• خرید مجموعه داستان های درماندگان ژانر تراژدی و اجتماعی به قلم احمد آذربخش برای خرید کلیک کنید
  • دیو، دیو است؛ انسان، انسان. هاله‌های خاکستری از میان می‌روند؛ این‌جا یا فرشته‌ای و یا شیطان. رمان دیوهای بیگانه اثر آیناز تابش کلیک کنید
  • رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید

ده نکته در هنگام عکاسی از ساحل و دریا

• نویسنده موضوع 'mobin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 11
  • بازدیدها 611
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
499
10 نکته در عکاسی از دریا و سواحل
عکاسی از دریا و سواحل مانند عکاسی از طبیعت است، ولی باید نکات بیشتری برای آن مد نظر قرار داد. عکاسی از طبیعت، عکاسی از زمین با زیبایی هایش و آسمان، و حتی آب را شامل می شود، اما در مناظر دریایی، هرچند این موارد دیده می شود، یک تفاوت چشم گیر وجود دارد، و آن، مقدار بسیار زیاد آب در منظره می باشد.
در اینجا به مقاله ای از زبان Allan Weitz می پردازیم، که نظرات خود را درباره ی این نوع عکاسی، با عکس هایی از خودش همراه کرده است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : 'mobin

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
499
. آب و هوا
مناظر طبیعی و دریایی، توسط آب و هوا قانون گذاری و رهبری می شوند. اگر خورشید طلوع کند و جهان را با اشعه های طلایی خود، نورانی کند، عکاسی به زیبایی پیش خواهد رفت. اما اگر هوا بارانی باشد و یا مه همه جا را پوشانده باشد، این وابسته به شماست که چه عکسی و با چه حال و هوایی را ثبت کنید.

مه سفید و یا مه شفاف می تواند برای عکاسی زیبا باشد؛ مخصوصاً وقتی نور خورشید متناوباً از میان آن ها می گذرد. بسته به متغیرهای متعدد، آب و هوای نامساعد هم می تواند گاهی برای عکاسی، خارق العاده و زیبا باشد.

عکاسی از دریا

آب و هوا ممکن است به آرامی و قابل پیش بینی، یا به صورت ناگهانی و غیر قابل پیش بینی باشد. به همین دلیل، هم زمان با درگیر شدن با منظره یاب خود، نسبت به محیط نیز هوشیار بوده تا بتوانید متناسب با تغییرات آب و هوایی از خود واکنش نشان دهید؛ چون تغییرات آب و هوایی بالاخره، دیر یا زود، رخ خواهند داد.

برای آنکه بیشترین کنترل را بر عکس خود داشته باشید، تا آنجا که امکان دارد با فرمت RAW عکس بگیرید. دوربین شما هنگام عکاسی با فرمت JPEG، ممکن است برای انتخاب بین تنظیمات اتوماتیک White balance و انواع WB مخصوص صح*نه ( آفتابی، ابری، سایه ی باز، برفی، و غیره) سردرگرم شده و WB ی را انتخاب کند که بیشتر برای صح*نه مناسب باشد.

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
499
. دوربین، فرمت سنسورها، و نسبت تصویر
از مناظر دریایی و سواحل آن ها می توان با تمام دوربین ها عکاسی کرد. و تنها نکته آن این است که بدانید دوربین شما چه کارهایی می تواند انجام دهد و چه کارهایی نمی تواند. زمانی که شما بتوانید ویژگی های آن را کنترل کنید، می توانید بر روی گرفتن تصاویری زیبا تمرکز کنید.

عکس هایی که در این مقاله آمده است، توسط دوربین Full-Frame 35mm، دوربین های کامپکت، دوربین های ASP-C format و دوربین های ضد آب کامپکت، گرفته شده اند. و هرکدام دارای یک امضای منحصر بفرد بصری هستند. عکس هایی که این دوربین ها می گیرند در عین حال که به نظر شبیه هم می آیند، متفاوت هستند.

