• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

طراحی چهره

• نویسنده موضوع *Emerald*
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 18
  • بازدیدها 614
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45
figure-drawing-with-pencil1-e12.jpg

آموزش طراحی چهره با مداد

طراحي از چهره موضوعي كه مورد علاقه همه طراحان بوده و هست، مبحث طراحي از چهره است. بسياري از افراد حتي پيش از آغاز به طراحي، تلاشهاي فراواني در اين زمينه داشته و فعاليتها و تمرينات مربوط به طراحي را منحصر به موفقيت در ترسيم چهره مي دانند.

براي طراحي از چهره لازم است كه مدل مناسبي داشته باشيد. شما مي توانيد از اشخاص اطراف خودتان درخواست كنيد تا به عنوان سوژه با شما همكاري كنند، در غير اين صورت به كمك آينه اي به اندازه متوسط (كه از چهره خودتان كوچكتر نباشد) به طراحي از چهره خودتان بپردازيد. پس از كسب مهارت كافي، مي توانيد از روي تصاوير و عكسها نيز طراحي كنيد ولي در هر حال تأكيد ما بر طراحي از سوژه عيني است، نه ذهني.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45
تناسبات چهره

براي طراحي از چهره، ابتدا بيضي تخم مرغي شكلي را به عنوان سر، در نظر گرفته، ترسيم نماييد. يك خط عمودي، دو نيمه چپ و راست چهره را به وجود مي آورد و با ترسيم يك خط افقي كه بيضي را به چهار قسمت مساوي تقسيم مي كند، محل چشم ها در چهره مشخص مي شود. چنانچه خط افقي را به پنج قسمت مساوي تقسيم كنيد، اندازه چشمها مشخص مي شود.

شما متوجه مي شويد كه فاصله بين دو چشم، برابر با يك چشم است نيمه بالاي چهره را براي ابرو، پيشاني و موها در نظر گرفته و در نيمه پاييني به سراغ خط عمدي وسط چهره رفته و به كمك آن محل قرار گيري اجزاي ديگر چهره را پيدا مي كنيم.

اگر از خط افقي تا پايين بيضي را به دو نيمه تقسيم كنيم، نوك بيني بر روي اين نقطه واقع مي شود. از اين نقطه تا انتهاي بيضي را نيز به نسبت يك سوم و دو سوم علامت گذاري مي كنيم تا خط ميان لبها نيز مشخص شود.

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45
طراحي از چشم ها

آموزش طراحی از چشم ها

figure-drawing-with-pencil-e12.jpg

پيش از آغاز به طراحي، تمرين مشاهده را انجام دهيد. با دقت به چشمهاي خودتان در آينه نگاه كنيد، دو گوشه داخلي و خارجي چشم، نسبت سفيدي و سياهي كره چشم، حالت پلكها و حركت مردمك در سراسر چشم را بررسي نماييد.

با مطالعه حالت چشم افراد در مواقع مختلف (تماشاي تلويزيون، مطالعه، خشم، شادي، گريه،هيجان، تفكر و ...) بپردازيد و آنها را بارها و بارها، هم به صورت ذهني و هم به صورت مشاهده دقيق مرور كنيد. ويژگيهاي متفاوت چشم افراد سالخورده و كودكان را مقايسه نماييد.

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45
• فرم ساده چشم شبيه يك بيضي است كه دو گوشه آن با هم تفاوت دارند. گوشه خارجي، زاويه اي بسته دارد و تا سرحد تيرگي مردمك، مثلث كشيده اي را به وجود مي آورد.

• گوشه داخلي، زاويه بازتري دارد و نسبت به گوشه خارجي، شكل مثلث كوچكتري را به خود مي گيرد.

• مردمكها بدون استثنا شكل دايره دارند، در حالت نگاه عادي، قسمتي از مردمك زير پلك پنهان است. پس مراقب آن باشيد كه دايره مردمك را به طور كامل ترسيم نكنيد، زيرا در اين حالت، چشمها حالت وحشت زده يا متعجب به خود مي گيرند.

• با حركت مردمك به سمت راست يا چپ، حجم پلك نيز كمي تغيير مي كند. پلكهاي بالا و پايين با هم تفاوت عمده اي دارند و حجم مژه ها در پلكها نيز متفاوت است.

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45
در حين طراحي از چشمها به ياد داشته باشيد كه:

چشمها را نخست به طور جداگانه بررسي و ترسيم نماييد. پس از تسلط كافي، به طراحي از هر دو چشم بپردازيد. به فاصله چشمها از يكديگر (كه برابر با اندازه يك چشم است) و هماهنگي و تناسب مردمكها با يكديگر توجه داشته باشيد.

