• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

خیاطی آموزش دوخت کوسن زیبا

• نویسنده موضوع Taniya
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 0
  • بازدیدها 321
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Taniya

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-03-22
لایک‌ها
1,320
امتیازها
73
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
25
نمیدونم این علاقه ی شخصی منه که دوست دارم کوسن های رنگی رنگی با طرح های مختلف و البته کمی هماهنگ روی مبلا باشه یا کسانی هستن که سلیقه ی درهم و برهم منو بپسندن! فکر میکنم با توجه به چیدمان خونه میشه گهگاهی تنوعی بخشید و با قرار دادن کوسن های مختلف در سایز های متفاوت محیط نشیمن رو به روز کرد. البته با این هوای سرد این روز ها فکر میکنم طرح کریستال های یخی به روز تر از برگ باشه!!!

-برگ-540x386.jpeg

کوسن برگ

لوازم مورد نیاز برای دوخت رو کوسنی با برگ های نمدی
  • پارچه سفید یا کرم یا شیری با ج*ن*س مناسب برای روکش کوسن
  • نمد در رنگ های مختلف تم برگ های پاییزی
  • الگوی برگ
  • چرخ خیاطی و قیچی
-مورد-نیاز-540x392.jpeg

لوازم مورد نیاز

مراحل دوخت رو کوسنی با تم برگ های پاییزی
ابتدا باید روکش کوسن رو آماده کنیم. این روش خیلی ساده اس و به راحتی میتونید باهاش یک رو کوسنی بدوزید. مستطیلی برای روکش برش میزنیم که عرضش ۱۰ سانت از عرض کوسن بیشتر باشه و طولش هم ۱۵ سانت از دو برابر عرض کوسن بیشتر باشه. یعنی اگه کوسن شما ۳۰ سانتی هست پارچه ای به ابعاد ۴۰x۷۵ برش میزنیم.

-رو-کوسنی-540x389.jpeg

مراحل دوخت روکوسنی

دو سمت عرض رو دوخت میزنیم. و چون برگ ها باید روی کار دوخته بشن قبل از اینکه دو طرف بالا و پایین کوسن رو بدوزیم میریم سراغ برگ ها.

-برگ-540x517.jpg

الگوی برگ

برگ ها رو روی نمد قرار میدیم. با خودکار الگو رو پیاده میکنیم و در رنگ های مختلف روی نمد برش میزنیم.

-الگوی-برگ-540x384.jpeg

برش الگوی برگ

روی پارچه قسمت جلوی رو کوسنی رو دقیقا مشخص میکنیم و برگ ها رو یکی یکی از بالا به پایین مرتب میچینیم و با سوزن در جای خودشون قرار میدیم. بعد هم از بالا تا پایین یک دوخت مستقیم روی برگ ها میزنیم.

-برگ-ها-به-روکش-کوسن-540x393.jpeg

دوخت برگ ها به روکش کوسن

بعد از اینکه کار برگ ها تموم شد مجددا به سراغ ادامه دوخت روکش میریم. به این صورت که روکش رو برعکس میکنیم و به شکلی که قراره رو کوسنی بشه تا میکنیم. یعنی از یک طرف به اندازه عرض کوسن برمیگردونیم و اون ۱۵ سانت اضافی رو از طرف دیگه برمیگردونیم. مثل شکل ۱ در پایین. بعد هم دو طرف بالا و پایین کار رو دوخت میزنیم.

-دوخت-روکش-کوسن-540x394.jpeg

مراحل نهایی دوخت

به همین سادگی یک کوسن زیبا با تم برگ های پاییزی داریم که میتونه در کنار کوسن های دیگه خیلی جذاب تر باشه.

-برگ-540x386.jpeg

کوسن برگ

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Taniya
بالا