عکاسی از دریا

عکاسی از دریا

عکس بالایی توسط یک دوربین کامپکت ضد آب 270 دلاری گرفته شده است. عکس پایینی با یک دوربین full frame و لنز گرفته شده، که 10 برابر گرانتر از دوربین قبلی بوده است. همانطور که می بینید، تفاوت چندانی وجود ندارد.
به عنوان یک قانون کلی، سنسورهای عکس بزرگتر، کیفیت عکس بهتر، با جزئیات واضح تر، پهنای وسیع تر، و جزئیات سایه و نور بهتر تولید کرده و در نور کم نیز بهتر عمل می کنند. با وجود این حقیقت، من عکس های بسیاری را با استفاده از دوربین هایی با سنسورهای کوچکتر گرفته ام که بسیار شگفت انگیز بوده اند.

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
499
عکاسی از دریا

عکس از بند ماهیگیری بالا و عکس کلبه ی قایق پایین، در اصل با استفاده از لنز های 24 و 18 میلیمتری گرفته شده اند، که بر روی دوربین full-frame 35mm سوار شده اند. این عکس ها برای قرارگیری در تمپلیتی که به عکس هایی با عمق میدان وسیع تری نیاز داشت، کراپ شده اند.

عکاسی از دریا

عکس اصلی توسط یک لنز ۱۸ میلیمتری بر روی یک دوربین full-frame 35mm گرفته شده است. در مرحله ادیت، من فایل آن را کراپ کرده تا با لایه ی مستطیلی که پهنای بیشتری در نسبت عکس دارد، همگام شود.

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
499
لنز
وابسته به فاصله ی بین سوژه و لنز، و اینکه زاویه دوربین چگونه می تواند به راحتی تغییر کند، شما می توانید از تمام انواع لنز ها برای عکاسی از آب و مناظر دریایی استفاده کنید.

عکس هایی که در اینجا آمده است، با محدوده ی متفاوتی از دوربین ها و لنز ها، از زاویه باز 114AoV تا تلفوتوهای باز 5Aov ، گرفته شده اند.

در هنگام انتخاب لنز، هدف انتخاب یک قابی است که عکس را به خوبی در خود جای داده، و مقدار کمی فضایی که مورد نیاز نیست را برای این قاب، باقی بگذارد. زمانی که این امکان وجود داشته باشد، من استفاده از لنزهای پرایم ثابت شده را ترجیح می دهم، اما اگر یک لنز زوم به من این امکان را بدهد که قاب عکس خود را به آن چه که لازم دارم برسانم، پس این زوم کردن را در حین عکاسی انجام می دهم.

عکاسی از دریا

عکاسی از دریا

در عکس بالا، یک طوفان در حال نزدیک شدن به ساحل میامی در یک بعد از ظهر می باشد، که توسط یک دوربین APSC-format 35mm همراه با یک لنز زوم با زاویه ی باز، گرفته شده است. در عکس پایین، ابرهای سفید در آسمان آبی تیره بر روی جزیره ی British virgin در حال حرکت هستند، که این عکس نیز توسط دوربین Full-fram 35mm با یک لنز ۲۰ میلیمتری گرفته شده است. هر دوی عکس ها توسط ف*یل*تر های پلاریزه گرفته شده اند.

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
499
ف*یل*تر ها
بیشتر ف*یل*تر های مناسب برای عکاسی از آب و مناظر دریایی، فیلترهای پلاریزه، ND، فیلترهای ND تدریجی، و UV می باشند.

فیلترهای پلاریزه، بازتاب ها و تابش های خیره کننده را حذف می کنند. آن ها همچنین رنگ را اشباع کرده و باعث می شوند که ابرها زیبایی خود را در آسمان آبی تیره به نمایش بگذارند.

