• خرید مجموعه داستان های درماندگان ژانر تراژدی و اجتماعی به قلم احمد آذربخش برای خرید کلیک کنید
  • دیو، دیو است؛ انسان، انسان. هاله‌های خاکستری از میان می‌روند؛ این‌جا یا فرشته‌ای و یا شیطان. رمان دیوهای بیگانه اثر آیناز تابش کلیک کنید
  • رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید

جاهای دیدنی کازرون

• نویسنده موضوع Sosano.o
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 9
  • بازدیدها 296
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
شهر کازرون فاصله اش تا شیراز ۱۵۴ کیلومتر است.این شهرستان منطقه ای است کوهستانی که دشت کازرون و دریاچه پریشان حد فاصل دو رشته کوه آن واقع شده است، شهرستان کازرون علاوه بر آثار تاریخی و مذهب دارای یک جلوه طبیعی خاص می باشد. دریاچه پریشان آن که مأمن انواع آبزیان و پرندگان مهاجر است، طبیعت اطرافرودخانه شاپور و نرگس زارهای بی نظیر فامور و جره باغ های فراوان انواع مرکبات، پرتقال، نارنگی، لیموترش، لیموشیرین آن در کنار، خرما و رطب این شهرستان را به منطقه ای زیبا جهت گردشگری تبدیل نموده است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Sosano.o

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
شهر بیشاپور:

در فاصله ۲۵ کیلومتری غرب کازرون و در حاشیه رودخانه شاپور، شهر باستانی بیشابور مربوط به دوره ساسانی قرار دارد. این شهر به دستور شاپور اول ساخته شده و تاریخ ساخت آن براساس کتیبه پهلوی ستونهای نیایشگاه مربوط به سال ۲۶۶ میلادی است. شهر بیشاپور شامل سه بخش میباشد. بخش نخست یا اصلی که توسط یک حصار ودیوار سنگ چین محصور بوده و بناهای حکومتی و مذهبی همچون تالار تشریفات، کاخ والرین، ایوان و حیاط موازئیک و معبد آناهیتا را شامل میشود. بخش دوم که قسمت حفاظتی و نگهبانی شهر بوده، شامل قلعهای بنام قلعه دختر میباشد که در طرف شمال بر س*ی*نه کوه تنگ چوگان قرار گرفته است.

tet7_estakhr-city-1367916642.jpg

lut_5182a8e3-acd9-424e-84b2-748789718e05.png-740x493.jpg

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
تنگ چوگان کازرون :

در مجاورت ویرانه های به جای مانده از شهر تاریخی بیشاپور و در سمت شمال شهر میان دو رشته کوه سر به فلک کشیده تنگی پر از درختان سرسبز، بیشه زارها و مناظر فرح انگیز و جذاب قرار دارد که به نام تنگ چوگان و به زبان محلی « تنگ شکون» معروف شده است. رودخانه شاپور از دل این تنگ می گذرد و چشمه زیبای ساسان در قسمتی از این تنگه فوران می کند .

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
دریاچه پریشان کازرون :

این دریاچه که به زبان محلی « پیرشون » نامیده می شود در فاصله ۱۵ کیلومتری شرق شهر کازرون واقع شده. چشمه های زیادی در کف دریاچه وجود دارند که خود منبع آب دریاچه است . این دریاچه زیستگاه گونه های نایابی از پرندگان و آبزیانی چون درنا، پلیکان، فلامینگو، غاز، اردک، چنگر و… است. پریشان تنها دریاچه آب شیرین فلات ایران است که عمق آب آن از ۵/۳ تا ۵ متر گزارش شده است.

doqg_ir2060-2.jpg

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
نرگس زارهای کازرون :

بدون شک گل های نرگس و نرگس زارهای کازرون یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی این شهرستان می باشد. حدود ۶۵ هکتار از اراضی شهرستان در بخش های جره و بالاده و خشت و کمارج به کشت این گل اختصاص دارد.بیشترین این اراضی در بخش جره و بالاده در فاصله ۵۵ کیلومتری کازرون و در جاده کازرون به فراشبند واقع شده است.

vy0w_12568.jpg

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
نقش ب*ر*جسته پل آبگینه (تیمور میرزا):

این نقش ب*ر*جسته در ۱۲ کیلومتری جنوب شرقی کازرون در مجاورت دریاچه زیبای پریشان و در کنار جاده قدیم کازرون به شیراز واقع گردیده است. نقش ب*ر*جسته مربوط به تیمور میرزا نواده فتحلیشاه قاجار حاکم منطقه کازرون در دوره قاجاریه است. در این نقش تیمور میرزا بر یک صندلی تکیه داده و شیری را رام نموده است. در قسمت های مختلف این نقش اشعاری در وصف تیمور میرزا به خط زیبای نستعلیق حک شده است.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
نقش ب*ر*جسته قندیل :

