• خرید مجموعه دلنوشته دلدار فاطمه یادگاری کلیک کنید
  • رمان مسخ لطیف اثر کوثر کاربر انجمن تک رمان کلیک کنید

ماورا اعتقادات ماورایی

ساعت تک رمان

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

سطل خالی

یه باور عجیب و غریب تو روسیه وجود داره که حمل کردن یه سطل خالی یا حتی دیدن کسی که سطل خالی حمل می کنه، نشانه بدیه و باید منتظر یه اتفاق بد بود. این باور خرافی هم ریشه در این داره که روس ها میگن تزار، الکساندر دوم توسط یه مرد با سطل خالی ترور شد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : {.sam.}

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084
یکی از عجیب ترین اعتقادات دنیا، مربوط به مردم کره جنوبی و اعتقادشون به پنکه ست. تو کره جنوبی مردم بر این باورن که اگه پنکه ای رو تو یه اتاق بسته تو شب روشن کنن، اون پنکه شما رو می کشه. بر اساس همین باور، مردم کره جنوبی پنکه رو فقط تو اتاق هایی استفاده می کنن که شیشه های ترک خورده داشته باشه.

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

اعتقادات قیچی

باور مصریا در مورد قیچی به عنوان یکی از عجیب ترین خرافه های دنیا شناخته میشه؛ چون اونا بر این باورن که اگه بدون این که چیزی رو ببرن؛ یه قیچی را باز و بسته کنن؛ حتما اتفاق بدی واسشون میفته. البته بدتر از باز و بسته کردن قیچی، باز گذاشتنشه. مصریا معتقدن باز گذاشتن قیچی، باعث میشه روح های شیطانی معلق تو هوا بریده بشه و اونها عصبانی بشن.

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

اعتقادات شوم یا نحس بودن روزهای هفته

یکی از باور رایج خرافاتی خیلی از ملت ها، در مورد روزهای هفته ست. مثلا تو ایتالیا از جمعه ای که هفدهم ماه باشه؛ می ترسن. چون اعداد رومی XVII می تونه واژه VIXI رو بسازه که تو زبان لاتین یعنی زندگی من تموم شده.

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

اعتقادات تخم مرغ

انگلیسیا جزء خرافاتی ترین مردم دنیا به حساب میان که باورهای عجیب و غریبشون زبانزد خاص و عامه. یکی از عجیب ترین خرافات انگلیسیا در مورد تخم مرغه که برخی از مردم بر این باورن که وقتی میخوان یه تخم مرغ آب پز رو بخورن یا بشکنن؛ علاوه بر شکستن سر اون، حتما باید ته اون رو هم بشکونن، چون اگه این کار رو نکنن، یه جادوگر تکه های پو*ست تخم مرغ رو جمع می کنه و با اون یه قایق می سازه و باعث به وجود اومدن یه طوفان وحشتناک میشه.

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

اعتقاد نمک

این باور که مربوط به یه ملیت خاصی نمیشه؛ معمولا تو برخی از جوامع مسیحی رایجه. تو این خرافه، ریختن نمک روی سفره بدشگون و شوم شناخته میشه. احتمالا اعتقاد به این خرافه ریشه تو ریختن نمک تسط یهودا و خیانتش به حضرت مسیح داره. البته جوامعی که به این باور اعتقاد دارن؛ برای پیشگیری از وقوع حادثه شوم، پس از ریختن نمک بر روی سفره، یه کم نمک تو شانه چپ فردی که نمک از دستش ریخته؛ می پاشن. اونها به باور خودشون با این کار چشم شیطان رو که قصد بدبخت کردن فرد مورد نظر رو داره؛ کور می کنن و یا حتی شیطان رو فراری میدن.

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

اعتقاد قرار دادن برگ ها زیر بالش

تو کشور ایرلند، مجردهای ایرلندی برای خوش شانسی تو عشق، قبل از رفتن به تختخواب تو عید سال نو، برگ های هالی یا پیچک رو زیر بالششون میذارن و به شخصی که میخوان باهاش ازدواج کنن؛ فکر می کنن. البته این رسمشون یکم شبیه گره زدن سبزه تو مراسم سیزده بدر ایرانیاست که معمولا جوونای دم بخت انجام میدن.

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

اعتقاد شکسته شدن آینه

امریکایی ها معتقدن اگه آینه ای بشکنه، هفت سال بدبختی میاره. حتی تو گذشته وقتی یه خانواده امریکایی، عزیزی رو از دست میدادن، آینه های خونه رو می پوشاندن تا روح مرده توش گیر نیفته. اگه آینه ای هم می شکست، بخشی از آینه رو به سنگ قبر می کشیدن یا قطعاتشو اونقدر می سابیدن تا پودر بشه.

البته شکستن آینه تو خیلی از فرهنگ ها خصوصا تو فرهنگ ما ایرانیا هم شوم و نحس به شمار میاد، مثلا قدیما معتقد بودن اگه آینه ای تو مراسم عقد کنان بشکنه، اون ازدواج شومه و سرانجام نداره.

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

اعتقاد نگهداری پولک ماهی کپور

یکی از باورهای عجیب مردم آلمان اینه که نگهداری پولک ماهی کپور با خودش خوشبختی میاره. کپور سال نو به عنوان یکی از خوشمزه ترین غذاهای سنتی آلمان در نظر گرفته میشه که خیلی از آلمانیها بر این باورن، اگه پولک این ماهی رو تو کیف پول یا اطراف خونشون نگه داری کنن، ثروت و خوشبختی به سمت خودشون و خاتوادشون میاد. البته به شرطی که در تمام طول سال این پولک ها رو تو کیف پولشون نگه دارن. حواستون باشه؛ خارج کردن زودتر از موعد پولک ها هم می تونه، این شانس رو از بین ببره.

{.sam.}

مدیر تالار ماورا
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-10-10
لایک‌ها
21
امتیازها
18
کیف پول من
2,084

اعتقاد نشستن موها

به طور کلی تو هند به عنوان یکی از عجیب ترین کشورهای دنیا که پر از عقاید مختلفه، خرافات بیشتر از هر جای دیگه دنیا عمل میشه، مثلا هندیا معتقدن اگه موهاشون رو کوتاه کنن یا بشورن؛ بدشانسی میارن، خصوصا این کار تو روزهای پنج شنبه و شنبه خیلی بد محسوب میشه. برای کره ایها هم شستن موها تو سال نو بدبختی میاره، چون اونا معتقدن، سال نو یه شروع تازه همراه با شانس جدیده که شستن موها می تونه باعث از بین رفتن این خوش شانسی بشه.

بالا