عکاسی از دریا

این عکس، که از بالا و پایین برای قرار گرفتن در یک صفحه ی افقی، کراپ شده است، با یک دوربین entry level 35mm همراه با کیت دوربین ۱۸-۵۵ میلیمتری گرفته شده است. یک ف*یل*تر پلاریزه، ابرهای سفید را در مقابل آسمان تیره ب*ر*جسته تر کرده است.
ف*یل*تر های ND برای بیشتر کردن زمان اکسپوژر مناسب می باشند، تا حرکت مهی مانند آب یا دیگر سوژه، درون قاب به نمایش گذاشته شود.

عکاسی از دریا

بالای فنس ها، یک المان بصری برای کمک به هدایت چشم های بیننده ایجاد شده است که نگاه او را در طول این عکس که توپخانه ی نیروی دریایی در جنگ جهانی دوم را نشان می دهد، جابجا می کند. اگرچه این منطقه ۹۰۰ فوت بالاتر از خط جذر و مد قرار داشت؛ الان در طول ده ها طوفان و فرسایش هایی که در خط ساحلی رخ داده، درون آب آزاد قرار گرفته است. یک ف*یل*تر تدریجی آبی برای پر رنگ تر کردن آسمان، که قبلاً صاف و بی روح بوده، استفاده شده است.
ND های تدریجی، رنگی و خالص هستند، و به شما برای کنترل اختلاف اکسپوژر بین پس زمینه و پیش زمینه، مخصوصاً برای آسمان در غروب و طلوع خورشید، کمک می کنند. این نوع ف*یل*تر ها همچنین می توانند برای دادن بافت بیشتر به آسمان و یا پس زمینه، مورد استفاده قرار بگیرند.

عکاسی از دریا

برای اضافه کردن کمی رنگ و دراما به عکسی از طلوع خورشید در ساحل جزیره ی Long Island جنوب Fork، من ف*یل*تر تدریجی مگنتا را در جلوی دوربین Full-frame 35mm با لنز ۱۸mm قرار داده ام.
اگر شما بخواهید آسمان و یا پیش زمینه را ب*ر*جسته نشان دهید، فیلترهای رنگی یا خالص تدریجی، مفید خواهند بود.

اگر چه ف*یل*تر های UV ، اثر مه را کاهش می دهد، با این حال آن ها برای دور نگه داشتن خاک و افشانه های دریا بر روی لنز های شما، بسیار مناسب می باشند.

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
499
کامپوزیشن، قاب بندی عکس
داشتن لنز ها و دوربین ها ی مناسب به شما کمک می کنند تا عکس هایی بگیرید که از لحاظ فنی و تکنیکی مشکلی ندارند. ولی اینکه عکس شما از لحاظ زیبایی شناسی گیرا و جذاب باشند را گارانتی نمی کنند.

عکاسی از دریا

عکاسی از دریا

در حالی که تغییر نور را در ذهن خود دارید، فراتر از مرزها فکر کنید. در هنگام قاب بندی عکس به این فکر کنید که حضور چه المان هایی در عکس ضروری است و چه المان هایی نیست. مهمتر از این، چه المان هایی باید از قاب عکس شما بیرون باشند. اگر کامپوزیشن انتخابی شما مناسب نبود، احتمالاً یا به اندازه کافی نزدیک نشده اید و یا باید از سوژه فاصله بگیرید. گاهی زاویه دید بالاتر یا یک المان جذاب بصری در پیش زمینه، می تواند به شما برای ایجاد کامپوزیشن مناسب کمک کند.

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
499
انعکاس
عکس از آب و بازتاب المان ها و سوژه ها در آن، مابین مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است. وابسته به جذر و مد، باد و زمان روز، انعکاس بر روی ترکیب بندی پویای مناظر دریایی موثر است. بهترین حالت آب برای ثبت انعکاس آسمان، ابرها، قایق، و هر عنصر جغرافیایی در اطراف آب، آب ثابت و بی تحرک می باشد.