این نقش ب*ر*جسته زیبا مربوط به زمان ساسانیان و در ۱۵ کیلومتری شمال غرب بیشاپور و ۸ کیلومتری شهر قائمیه و به طرف جاده قائمیه به نورآباد در روستای قندیل واقع گردیده است. این نقش ب*ر*جسته صح*نه ازدواج شاپور اول ساسانی با ملکه آذر آناهیتا است. در پشت سر شاپور نقش موبد موبدان (کرتیر) حجاری شده است. پادشاه در حال دادن یک دسته گل به ملکه است. نوع تزئینات لباس‌های پادشاه و ملکه قابل توجه است.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
چهار طاقی بالاده :

این بنای زیبا و عظیم مربوط به زمان ساسانی می باشد که در بخش جره و بالاده و در فاصله ۵۰ کیلومتری از کازرون به طرف جاده کازرون به فراشبند واقع گردیده است. این چهار طاقی بیرون شهر بالاده در جانب شمالی شرقی آن و بر فراز بلندی مشرف به رودخانه جره ساخته شده و مواد و مصالح آن از سنگ و ملاط گچ می باشد احتمالاً این بنا با ارتقاع ۱۴ متر یکی از چهار آتشکده‌ی بزرگی است که توسط مهرنرسی وزیر بزرگ بهرام پنجم پادشاه ساسانی ساخته شده و تا امروز همچنان پا برجاست از این بنا بعنوان مکانی برای نگهداری آتش مقدس (یکی از چهار عنصر مقدس ایران باستان) استفاده می نموده اند.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
نقش ب*ر*جسته بهرام دوم و کتیبه پهلوی آن (سر مشهد) :

این نقش ب*ر*جسته یکی از مهمترین آثار دوران ساسانی می باشد و در روستای سر مشهد واقع گردیده که تا شهر کازرون و از طرف جاده کازون به فراشنبد ۷۳ کیلو فاصله دارد. این نقش ب*ر*جسته به اندازه ۵/۴ × ۲ متر می باشد که بر س*ی*نه کوهی واقع گردیده است. در این نقش ب*ر*جسته بهرام در حال کشتن یک شیر (نماد شر و دشمن) می توان دید و در پشت سر بهرام تصویر یک زن و شاهزاده ساسانی حجاری شده است.
*** تنگ جیز :
این تنگه در مجاورت شهر خشت واقع گردیده است فاصله این تنگه تا شهر خشت ۴ کیلومتر است و به لحاظ جغرافیایی فاصله این تنگ از شهر کازرون ۶۴ کیلومتر است درون این تنگه علاوه بر وجود یک چشمه بسیار زیبا آثاری از دوران ساسانی و اسلامی از جمله قلعه دختر، جوی آبی از ج*ن*س ساروج و حوضچه های سنگی واقع شده است. آب چشمه در منتهی الیه این تنگه بشکل بسیار زیبا از بدنه کوه به صورت قطرات باران به درون تنگه می چکد.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
دیگر جاذبه های شهرستان کازرون :

کاروانسرای کمارج – کاروانسرای میان کتل -غار شاپور اول ساسانی – دشت برم کازرون معبد آناهیتا بیشاپور – کاروانسرای میان کتل دشت برم – باغ نظر کازرون – روستای دوان کازرون- پارک تنگ تیک آب- پیربنکی –چاه برفی روستای عبدوئی –چشمه رنجان –دشت بخنگ –روستای دوان –سرو روستای کلانی – چشمه دادین –چشمه سراب اردشیر : چشمه سراب دختران در مجاورت شهر تاریخی بیشاپور و در فاصله ۲۳ کیلومتری شهر کازرون واقع شده است. – چشمه سراب دختران : این چشمه تاریخی در کنار امام زاده سید حسین و ۲۴ کیلومتری شهر کازرون واقع گردیده است و نیز در فاصله ۲ کیلومتری شهر تاریخی بیشاپور. – قلعه پوسکان : در ۵۵ کیلومتری جنوب شهر کازرون بر بلندی تپه ای قلعه تاریخی بجا مانده که به قلعه پوسکان شهرت دار –تفرجگاه رنجان : در مدخل ورودی تنگ چوگان از طرف شمال – دشت برم (دشت شقایق) : در فاصله ۲۰ کیلومتری شرق شهر فعلی کازرون و در مسیر جاده جدید کازرون به شیراز
انجمن رمان نویسی | تک رمان

بالا