• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان ترسناک.فانتزی.عاشقانه‌ مَسخِ لَطیف به قلم کوثر حمیدزاده کلیک کنید

آموزشی: نکات آموزشی عکاسی از دریا

• نویسنده موضوع 'mobin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 7
  • بازدیدها 294
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
منتظر زمان مناسب بمانید

1-lenzak-a-a-a.jpg

اگر شما در کار عکاسی از دریا جدی هستید باید صبور باشید و همیشه مراقب تغییرات آب و هوا، رنگ ها و حالت ها باشید. نکته اصلی در عکاسی از دریا نور طبیعی و چگونگی تاثیر آن در منظره است. نور سه اصل مهم دارد: شدت، جهت و رنگ که هر سه تحت تاثیر زمان روز هستند. ترکیب بندی صح*نه در زمان مناسب شما را قادر می سازد تا بهترین عکس را بگیرید. به یاد داشته باشید که تجهیزات خود را از آب شور و شن دور نگه دارید چون ممکن است آسیب ببینند. برای محافظت از آنها می توانید از محفظه مخصوص یا یک کیسه پلاستیکی و مثل همیشه از یک ف*یل*تر تمیز نگهدارنده لنز استفاده کنید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : 'mobin

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
انعکاس دراماتیک
5-lenzak-a-a-a.jpg

لحظه ای که خورشید از میان ابرها ظاهر می شود و همچنین زمانی که طلوع یا غروب می کند چون صح*نه در آب منعکس می شود یک لحظه دراماتیک به وجود می آید. از سه پایه استفاده کنید تا از لرزش دوربین جلوگیری شود و دوربین را درحالت AV (اولویت دیافراگم) قرار دهید. ازیک دیافراگم کوچک f/16 تا f/32 به منظور عمق میدان بیشتر استفاده کنید. برای بیشتر کردن اثر دراماتیک عکس از یک ف*یل*تر پولاریزه استفاده کنید که باعث پر رنگ شدن آسمان می شود، ابرها را ب*ر*جسته تر نشان می دهد و ازشدت انعکاس نور در آب می کاهد.

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
از خطوط استفاده کنید
6-lenzak-a-a-a.jpg

زمان نوردهی طولانی، آسمان را دراماتیک جلوه می دهد به طوری که ابرها دنباله دار و یک دست و آب دریا کف دار به نظر می رسد. برای واضح افتادن نمای نزدیک و نمای دور از یک لنز واید با دیافراگم کوچک f/16-f/32 استفاده کنید. برای حرکت کنترل شده همیشه از یک سه پایه استفاده کنید. به یاد داشته باشید که ازخطوطی استفاده کنید که چشم را به داخل عکس می کشانند مثل یک اسکله که از نمای نزدیک عکس شروع می شود وبه داخل آب کشیده می شود و یک منظره بی کران به وجود می آورد.

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
عکاسی از فانوس های دریایی
7-lenzak-a-a.jpg

فانوسهای دریایی اسطوره ای هستند وبرای بزرگسالان و کودکان به یک اندازه هیجان انگیز می باشند. به یاد داشته باشید برای یک عکسبرداری خوب از فانوسهای دریایی باید ترکیب بندی خوبی انجام دهید. استفاده از یک لنز واید و قرار دادن فانوس دریایی در نمای دور گوشه سمت چپ، عکس را متفاوت می کند. پرتوهای نور بالای فانوس را می توان با سرعت شاتر کند ثبت کرد. از یک لنز واید با دیافراگم در حدود f/16 استفاده کنید و برای جلوگیری از لرزش دوربین از سه پایه استفاده کنید.

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
زمان روز خیلی مهم است
8-lenzak-a.jpg

9-lenzak-a.jpg

اگر درصبح زود عکاسی کنید رنگ قرمز درتصاویرتان خودنمایی می کند و هرچه زمان به پیش می رود رنگ قرمز به رنگ زرد متمایل می شود. درطول ساعات اولیه سوژه ها سایه های کشیده ای دارند و هر چه به نیمه روز نزدیک می شوید سایه ها از بین می روند. روز که به سوی غروب می گراید خورشید رنگها را مثل صبح غلیظ تر جلوه می دهد.

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
تنظیمات پیشنهادی
برای ثبت حرکت در عکس های دریا باید دوربین را روی یک سه پایه قرار داد و با یک سرعت شاتر کند مثل ۱/۳۰ ثانیه آغاز کرد و حتی در شرایط کم نور می توانید سرعت شاتر را برابر چند ثانیه قرار دهید تا یک حالت ماتی ملایم ایجادکنید. و مورد دیگر این است که عمق میدان (با استفاده ازحالت اولویت دیافراگم) را تعیین کنید و اجازه دهید که دوربین سرعت شاتر را انتخاب کند.

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
تجهیزات پیشنهادی
پارچه تمیز: حتی اگردر یک روز آرام هم عکس می گیرید نمی توانید از شر نمک و شنی که به شما پاشیده می شوند در امان بمانید که این شرایط به دوربین شما خسارت وارد می کند. پس از اینکه عکسبرداری شما پایان یافت با پارچه تمیز دوربین را پاک کنید ومطمئن شوید که ذره های شن باقی نمانده باشند.

ف*یل*تر لنز: زمانی که ازدوربین استفاده نمی کنید آن را در کیف قراردهید تا از شر نمک و شن در امان بماند. همیشه لنز را با یک ف*یل*تر بپوشانید تا از خراش لنز جلوگیری شود ( خرید یک لنز جدید خیلی گرانتر ازخرید یک ف*یل*تر جدید است).

جعبه تجهیزات تمیز کننده لنز: برای خلاص شدن از ذرات نمک روی لنز ازمایع تمیزکننده لنز یا آب مقطر استفاده کنید. دوربین خود را محافظت کنید و تا زمانی که آماده عکس گرفتن نشده اید لنز را بسته نگه دارید. این توصیه ها باعث می شود که مجبور نباشید بعدا دوباره لنز را تمیز کنید.

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
500
نتیجه
منظره های دریایی تنوع زیادی دارند حتی اگر امواج یا آسمان دراماتیکی وجود نداشته باشد شما دریک روز نسبتاً گرفته هم می توانید با جنبه های جذاب و زیبای صخره ها، افراد و شن ها کار کنید. عکسی که حرکت را ثبت می کند همیشه به خاطر اثر دراماتیکی که دارد محبوب است و انعکاس تصاویر در عکاسی از آب جالب هستند. استفاده از ف*یل*تر های عکاسی پولاریزه (polarizers) و کاهنده نور (ND) بسیار آسان تر از استفاده از فوتوشاپ بعد ازعکس گرفتن هستند. به یاد داشته باشید که با عکاسی منظره دریا نه تنها عکسهای زیبایی خلق خواهید کرد بلکه یک راه آرامش بخش برای گذراندن اوقات شما است.

بالا