عکاسی از دریا

عکاسی از دریا

این عکس از منظره ی آبی در بالا توسط یک دوربین 35 میلمتری به همراه لنز 300میلیمتری گرفته شده است. عکس ماهیگیر در پایین، توسط دوربین full-frame35 mm و لنز 500 میلیمتری گرفته شده است.
انعکاس، وقتی مانند یک آینه، المان اصلی در عکس را در کنار مابقی مناظر اطراف، در آب منعکس می کند، بیشترین تاثیر را خواهد داشت.

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
499
زمانی از روز
زمانی از روز که به عکاسی از آب و مناظر دریایی می پردازید، از اهمیت بالایی برخوردار است. بعد، قبل و حین طلوع خورشید و غروب آن، زمان هایی از روز هستند که، نور بسیار زیبایی فضا را آکنده خواهد کرد. البته این بدین معنی نیست که مابقی روز برای عکاسی خوب نیست، اما اشعه هایی طلایی و زاویه کم نور خورشید، که خورشید در زمان طلوع و غروب پراکنده می کند، تمام گوشه و کناره های منظره را قبل از اینکه به تاریکی و سایه فرو روند، درخشان می کنند.

عکاسی از دریا

آخرین اشعه های نور خورشید، که به قسمت پشتی فانوس دریایی جزیره ی Block تابیده شده است. این عکس با دوربین ۳۵ میلیمتری full-frame و لنز ۵۰۰ ملیمیتری (۵° AoV) گرفته شده است.
عکاسی از دریا

این عکس در عصر با یک دوربین full-frame 35mm و لنز ۵۰۰ میلیمتری گرفته شده است.
اگر آسمان ابری بر فراز منظره ی آبی وجود داشته باشد، سایه های کمتری برای پوشش دهی وجود خواهد داشت و معمولاً در این موارد نور به طور مساوی در اطراف پخش خواهد شد. درست مانند یک سافتباکس که سوژه را با یک نور یکنواخت و نرم می پوشاند، آسمان ابری با ویژگی های انعکاسی آب ترکیب شده و می تواند منظره ی دریایی را با درخشش دلچسبی روشن کند.

عکاسی از دریا

ظهور طلوع خورشید در یک دریاچه ی منطقه ی کوهستانی سرد، معمولاً همراه با مه و غبارخواهد بود، که همراه با بالا آمدن خورشید در خط افقی، پراکنده می شود. بخاطر بسپارید که، این نوع نور دلیل اصلی بیدار شدن زودهنگام مردم در صبح و یا حتی بیدار ماندن در تمام طول شب می باشد، تا بدین ترتیب بتوانند این منظره را که تنها چند لحظه باقی می ماند، ثبت کنند.

'mobin

کاربر تک رمان
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2019-12-29
لایک‌ها
20,692
امتیازها
138
کیف پول من
499
پیش زمینه و پس زمینه
زمانی که از لنزهایی با زاویه گسترده استفاده می کنید، به پیش زمینه ی عکس خود توجه داشته باشید. بدون یک المان بصری غالب در پیش زمینه، منظره دریایی هیچ راهنمای بصری نخواهد داشت، بنابراین چشم ها بدون هدف درون عکس سرگردان خواهند بود.

عکاسی از دریا

خورشید تنها دوبار در روز در خط افق قرار م یگیرد، آنجا باشید و عکس بگیرید. این عکس با استفاده از Sony A7s همراه با یک لنز ۲۱mm/f4.5 Zeiss Biogon ZM lens گرفته شده است. من با استفاده از یک محافظ ضد آب DiCApac برای دوربین های Mirrorless، دوربین و لنز را خشک نگه داشتم.
مخصوصاً زمانی که از لنزهای با زاویه گسترده استفاده می کنیم، این نکته تاثیر خود را به خوبی نشان می دهد. بدون یک لنگر بصری درون پیش زمینه و یا پس زمینه ی عکس، چشم ها بدون هدف در آن سرگردان خواهند بود.

بالا