معرفی و نقد معرفی و نقد رمان بانوی عدالت|سارینا الماسی

• نویسنده موضوع .Sarina.
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 231
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

.Sarina.

ناظر ارشد
پرسنل مدیریت
ناظر ارشد
ویراستار انجمن
تایپیست انجمن
ادیتور انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2024-04-21
لایک‌ها
1,200
امتیازها
73
کیف پول من
52,107
نام رمان: بانوی عدالت
نویسنده: سارینا الماسی
ژانر: فانتزی، عاشقانه
خلاصه: در دوراهی وحشتناکی بود. دو راهی‌ای که حتی پایانش را هم نمی‌دانست. دوراهی‌ای که نمی‌دانست راه‌هایش چه هستند.
درست انتخاب می‌کند؟ مردمش چه می‌شوند؟ انتخابش خوبی به ارمغان می‌آورد یا بدی؟ نه او می‌داند و نه کَس دیگر.
کدام راست می‌گوید؟ قلب یا مغز؟ کدام سود می‌رساند و کدام ضرر؟ آیا راهی برای فرار وجود دارد؟ فرار از این انتخاب سرنوشت ساز... .

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

آخرین ویرایش:

.ATLAS.

مدیر تالار زبان + مدرس نقاشی + مدیر تالار نقد
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
نقاش انجمن
مدرس انجمن
مشاور انجمن
منتقد انجمن
تیزریست انجمن
کاربر ویژه انجمن
ویراستار آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2020-07-24
لایک‌ها
29,884
امتیازها
198
کیف پول من
43,160
IMG_20210512_090809_236 (1) (1).jpg
به نام نگارنده هستی |
نویسنده گرامی؛ شروع معرفی و نقد رمان‌تان را به شما تبریک می‌گویم.
قبل از هر چیزی تاپیک زیر را مطالعه نمایید:
اطلاعیه - قوانین درخواست نقد | انجمن تک رمان

نویسندگان عزیز توجه نمایید که چنین پیام‌هایی اسپم محسوب می‌شوند:

- وااای چه رمان زیبایی!
- کِی تموم می‌شه پس؟
- اه، از شخصیت علی بدم میاد!
و....

در صورت مشاهده از گزینه "گزارش" استفاده کنید.
در صورت مشاهده نقد تند و بی‌احترامی، به مدیریت نقد مراجعه نمایید.
موفق باشید.

|مدیریت تیم نقدِ انجمن تک‌رمان|​

امضا : .ATLAS.

ملیکا توسلی

مدیر تالار دین و مذهب
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
منتقد انجمن
کاربر ویژه انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-21
لایک‌ها
849
امتیازها
63
کیف پول من
31,521
به نام خدا
نقد بانوی عدالت
نام : بانوی عدالت ✅
عنوان زیبا ، مناسب، ساده نامِ رمان باعث جذب مخاطب می شود.و همچنین عنوان با ژانر فانتزی و عاشقانه همخوانی دارد.
ژانر: فانتزی و عاشقانه ✅
رمان هم با ژانر فانتزی همخوانی دارد. و هم با ژانر عاشقانه همخوانی دارد.
خلاصه:❎
نویسنده در خلاصه بهتر بود کاراکتر های رمان ، زمان ،مکان های رمان را بیشتر برای مخاطب تعریف می کرد تا مخاطب را ترغیب به خواندن رمان کند یعنی مخاطب را کنجکاو کند که ادامه داستان را بخواند.
مقدمه:
نویسنده باید در مورد فصل های رمان و چگونه نوشتن آن برای مخاطب بیان کند؛برای مثال در مورد قدرت های کاراکتر نام سرزمین دورانی که کاراکتر ها در آن زندگی می کنند . یا خطری که آن سرزمین را تهدید می کنند.
شروع رمان : ❎
در شروع بهتر بود در مورد سرزمینی که درست کردی بنویسی می‌دونی منظورم اینه که مثلاً اسم شهر و خطری که آن را تهدید می کنه که باعث شد اون شهر نیاز به مرتسجر و پرومتئوس داشته باشه . به هر حال تو در رمانت این دنیا رو ساختی باید به جزئیات دقت کنی .
میانه داستان:✅
تا حدودی خوب بود به میانه که رسیدیم برخی سوالاتی که در ذهنم بود حل شد. فهمیدم که این داستان رو تا حدودی از میراکلس الهام گرفتی و این خوبه که از انیمیشن ها و رمان های دیگه الهام بگیری بیشتر در مورد اهریمن به مخاطب توضیح دهید.
سیر داستان: ❎
خوب بود مبارزه های مرتسجر و پرومتئوس با اهریمن و زخمی شدن مرتسجر. قدرت کلارا ، عشق تا حدودی یک طرفه مرتسجر و پرومتئوس.
توصیفات✅
به خوبی فضای اطراف را تعریف کرده بود ولی اینکه رنگ مو چشم را در طول رمان بیان کرده بود خوب بود . با این حال خیلی چیز ها بود که به خوبی توصیف نشده بود.
شخصیت سازی:✅
گاهی به خوبی می تونستم با کاراکترهای رمان ارتباط برقرار کنم. ولی گاهی سخت می شد.
به خوبی شخصیت های کاراکتر ها را بیان کرده بود.
نثر:❎
خب تا حدودی خوب بود نویسنده از نثر عامیانه برای نوشتن رمان استفاده کرده . چیزی که من متوجه نشدم زمان رمان بود. (اینکه مال زمان گذشته است یا مدرن )
اینکه مال زمان گذشته است یا مدرن این نوع نوشته برای دوران مدرن خوبه ولی برای گذشته خیر نویسنده به خوبی از زبان نویسنده وقایع را برای مخاطب بیان کرده.
ایده :❎
ایده قدیمی بود نویسنده همانطور که قبلاً گفتم از انیمیشن میراکلس الهام گرفته بود.
زاویه دید: سوم شخص بود. در برخی از موارد به خوبی وقایع را شرح میداد، و در برخی موارد خیر
قوانین نگارش : ✅
علامت های نگارشی به خوبی رعایت شده بود.
دیالوگ و مونولوگ ها:✅
به خوبی از هم جدا شده بودن هردو به زبان عامیانه بودن. ولی خیلی خوبتر میشد اگه نویسنده مونولوگ ها را به نثر ادبی بیان می کرد.
نقطه قوت:
قلم نویسنده ، اینکه گاهی به خوبی شرحه حال کاراکترها را برای مخاطب تعریف کرده.
نقطه ضعف:
نبود زمان مشخص برای رمان (گذشته، حال ، آینده) ناشناخته بودن مکان. به جزئیات دقت نکرده . قدیمی بودن ایده. مشخص نکردن اتفاقات (خطراتی که شهر را دچار آشوب می کرد.) یعنی چگونگی وجود اهریمن رو باید توی مقدمه یا شروع داستان برای مخاطب تعریف می کرد.

امضا : ملیکا توسلی
بالا