• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

وان شات وان ش*ات چیست؟

ساعت تک رمان

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

فاطمه تاجیکی✾

موسس سابق انجمن تک رمان
کاربر افتخاری
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2019-11-10
لایک‌ها
21,126
امتیازها
118
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
7,321
به نام خالق جهان هستی​

سلام تک رمانی های عزیز
یک توضیح در مورد وان ش*ات برای شما عزیزان دارم لطفا متن زیر را مطالعه کنید:

وان ش*ات [One Shot] چیست؟

همونطور که ملاحظه می کنید وان ش*ات یک اصطلاح خارجی به معنای -یک صح*نه- هست.

وان ش*ات یعنی نوشته ای داستانی از یک صح*نه ی مهم، زیبا و یا بهترین صح*نه از یک رمـان یا به قول عموم چکیده و برگزیده ی قسمتی از رمـان، در قالب یک داستان کوتاه هست...

این نوشته داستانی کوتاه، هدف دار و بدون کوچک ترین تغییری در زمان و مکان واقعه و یا صح*نه ی رمـان منتخب می باشد.

سوال و مطلب اصلی اینه که اصول نوشتن یک وان ش*ات چجوری هست؟

اول باید صح*نه یا فضای مورد نظرتون رو از یک رمـان انتخاب کنید توجه داشته باشید صح*نه مورد نظرتون باید مهم،یا اینکه زیباترین صح*نه رمـان باشه.

نکته: برای وان ش*ات نوشتن باید توی نوشتن و توصیف فضا سازی مهارت کافی رو داشته باشید.

مثلا من فضای یک خونه رو از رمـانی انتخاب میکنم.

توی کل وان ش*ات این فضا نباید تغییر کنه و همون فضا تا آخر وان ش*ات بمونه حتی نباید فضای حیاط اون خونه وارد داستان بشه‌!

بطور کلی یعنی وقتی شما وان ش*ات رو شروع کردید به نوشتن و فضا مورد نظرتون رو انتخاب کردید نباید از اون فضا خارج بشید و تمام اتفاقات توی همون فضا بمونه غیر از این باشه نوشته شما وان ش*ات محسوب نمیشه.

نکته دوم: شخصیت ها توی وان ش*ات محدود هستن و نباید شخصیت جدیدی وارد وان ش*ات بشه!

بطور مثال:در فضای اون خونه ای که انتخاب کردید به جز شخصیت های درون اون خونه نباید هیچ شخصیت جدیدی وارد داستان بشه و داستان محور همون فضا و شخصیت ها بچرخه.

نکته سوم: نوشتن وان ش*ات میتونه بین ۱ تا ۱۸ پست باشه.

دقت داشته باشید فضا سازی محور اصلی وان ش*ات نویسی هست و همه ی احساسی که به خواننده منتقل میشه بستگی به همین یک عنصر نویسندگی داره یعنی در وان شاتی که مینویسید فضای داستان رو به خوبی به نمایش بذارید چون عنصر اصلی داستانه و یک وان ش*ات اگر فضاسازی خوبی نداشته باشه باعث دفع خواننده میشه.

موفق باشید
گردهم اوری شده توسط:فاطمه تاجیکی
منبع:taakroman.ir

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

آخرین ویرایش توسط مدیر:
امضا : فاطمه تاجیکی✾
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا