• خرید مجموعه داستان های درماندگان ژانر تراژدی و اجتماعی به قلم احمد آذربخش برای خرید کلیک کنید
  • دیو، دیو است؛ انسان، انسان. هاله‌های خاکستری از میان می‌روند؛ این‌جا یا فرشته‌ای و یا شیطان. رمان دیوهای بیگانه اثر آیناز تابش کلیک کنید
  • رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید

جاهای دیدنی خواف

• نویسنده موضوع Sosano.o
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 230
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
ایوان مدرسه غیاثیه خرگرد:

خواف مهد موسیقی سنتی ایرانی است و از سوی دیگر یادگارهای معماری با ارزشی از دوره تیموری و همچنین سازه های اقلیمی منحصر به فردی همچون آسباد در آن به جای مانده است. یکی از یادمان های عصر تیموری در خواف مزار پیر احمد خوافی یکی از وزرای تیموریان و از شخصیت های مهم در تاریخ اسلام است. آرامگاه وی در خیا*با*نی به نام خود وی قرار گرفته و از آثار شاخص معماری اسلامی است. اصل بنا مربع شکل است و دیوارهای آن آجری است. در عصر قاجار بازسازی هایی در بنا صورت گرفته است.

مدرسه غیاثیه خرگرد از دیگر جاهای دیدنی خواف است که در 146 کیلومتری مشهد و سر راه تربیت حیدریه قرار گرفته است. مسافران خراسان به هیچ وجه نباید بازدید از این بنای شگفت انگیز را از دست بدهند. این بنا نیز از اثار دوره تیموری است که به همت پیر احمد خوافی( بنای قبلی) احداث شده است. بنای چهار ایوانی مدرسه غیاثیه نشان دهنده اوج شکوه خواف در روزگار تیموری و اهمیت علم وآموزش در آن زمان دارد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

آخرین ویرایش:
امضا : Sosano.o

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
از دیگر جاذبه های گردشگری خواف می توان به منطقه حفاظت شده سیرخون، آسبادهای نشتیفان، آبشار رزداب، کوشک سلامه، مسجد ملک زوزن، سد سلامی، ارامگاه حافظ ابرو(جغرافیدان بزرگ جهان اسلام)، مسجد جامع سنگان، آبشار کفتر دره و مزار خواجه یار اشاره نمود. از سوی دیگر نباید به هیچ موسیقی مقامی و استادان به نام این هنر را از شهرستان خواف نادیده گرفت. این اساتید و این هنر در جهان شناخته شده است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
آخرین ویرایش:
امضا : Sosano.o

"ASHOB"

کاربر اخراج شده
کاربر اخراج شده
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-16
لایک‌ها
24,077
امتیازها
88