طرحها را كم رنگ بكشيد و به ارزش خط توجه داشته باشيد. در ترسيم مژه ها اغراق نكنيد، آنها را با حجم و اندازه واقعي بكشيد. معمولاً براي پلك پايين چشم، از خط كم رنگ نازك، يا پهناي نوك مداد استفاده مي شود.

براي ترسيم پلك پايين و چين و چروكها به جاي خط، از سايه كم رنگ پهناي مداد هم استفاده مي كنند. پس از تمرين كافي، چشمها را با ابروها بكشيد. از ترسيم فرم چشم به طور ذهني اكيداً خودداري كنيد.

تک رمان - دانلود رمان

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45
طراحی چشم
figure-drawing-with-pencil5-e12.jpg

پيش از آغاز به طراحي، تمرين مشاهده را انجام دهید. با دقت به چشم هاي خودتان در آينه نگاه کنيند، دو گوشه داخلي و خارجي چشم، نسبت سفيدي و سياهي کره چشم، حالت پلک ها و حرکت مردمک در سراسر چشم را ببینیند.

با مطالعه حالت چشم افراد در مواقع مختلف(تماشاي تلويزيون، مطالعه، خشم، شادي، گريه، هيجان، تفکر و...) کمک می کند تار بتوانید طراحی دقیقی از چشم داشته باشید در ضمن سعی کنید آن ها را بارها و بارها، هم به صورت ذهني و هم به صورت مشاهده نگاه کنید. ويژگي هاي متفاوت چشم افراد سالخورده و کودکان کمک می کند بتوانید طراحی چشم هاتان قوی شود.

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45
figure-drawing-with-pencil9-e12.jpg

♦ فرم ساده چشم شبيه يک بيضي است که دو گوشه آن با هم تفاوت دارند. گوشه خارجي، زاويه اي بسته دارد و تا سرحد تيرگي مردمک، مثلث کشيده اي را به وجود مياورد.

♦ گوشه داخلي، زاويه بازتري دارد و نسبت به گوشه خارجي، شکل مثلث کوچک تري را به خود مي گيرد.

♦ مردمک ها بدون استثنا شکل دايره دارند، در حالت نگاه عادي، قسمتي از مردمک زير پلک پنهان می شود. پس مراقب باشید که دايره مردمک را به طور کامل ترسيم نکنید، چون در اين حالت، چشم ها حالت وحشت زده يا متعجب به خود مي گيرد.

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45
figure-drawing-with-pencil3-e12.jpg

با حرکت مردمک به سمت راست يا چپ، حجم پلک نيز کمي تغيير مي کند. پلک هاي بالا و پايين با هم تفاوت عمده اي دارند و حجم مژه ها در پلک ها نيز متفاوت است. در حين طراحي از چشم ها یادتان باشد که چشم ها را اول به طور جداگانه بررسي کنید و بکشید. بعد از اینکه دستتان قوی شد طراحی هر دو را انجام دهید به فاصله چشم ها از هم دیگر (که برابر با اندازه يک چشم است) و هماهنگي و تناسب مردمک ها با هم دیگر دقت کنید.

طرح ها را کم رنگ بکشيد و به ارزش هر خطی که می کشید دقت کنید. در ترسيم مژه ها اغراق نکنيد، آن ها را با حجم و اندازه واقعي بکشيد. برای کشیدن مژه ها، آنها را به بیرون از پلک بکشید، در نظر بگیرید که با خم شدن خط چشم، مژه هم خم می شود و همچنین در نظر داشته باشید که هر چقدر مژه ها به مرکز خط نزدیک می شوند طولشان بلندتر می شود. همان طور که در شکل زیر نشان داده می شود.

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45
figure-drawing-with-pencil4-e12.jpg

در شکل بالا چشم از ب*غ*ل نشان داده شده است. دقت کنید که در این زاویه، مردمک چشم بیضی شکل است. در این زاویه شکل چشم بیشتر مثلثی شکل است تا بادامی شکل است. مژه ها هم یه مقدار متفاوت کشیده می شوند. هنوزم وقتی از مرکز چشم دور می شود کوتاه می شود ولی این هم در نظر بگیرید که خمهای دیگری به سمت بالا و پایین در مژه ها ایجاد می شود که در شکل سوم بالا می بینید.

معمولا براي پلک پايين چشم، از خط کم رنگ نازک، يا پهناي نوک مداد استفاده مي شود. براي ترسيم پلک پايين و چين و چروک ها به جاي خط، از سايه کم رنگ پهناي مداد هم می شود استفاده کرد. پس از تمرين کافي، چشم ها را با ابروها بکشيد. دقت کنید که لازم نیست فرم چشم به طورذهنی بکشید فقط کافی است هرچیز را که می بینید بدون اغراق بکشید.

*Emerald*

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-01-24
لایک‌ها
6,203
امتیازها
93
کیف پول من
45