• خرید مجموعه داستان های درماندگان ژانر تراژدی و اجتماعی به قلم احمد آذربخش برای خرید کلیک کنید
  • دیو، دیو است؛ انسان، انسان. هاله‌های خاکستری از میان می‌روند؛ این‌جا یا فرشته‌ای و یا شیطان. رمان دیوهای بیگانه اثر آیناز تابش کلیک کنید
  • رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید

جاهای دیدنی پاسارگاد

• نویسنده موضوع Sosano.o
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 4
  • بازدیدها 262
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
بخش پاسارگاد در ۱۳۰ کیلومتری شمال شیراز در مسیر جاده شیراز ـ اصفهان قرار گرفته است. در ۷۰ کیلومتری شمال تخت جمشید، در جاده آسفالته شیراز– آباده در فاصله سه کیلومتری جاده واقع است. دشتی که پاسارگاد در آن قرار گرفته” دشت مرغاب” نامیده می شود .مجموعه میراث جهانی پاسارگاد مجموعه‌ای از سازه‌های باستانی برجای‌مانده از دوران هخامنشی است. این مجموعه دربرگیرنده ساختمان‌هایی چون آرامگاه کوروش بزرگ، مسجد پاسارگاد، باغ پادشاهی پاسارگاد، کاخ دروازه، پل، کاخ بارعام، کاخ اختضاصی، دو کوشک، آب‌نماهای باغ شاهی، آرامگاه کمبوجیه، ساختارهای دفاعی تل تخت، کاروانسرای مظفری، محوطهٔ مقدس و تنگه بلاغی است.

jsb3_جاهای-دیدنی-فارس-مجموعه-سلطنتی-پاسارگاد-13-740x495.jpg

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Sosano.o

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
آرامگاه کوروش:

مهم‌ترین اثر مجموعهٔ پاسارگاد، بنای آرامگاه کوروش کبیر است؛ که پیشتر مشهور به «مشهد مادر سلیمان»، بود. در سال ۱۸۲۰ پس از پژوهش‌های باستان‌شناسی، هویت اصلی بنا به عنوان آرامگاه کوروش کبیر مشخص شده‌است.(این آرامگاه، حدوداً در ۵۳۰ تا ۵۴۰ قبل از میلاد از سنگ آهکی به رنگ سفید، بنا شده‌است.) بنای آرامگاه میان باغ‌های سلطنتی قرار داشته و از سنگ‌های عظیم، که درازای بعضی از آن‌ها به هفت متر می‌رسد، بنا شده‌است
ft8x_a5f5bee2-2856-4946-bfa4-2b0078635ba6-740x463.jpg

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
مجموعه سلطنتی پاسارگاد:

این مجموعه، در مرکز پاسارگاد واقع شده است و از تعدادی کاخ تشکیل شده که در اصل، در محدوده مجموعهٔ باغها، قرار دارند (معروف به «چهار باغ»). بدنهٔ اصلی کاخ‌ها، از سالن‌های ستون‌دار تشکیل شده‌است . تالار عمومی (کاخ S)، حدوداً در سال ۵۳۹ پیش از میلاد بنا شده. در یکی از چار چوب‌های دروازه، یک نقش ب*ر*جستهٔ مشهور، از یک پیکر انسان مانند، که بال‌هایی دارد دیده می‌شود. این طرح که تنها نقش باقی مانده در کاخ دروازه‌است، مردی را نشان می‌دهد که ریش انبوه و چهار بال، که رو به مرکز تالار دارد.

s9s8_1-8-740x463.jpg

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
مقبره کمبوجیه پاسارگاد – زندان سلیمان :

یکی از آثار بسیار زیبا، که به اوایل دوره هخامنشیان تعلق دارد، بنای چهارگوش برج مانندی است؛ که در دوران اسلامی به « زندان سلیمان »، شهرت یافت. اکنون تنها یک دیواره از این بنا باقی مانده است.

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من