• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

مصاحبه مصاحبه با بهارگل نویسنده افتخاری انجمن

• نویسنده موضوع Maryam Ɓαησσ
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 12
  • بازدیدها 2K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Maryam Ɓαησσ

مدیریت کل سایت بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-25
لایک‌ها
28,581
امتیازها
118
وب سایت
forum.taakroman.ir
کیف پول من
254
Dfhjبسم الله الرحمن الرحیمDfhj

سلام عرض میکنم خدمت شما خانوم گندمی عزیز.
ممنون از اینکه وقت گذاشتید برای ما4q7p

سلام به شما دوست گلم و تمام دوستان نازنینی که این مصاحبه رو می خونند..ممنون از شما بابت دعوت

لطفا یک بیوگرافی مختصر از خودتون بفرمایید.
خیلی بد بیوگرافی می نویسم و در کل گوینده خوبی برای معرفی نیستم &@&#&
خلاصه بیوگرافی بنده: بهاره گندمی هستم. بیشتر به اسم بهارگل شناخته شدم...دختر ابانم و 28 سال سن دارم...کارشناسی و کارشناسی ارشد مدیریت بیمه

چی شد که دست به قلم شدید؟
از دوران دبستان خاطره نویسی می کردم و دل نوشته هایی که خب طرفدار داشت. دو،سه باری ام نوشته هام برنده مسابقه شد ولی هیچ وقت به نویسندگی فکر نمی کردم...خیلی اتفاقی دوست دانشگاهیم علاقه من رو به داستان دید و برای نوشتن مشوقم شد حالا این علاقه به نقدایی که در مورد کتابا می کردم و نوشته هایی که به جای درس بیمه سر کلاس می نوشتم.

اولین رمانتون رو در چند سالگی نوشتید؟ و آیا اون رو منتشر کردید؟
23 سالگی. اولین رمانم سقف کاغذی بود... با نشر علی قرارداد دارم و متاسفانه به خاطر داستانی که داشت بعد پنج سال تازه یک ماهه مجوز چاپ گرفته و امسال چاپ میشه...

ایده نوشتن رمان لانه ویرانی چه طور به ذهنتون رسید؟
تنها ذهنیتی که از لانه داشتم دختری بود که ته باغ به طور مخفی عاشق میشه ....هیچ ایده اولیه ای نداشتم. باید بگم خود شخصیت ها کمک کردن تا داستان لانه خلق بشه. شاید توهمی یا غیرعادی به نظر بیاد ولی لانه از ته دل شخصیت ها نوشته شد.

یکی از بهترین خاطرات دوران نویسندگیتون چی هست؟
اولین باری که از طرف ناشرم تماس گرفتن و گفتن رمانم تایید شده...نمی تونستم حرف بزنم. اشک شوق می ریختم و می خندیدم.

تا کی به نوشتن ادامه میدید؟
تا اخر عمرم....من با نوشتن زندگی می کنم. به هر بهانه ای می نویسم....شاید داستان نه؛ ولی من کلی دفتر دارم از نوشته هایی که هر لحظه از زندگیم رو به تصویر کشیده.

کدام یکی از شخصیت های رمانتون شبیه شخصیت اصلی خودتونه؟
ناخواسته کمی شخصیت ها شبیه نویسنده میشن چون چندماه به جاشون زندگی می کنند. حالا این شباهت هرچیزی میشه. اینو زمانی فهمیدم که یکی از دوستان شخصیت دخترا داستانمو بامن مقایسه کرد. اشک ریزون...دیار... احساساتی و علاقه به هنر گلبرگ و گیجی شبیه فرنگیس...یا.....

چه سبک آهنگی گوش میدید؟
خیلی کم و گذری اهنگ گوش می کنم.

کدام رمانتون موفق‌ترین بود؟
لانه ویرانی

تا حالا شده از نوشتن دلسرد بشید و نخوابید که ادامه بدید؟
دلسرد شدم ولی بازهم ادامه میدم.

به نظرتون رمان دلبران برای چه رده سنی ای مناسب هست؟
17 به بالا...به خصوص در مورد ازدواج زودهنگام و اجباری نوشته شده

اشتباهی که هرگز تکرار نمی‌کنید چیه؟ اعتماد کردن

اگر بخوایید داستان زندگی خودتون رو بنویسید اسمش رو چی میذارید؟ بهارپاییزه...

به نظرتون چه طور میشه حرمت قلم رو حفظ کرد؟
حرمت قلم زمانی حفظ میشه که به هر نویسنده خوش قلم پو*رن نویس بها داده نشه....

بزرگترین ناکامی برای یک نویسنده چیه؟
دیگه هیچ وقت نتونه بنویسه.

