• مصاحبه اختصاصی رمان کاراکال میگل سانچز کلیک کنید

معرفی کتاب کتاب دروغ‌هایی که به خودمان می‌گوییم از جان فردریکسون

ساعت تک رمان

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
18,115
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
92,319
هیولاهای دنیای کودکی و بزرگسالی با هم کمی متفاوت‌اند. جان فردریکسون در کتاب دروغ‌هایی که به خودمان می‌گوییم با ما از هیولاهای ترسناک بزرگسالی صحبت می‌کند که باعث می‌شود ما به خودمان دروغ‌هایی بگوییم تا از مواجهه با دنیای واقعی فرار کنیم. هیولاهای کودکی باعث می‌شوند که ت*خت خو*اب‌مان خیس شود و خواب‌هایمان پرکابوس و هیولاهای بزرگسالی درست برعکس آن، ما را غرق در دنیایی مصنوعی می‌کند که آفریده‌ی توهمات ماست. عبور از این دنیای مصنوعی تنها وظیفه‌ی ما برای حفظ سلامت روان است.

درباره‌ی کتاب دروغ‌هایی که به خودمان می‌گوییم
از کودکی به همه‌ی ما یاد داده‌اند که نباید به دیگران دروغ بگوییم اما هیچ‌کس دراین‌باره که ما نباید به خودمان هم دروغ بگوییم با ما صحبت نکرده است. به‌جز حالا که جان فردریکسون (Jon Frederickson) قصد دارد تا در کتاب دروغ‌هایی که به خودمان می‌گوییم (The Lies We Tell Ourselves: How to Face the Truth) به ما بیاموزد که چگونه با رها کردن دروغ‌هایمان و رویارویی با واقعیت، زندگی بهتری بزای خودمان بسازیم.

جان فردریکسون با ارجاع دادن مداوم ما به چالش‌های یکسانی که با آن در زندگی مواجه هستیم، به ما نشان می‌دهد که چگونه با مسائلی مانند تنهایی و انزوا، مرگ و ترس از رهاشدن توسط افراد موردعلاقه‌مان که ریشه در ذات انسانی ما دارند مواجه شویم و از آن‌ها فرار نکنیم. او ما را متوجه این مسأله می‌کند که ما باید بپذیریم که رویای داشتن دنیابی بدون درد، بیماری، از دست رفتن و مرگ تنها یک توهم ساده‌لوحانه است و پذیرش هرچه بهتر و سریع‌تر این موضوع به خود ما کمک می‌کند تا حقیقت‌های دنیا را با وجود محدودیت‌هایش بپذیریم.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
18,115
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
92,319
ما با ابر کوچکی دور سرمان زندگی می‌کنیم که از توهماتمان پر شده است. چیزی که می‌تواند این ابر را پاره کند و دید ما را به دنیای واقعی باز کند واکاوی دنیای اطراف‌مان به همان شکل واقعی خودش است و نه به شکلی که دلمان می‌خواهد آن‌طور باشد. جان فردریکسون در کتاب دروغ‌هایی که به خودمان می‌گوییم به ما نشان می‌دهد که ما چه‌طور دروغ‌هایی را که به خود می‌گوییم را تشخیص دهیم و با حقایقی که از روبه‌رو شدن با آن‌ها می‌ترسیم مواجه شویم.

کتاب دروغ‌‌هایی که ما به خودمان می‌گوییم نوشته‌ی جان فردریکسون نشان می‌دهد که چگونه چیزهایی که از روبه‌رو شدن با آن پرهیز می‌کردیم، تنها راه نجات ماست. ما به‌وسیله افکار و روش‌هایی که دفاع نامیده می‌شوند، دائماً در تلاش هستیم تا به خودمان دروغ بگوییم و از مواجه شدن با حقایق زندگی خود اجتناب کنیم. این دروغ‌ها شاید در ابتدا مفید به نظر برسند، اما به‌مرور زمان موجب رنج و افسردگی ما می‌شوند.

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
18,115
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
92,319
در طول کتاب نویسنده سیلی‌هایی از واقعیت به صورت ما می‌زند که واکاوی حقایق پنهانی وجودمان را برای ما جالب و ل*ذت‌بخش خواهد کرد. کتاب دروغ‌هایی که به خودمان می‌گوییم توسط صدیقه اوشنی ترجمه شده است و وظیفه‌ی انتشار آن نیز بر عهده‌ی انتشارات یوشیتا بوده است.

