• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

طراحی چشم به صورت حرفه ای«آموزش گام به گام»

• نویسنده موضوع 'mobin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 10
  • بازدیدها 686
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500

“نکاتی برای طراحی طبیعی تر چشمها در طراحی از چهره “
آیا تا به حال دقت کرده اید که زبان ب*دن چگونه می توانید واژه های نا گفته را به راحتی بیان کند؟
بسیار جالب است که بدانید حتی کوچکترین حرکات ما می توانند بیان کننده حالاتی نظیر فشار روحی و یا احساساتی ناخوشایند باشند.
با وجود اینکهه بسیاری از این واکنشها بوسیله دستها و حاالت ب*دن ایجاد می شوند، اما بیشتر این پیامها از دریچه روح ما یعنی چشمها منعکس می شوند.
طراحی چشم

“مانند یک مجسمه ساز فکر کنید و نقاشی کنید “
برای شروع می توانید موضوع را مانند یک مجسمه تجسم کنید به این معنی که ابتدا توده ای را بکشید و آرام آرام شروع به کم کردن قسمتهای اضافی آن کنید.
توجه داشته باشید که حفره چشمها، سوراخ بینی، گوش ها، گوشه های د*ه*ان باید طوری سایه وار کار شوند که هم عمق آنها متناسب باشد و هم طرح کلی را عیان کنند.
حالا قسمتهای جزئی را آرام آرام از تو… نیمه ساخت خود آشکار کنید.
طراحی چشم

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : 'mobin

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
در انتها برجستگی ها را مشخص نمایید.
وقتی همانند یک مجسمه ساز به نقاشی پرداخته باشید، از کلی سوژه به سمت جزء خواهید رفت شما رنگها را طوری ضخیم و پهن استفاده می کنید که گویا فرمها را از میان ماده مجسمه خود خارج می کنید.
ابتدا از نواحی تیره و سایه دار شروع کنید و به آنها فرم بدهید سپس به فرمها و ضربه های قلم خود جهت صحیح را بدهید سپس به جزئیات بپردازید و با قلم موی خود به نمایش جهت نور و در نهایت برجستگی ها بپردازید.

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
“به چشمها نگاه کنید “
1- طرح اصلی خود را در ذهن بشناسید و بازبینی کنید :

با قلم موی نسبتا خشکی سطحی را بکشید که بتوانید در آن حفره چشمها را تاکیید کنید.
می توانید در این مرحله از رنگ سینای سوخته ( burnt sienna ) و مشکی عاجی ( ivory black ) استفاده کنید.
رنگها در طراحی خشک شما ردپای طرح اصلی شما را کاملا نشان می دهند.
در درون حفره چشم دایره ای به نشانه کره چشم بکشید در مرکز ، دو دایره متحدالمرکز طراحی کنید.
طراحی چشم

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
نقاط تیره را اضافه کنید :
محل تابش نور و جهت آنرا در طراح خود با فلشی کوچک مشخص کنید
( بعدا روی انرا رنگ خواهید کرد ) با ترکیب تیره سینای سوخته و مشکی عاجی و استفاده از قلم موی خشک داخل حفره چشم و قسمت تیره که چشم ( ناحیه واقع شده در سایه ) را تیره کنید
طراحی چشم

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
نیم سایه ها را جاگذاری کنید :
داخل مردمک را رنگ سیاه رنگ امیزی کنید در عنبیه از ترکیب مشکی عاجی و آبی کبالت بهره گیرید برای تسهیل در جاگذاری پلکهای بالا و پایین از اشکال هندسی استفاده کنید
در پلک پایین و بالا از رنگ تیره ساخته شده با زرد اکرا و قرمز آلیزارین بکاربرده و با ترکیب شن با سفید می توانید مثلث نیم سایه پلک های بالا و پایین را هم رنگ آمیزی کنید.
این مثلث ها در بالا و پایینپلکهای بالا و پایین قراردارند ( همانند شکل )
طراحی چشم

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
رنگ آمیزی پو*ست و اضافه کردن ابروها
برای تنالیته رنگ پو*ست قسمتهای روشن و نور خورده را از ترکیب زرد اکرا و قرمز آلیزارین و اندکی مشکی عاجی و سفید استفاده می کنیم.
سپس سطوح جدیدی را در اطراف چشمها مثل پیشانی و استخوان گونه ایجاد می کنید.
در طراحی و جایگذاری ابروها از رنگ سیاه عاجی ivory black استفاده کنید و آنرا با زرد اکرو سینای سوخته ترکیب نمایید.
از ضربه قلم های با جهت از داخل و بیرون و بسیار شکسته در ابروها بکار ببرید.
طراحی چشم

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
رنگهای اثر خود را باهم ادغام کنید تا ظاهر اثر سطوحی … متر داشته باشند “
با ادغام کردن رنگ نواحی روشن و نیمه تاریک و تیره اثر خود ، سطوح مرتبط تری را در کنار هم بوجود می آورید با رنگهای قرمز آلیزارین و قرمز کادمیوم در گوشه خارجی و داخل چشم و قسمت ترشح اشک گرمی اثر خود را بیشتر کنید.
با استفاده از این قلم مو و حرکات بسیار ظریف آن در میان مرز بین نقاط روشن و تیره عمق اثر را بیشتر کنید.
طوری پلک ها را سایه و روشن کنید که ضخامت و افتادگی پلک بالا بیشتر آشکار باشد.
طراحی چشم

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
نقاط ب*ر*جسته را مشخص کنید و مربوط بودن چشم را ایجاد کنید .
میتوانید با روشن کردن استخوان ابرو، پلک بالا و پایین و گونه ها، جهت و مسیر تابش نور را نشان دهید.
تنها نقطه سفید اثر تان جایی ست که در قسمت راست بالای عنبیه و در واقع ما بین مردمک و عنبیه قراردارد.
این بخش در واقع انعکاس مستقیم نور بر قرینه می باشد.
در حقیقت نور بعد از برخورد با این بخش در قسمت های تحتانی سمت چپ عنبیه چشم منتشر می شود و رنگ آنرا عیان می سازد.
طراحی چشم

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
شاره و توانایی به ایجاد رطوبت چشم به طراحی جان و زندگی می دهد .
پس با ضربه قلم موی نرمی با رنگ سفید رطوبت چشم را در پلک بالا و در قسمت برخورد با عنبیه نشان دهید جهت نور نیز می تواند در ایجاد بخش نیمه سایه محل ترشح اشک ماثر باشد.
مراقب باشید سایه اطراف چشم را زیاد نکنید تا حس خستگی القا نشود.
با دانستن ساختمان چشم عمق گذاری اعضای آن و حفره چشمی و غدد اشکی خواهید توانست چشمانی زنده و مرطوب با کمترین اشکال طراحی کنید.
به خاطر داشته باشید که تنها با تفکر هندسی و تجزیه موضوع به فرمهای مجزا می توانید امر طراحی از پرتره را تسهیل کنید.
طراحی چشم

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
چگونه در نقاشی های رنگ روغن چشم هایی براق خلق کنیم
چشم ها مهمترین عنصر در آثار پرتره هستند اما بسیاری از هنرجویان در ظراحی صحیح چشم ها دچار مشکل می شوند.
در این مقاله به نکاتی در خصوص نقاشی چشم های براق انسان و جلوه های طبیعی آن اشاره خواهد شد.

در اینجا با اهمیت تعیین درجات و مشاهده ی ساختار چشم ها آشنا می شوید و توانایی لازم در نقاشی طبیعی از چشم ها را کسب خواهید نمود.

بالا