اهل شعر و شاعری هم هستید؟
دوران نوجوانی خیلی ولی باید اعتراف کنم چندسالی میشه شعر نخوندم.

کوبنده ترین نقدی که بهتون شد چی بود؟ و عکس العمل شما چی بود؟
.انجمنی که قبلا بودم دو نفر اموزشی لانه رو نقد کردند....خدایا دیوونه شدم...زیر بار اشتباهشون نمی رفتن و حرف خودشون رو میزدن...وحشتناک بود داستانو اصلا نخونده بودن و نقدم کرده بودن مثلا تیمور و هرمزو برادر میدونستند. و هنوز داستان به انتها نرسیده چرا ذهنشون رو نقد داستان کرده بودن و از من می خواستن جوابشون رو بدم. و در اخر دعوا شد.؛؟))

اگر بگم اینکه من الان اینجا نشستم و دارم با شما مصاحبه میکنم رو مدیون شما و جلد دوم لانه ویرانی هستم چی میگید؟ :)
.
خدایا...اول جیغ میزنم و می پرسم چرا...چشمام چراغونی میشه و تا مدت ها لبخند میزنم. به نظرم قشنگ ترین حس و تجربه ست...

از نظرتون بهترین نویسنده کیه؟
به نظرم همه نویسنده ها خوب هستند هرکسی نسبت به سلیقه داستان و قلمی رو انتخاب میکنه. شاید از دید شما بهترین نویسنده فلانی باشه ولی از دید من افتضاح ترین قلم رو داره. و همیشه سعی میکنم نسبت به موضوع کتاب بخونم. نه نویسنده.

الگو و اسطوره شما در نویسندگی چه کسی هست؟
الگو از نظر خلاقی بین نویسنده ها دارم ولی اسطوره از نظر قلم ...همیشه ارزو میکنم روزی شبیه زنان شاعر و نویسنده ها موفق سرزمینم بشم.

دوست دارید آثارتان رو به چه کسی یا کسانی تقدیم کنید؟
حتما اول به پدرو مادرم و بعد تمام خواننده هایی که مشکل مالی دارن و نمی تونن کتاب تهیه کنن.

به نظرتون فرق ژانر با سبک چیه؟
به زبان ساده سبك؛ به معنی روش یا شیوه خاص نویسنده ست. طرز نوشتن،چیدمان کلمات و ...( ویژگی ها خاص) ژانربیشتر به ویژگی های شناختی فیلم مربوط میشه.

نوشتن دلنوشته بیشتر بهتون آرامش میده یا رمان؟
رمان...

چی شد که تصمیم به چاپ رمان هاتون گرفتید؟
تقریبا مطمئن بودم سقف تایید میشه فقط منتظر تایید اطرافیان و خواننده ها بودم و خب خیلی نظر مثبت گرفتم...بعد از سقف(لانه دلبران. خیابان و زنان) بدون ارسال و اتمام داستان تاییدگرفتم.

یه آرزو واسه یکی از افراد مهم زندگیتون : همیشه لبخند به ل*ب این مدلی باشه (:

یه آرزو واسه انجمن تک رمان:
امیدوارم در اینده خیلی نزدیک بزرگترین مرجع رمان شناخته بشه.

بزرگترین آرزوتون چیه؟
رسیدن به تما م ارزوهام (:

حرف آخر...
خیلی ممنون از دعوتتون...اگر جمله بندی یا اشتباهی در نوشته ها دیدین به بزرگیتون نادیده بگیرید. تقریبا نیمه بیهوش در حال نوشتن هستم.
امیدوارم تک تک نویسنده هایی که در این انجمن عضو هستن به هدف نهایی برسند. و ارزو سربلندی برای فاطمه تاجیک دارم.

باتشکر از بهاره عزیز برای وقتی که به ما دادن تا این مصاحبه ل*ذت‌بخش رو داشته باشیم &%#(
باتشکر تر شما عزیزان که ما رو در این مصاحبه همراهی کردید.Fjb5£;
بهارگل

روز و روزگارتون خوش Nyb6?;

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

AYDAW

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-04-01
لایک‌ها
15,200
امتیازها
93
کیف پول من
3,771
امضا : AYDAW

فاطمه تاجیکی✾

موسس سابق انجمن تک رمان
کاربر افتخاری
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2019-11-10
لایک‌ها
21,126
امتیازها
118
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
7,321
مصاحبه عالی بود خسته نباشی مریمم.
و بهاره عزیزم نویسنده مهربون و خوش قلمم برات بهترین آرزوها رو دارم ان‌شاالله سقف کاغذی سریعتر چاپ بشه?
خسته نباشید هر دو عزیز. Djjkk

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : فاطمه تاجیکی✾

rihanden

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-02
لایک‌ها
13,027
امتیازها
93