نکوداشت‌های کتاب دروغ‌هایی که به خودمان می‌گوییم
این کتاب توهمات ما را از بین می‌برد تا ما بتوانیم با خودمان و دیگران یک ر*اب*طه‌ی حقیقی برقرار کنیم. جهان پر از درهم‌ پیچیدگی است؛ اما نویسنده فضای امن و خارق‌العاده‌ای را می‌سازد که در آن می‌توان واقعیت‌ها را بدون ذره‌ای ترس بیان کرد. (سوزان ورشو، مددکار اجتماعی و روان‌درمان‌گر)
جان فردریکسون در تازه‌ترین کتاب خود به ما نشان می‌دهد که چطور می‌توانیم بدون خیال‌پردازی درباره‌ی دنیایی که دوست داریم ببینیم، با واقعیت زندگی‌مان روبه‌رو شویم. (دکتر جفری جی. ماگناویتا)
خواندن مطالب هوشمندانه‌ی کتاب جان فردریکسون، آمادگی کاملی است برای افرادی‌که به روان‌درمانی فکر می‌کنند یا قصد دارند اقدام به درمان کنند. متخصصان بهداشت و روان نیز از مطالعه‌ی این کتاب سود خواهند برد. (دکتر پیتر فنر، نویسنده)
جان فردریکسون در کتاب دروغ‌هایی که به خودمان می‌گوییم به ما اثبات می‌کند که اگر این جرئت را داشته باشیم که پیش‌داوری‌ها و تعصبات‌مان را رها کنیم، احساسات واقعی خود را در آ*غ*و*ش بگیریم و با زندگی با صداقت بیش‌تری رودر‌رو شویم، شاهد تغییرات عظیمی خواهیم بود. (دکتر رونالد جی. فردریک، روان‌شناس و نویسنده‌ی کتاب)

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
18,115
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
92,319
کتاب دروغ‌هایی که به خودمان می‌گوییم برای چه کسانی مناسب است؟
روان‌کاوان و علاقه‌مندان به روانکاوی می‌توانند از مطالعه‌ی این کتاب جذاب و خواندنی استفاده‌ی بسیاری ببرند. مطالعه‌ی ابعاد و زوایای پنهان شخصیت انسانی و پیچیدگی‌های روانی آن، می‌تواند یکی از نقاط جالب توجه کتاب پیش رو باشد.

در بخشی از کتاب دروغ‌هایی که به خودمان می‌گوییم: چگونه با حقیقت رو به رو شویم، خودمان را بپذیریم و زندگی بهتری بسازیم می‌خوانیم
زورگویان تهدید می‌کنند، پدران بدرفتار کتک می‌زنند و افراد متعصب، مرتکب قتل می‌شوند؛ اما هرگز نمی‌توانند واقعیت را ریشه‌کن کنند. این مرد به‌گونه‌ای بزرگ شده بود که با خود و عزیزانش، بدرفتاری می‌کرد و می‌ترسید دیگران با او بدرفتاری کنند. در بزرگ‌سالی به یک آزارگر تبدیل شد که خودش هم مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود و دردی را که در کودکی متحمل شده بود، تداوم بخشید.

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
18,115
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
92,319
هر چقدر هم خودش و من را نفی می‌کرد، زندگی درونی‌اش همیشه وجود داشت؛ حتی اگر در سایۀ انکارش پنهان شده بود. اضطرابی که همیشه همراهش بود، به زندگی درونی‌اش اشاره داشت که همواره منتظر توجه او بود. در این حالت، هیچ‌کس برای درمان پیش‌قدم نمی‌شود؛ بلکه اضطراب‌ها و علائم ماست که به امید یافتن آغوشی التیام‌بخش، ما را به‌سمت درمان سوق می‌دهد.

ما می‌خواهیم از شر زندگی درونی که ما را به‌سمت درمان سوق می‌دهد، خلاص شویم. بااین‌حال، وظیفۀ ما این است که چیزی را که هستیم، بپذیریم و تحمل کنیم. به‌عنوان یک انسان، من تو هستم و تو من هستی. ما یکدیگر را به‌عنوان افرادی که دچار لغزش می‌شوند، انکار و فرافکنی می‌کنند، در آ*غ*و*ش می‌گیریم. اگر با پذیرش آنچه در خودمان نفی می‌کنیم و به دیگران نسبت می‌دهیم، نجات پیدا کنیم، چه؟ وقتی این مرد دید من قصد بدرفتاری با او را ندارم، متوجه شد خودش و دیگران را مورد آزار قرار داده است؛ درنتیجه، به‌خاطر این خسران، دچار اندوه شد و با خشمی که نسبت به پدرش احساس می‌کرد، مواجه گردید. او با پذیرفتن زندگی درونی خود، جلوی سوءاستفاده را گرفت و جرئت کرد یک‌بار دیگر عاشق شود.

بالا