• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

جاهای دیدنی نیشابور

• نویسنده موضوع Sosano.o
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 549
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
آرامگاه خیام:

نیشابور از پرآوازه ترین شهرستان های استان خراسان است که به دلیل آب و هوای خوب، تاریخ پر افتخار علمی و ادبی و قدمگاه علی بن موسی الرضا در میان مردم شهرت پیدا کرده است. از مهترین مفاخر ادبی نیشابور می توان به مجموعه ای اشاره کرد که در آن مقبره شعرا و عرفای بزرگی همچون عطار، خیام و نقاش مشهور ایرانی کمال الملک قرار گرفته است. در این مجموعه علاوه بر وجود ارامگاه این بزرگان باغی زیبا و مصفا و نمایشگاه های متعدد هنری قرار گرفته است. نیشابور به فعالیت های هنری شهره است. در مناسبت های مختلف می توان نمایشگاه های هنری و نقاشان و گرافیست هایی را که در بخش های زیبای شهر مشغول طرح زدن هستند نظاره کرد.

روستاها و باغستان های نیشابور در میان مشهدی ها و سایر اهالی استان خراسان به یاد ماندنی است. آب و هوای روستاهای خوبی همچون دَررود، بوژان و غیره طبیعتی متفاوت را پیش روی طبیعت گردان قرار می دهد. اهالی نیشابور اکثرا تحصیل کرده اند و در بهترین دانشگاه های مشهد و ایران فارغ التحصیل شده اند. بسیاری از کشاورزان و باغداران این شهر نیز تحصیلات دانشگاهی دارند. به دلیل قرار گرفتن شهر نیشابور بر سر جاده تهران مشهد بسیاری از مسافران تور مشهد پیش از رسیدن به مشهد معمولا استراحتی کوتاه در این شهر می کنند و از جاهای دیدنی نیشابور بهره مند می گردند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

آخرین ویرایش:
امضا : Sosano.o

"ASHOB"

کاربر اخراج شده
کاربر اخراج شده
تاریخ ثبت‌نام
2020-05-16
لایک‌ها
24,077
امتیازها
88
کیف پول من
7,839
امضا : "ASHOB"

Sosano.o

میکسر انجمن
میکسر انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2020-02-15
لایک‌ها
9,558
امتیازها
113
کیف پول من
748
از جذاب ترین دیدنی های نیشابور همچنین می توان به دهکده چوبین ، آبشار گرینه ، غار سرنی، رباه شاه عباسی، افلاک نمای خیام، روستای خرو علیا، منطقه باستانی شادیاخ و بقایای شهر کهن نیشابور، بازار سرپوشیده، و معدن فیروزه اشاره کرد. در فروشگاه های صنایع دستی اطراف جاذبه های نیشابور مثل آرامگاه خیام می توان بهرتین فیروزه ها را خریدرای نمود.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Sosano.o
بالا