متاسفانه شوخی‌های آشوب معمولی و تکراری بودن.

دیالوگ‌ها و مونولوگ‌ها: حجم دیالوگ‌ها و مونولوگ‌ها خوب بود و باهم همخوانی داشت، اما یعی کنین هم در دیالوگ و هم در مونولوگ از جملات ماندگار استفاده کنین.

زاویه دید: زاویه دید شما از زبان اول شخص و از زبان سه شخصیت اصلی بیان میشد و ایتقدر زود زاویه دید عوض میشد که خواننده رو گیج میکرد، من موقع خوندن داستان گاهی اصلا متوجه تغییر راوی نمیشدم، بهتره راوی یک نفر باشه یا اگه میخواین به همه‌ی شخصیت ها تسلط داشته باشین از دانای کل(سوم شخص) استفاده کنین.

ایده: ایده‌ی خیلی تکراری نبود ولی خیلی هم نو نبود ولی نویسنده‌ی عزیز میتونن با ایحاد اتفاقات جدید و غیرقابل پیشبینی خواننده رو شگفت‌زده و ترغیب به خوندن کنن.

باور پذیری: تا حدودی قابل باور بود، تنها جایی که من اصلا نتونستم باور کنم این بود که شخصیت‌های شما این‌قدر زود عاشق هم شدن، حداقل باید مدتی از اشنایی اون‌ها می‌گذشت مخصوصا آشوب و آدرینا.

ایرادات ویرایشی:
فعل‌هایی که "می" یا "نمی" دارند با نیم فاصله جدا می‌شه، شما بعضی جاها به فعل اصلی وصل می‌کردین و بعضی اوقات با یک فاصله جدا می‌کردین، لطفا اصلاح بشه.
برای گفتن دیالوگ مثلا " به خودش آمد و گفت: آمادم."
این اشتباهه و درستش می‌شه
"به خودش آمد و گفت:
- آمادم."
لطفا در آخر جملات نقطه قرار بگیره.

غ*لط‌های املایی:
خاج/خارج
پوففف/پوف
اوففف/ا*و*ف
نههه/نه
آشور/آشوب
پروشگاه/پرورشگاه

هدیه بانو

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-05
لایک‌ها
3,638
امتیازها
73
کیف پول من
6,152
سلام به شما نقد کننده ی گلم که وقت گذاشتید و رمان من رو که کم و کاستی های زیادی داشت رو نقد کردید و از این بابت خیلی از شما ممنونم، من همیشه میدونستم یه اشکالی تو رمانم هست ولی نمیدونستم کجا و حالا میدونم کجاها اشکال دارن و میرم به جنگ اشکالات.
نقد شما کمک بسزایی به من کرد و حتما در رمانم اونها رو به کار خواهم برد.Gj7;
خوب در مورد باور پذیری عاشق شدن آشوب و آدرینا، خوب اونا به این زودی هم عاشق نشدن، من در ادامه ی رمانم معلوم میکنم که آشوب آدرینا رو تحت نظر داشته و به مرور عاشقش شده.
ولی در کل حتما نکاتی رو که گفته بودید در رمانم به کار میبرم.:giggle:
در مورد عوض کردن نام رمانم هم راستش نمیدونم اگه عوض کنم دوباره طراحی جلد بهم تعلق میگیره یا نه، که اگه گرفت به احتمال زیاد عوضش خواهم کرد.

آخرین ویرایش:

هدیه بانو

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-05
لایک‌ها
3,638
امتیازها
73
کیف پول من
6,152
راستش در مورد غلط های املایی واقعا خجالت کشیدم ولی حقیقتش موقع نوشتن رمان اصلا انگشتام مال خودم نیستن و برای اینکه ایده از سرم نپره سریع تایپ میکنم و منجر به غلط املایی میشه.

هدیه بانو

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-05
لایک‌ها
3,638
امتیازها
73
کیف پول من
6,152

MAHTA☽︎

مدیرارشد بازنشسته+نویسنده اختصاصی
نویسنده اختصاصی
نویسنده انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-15
لایک‌ها
12,268
امتیازها
113
کیف پول من
9,253
سلام به شما نقد کننده ی گلم که وقت گذاشتید و رمان من رو که کم و کاستی های زیادی داشت رو نقد کردید و از این بابت خیلی از شما ممنونم، من همیشه میدونستم یه اشکالی تو رمانم هست ولی نمیدونستم کجا و حالا میدونم کجاها اشکال دارن و میرم به جنگ اشکالات.
نقد شما کمک بسزایی به من کرد و حتما در رمانم اونها رو به کار خواهم برد.Gj7;
خوب در مورد باور پذیری عاشق شدن آشوب و آدرینا، خوب اونا به این زودی هم عاشق نشدن، من در ادامه ی رمانم معلوم میکنم که آشوب آدرینا رو تحت نظر داشته و به مرور عاشقش شده.
ولی در کل حتما نکاتی رو که گفته بودید در رمانم به کار میبرم.:giggle:
در مورد عوض کردن نام رمانم هم راستش نمیدونم اگه عوض کنم دوباره طراحی جلد بهم تعلق میگیره یا نه، که اگه گرفت به احتمال زیاد عوضش خواهم کرد.
سلام گلم. از اونجایی که شما قبلا درخواست جلد دادین، نیازی به درخواست دوباره نیست. نام مورد قبول است.
من برای ویرایش‌های شما تا ۲۱شهریور زمان در نظر گرفتم. اگر موردی بود، پی‌وی در خدمتم.
موفق باشید??

امضا : MAHTA☽︎
بالا