نقد دلنوشته نقد دلنوشته قلبم باور نمی‌کند | سارینا الماسی

• نویسنده موضوع Zahra jafarian
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 98
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
17,783
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
83,734
« بسم تعالی »

[ نقد به معنای کور کردن ذوق نیست!
بلکه به معنای پیشرفت خواهد بود. ]

📌 نویسنده عزیز، این نقد صرفا جهت بهبود قلم شما انجام شده است.

📌 خواهشمندیم پس از خواندن نقد، حتما اشکالات خود را رفع کنید، در غیر این صورت، دیگر درخواست نقد شما پذیرفته نخواهد شد!

نام دلنوشته: قلبم باور نمی‌کند
نویسنده: .Sarina.
منتقد: Paryzad
ژانر: عاشقانه، تراژدی
مقدمه: مدت‌ها گذشت و قلبم باور نکرد نبودنت را... .

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Paryzad

منتقد ادبی انجمن
دلنویس انجمن
تایپیست انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2023-12-07
لایک‌ها
965
امتیازها
63
کیف پول من
34,333
به نام گیهان خدیو
نقد دلنوشته: قلبم باور نمی‌کند
نویسنده: سارینا الماسی
منتقد: paryzad
ژانر: عاشقانه، تراژدی

عنوان:
نام دلنوشته به هر دو ژانر گفته شده (عاشقانه و تراژدی) مرتبط هست و از اونجایی که در اکثر پارت‌ها نویسنده به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به دل و قلب و جان اشاره کرده، میشه اسم دلنوشته رو به خود دلنوشته ربط داد.

ژانر:
ژانر عاشقانه‌ای که توی توضیحات بهش اشاره شده، توی تمامی پارت‌ها به خوبی حس میشه و مشکلی نداره اما ژانر تراژدی، خیلی به ندرت و یا اصلاً توی پارت‌ها رعایت نشده. بعد از عاشقانه، ژانر مصرفی دیگه درام هست تا تراژدی.

مقدمه:
مقدمه‌ی دلنوشته به طور استاندارد باید بین ۵ تا ۱۰ خط باشه و باید توصیف کاملی از ژانر و مسیری که دلنوشته طی می‌کنه رو برای ما بیان کنه. اما نویسنده با نوشتن مقدمه‌ی بسیار کوتاهش نه تنها اندازه‌ی استاندارد مقدمه رو رعایت نکرده، بلکه نتونسته توصیف زیبا و کلی‌ای از دلنوشته رو به خواننده تقدیم کنه.

انسجام محتوایی:
انسجام محتوایی یعنی حفظ اندازه‌ی پارت‌ها نسبت به هم که نویسنده توی این موضوع کم‌کاری کرده و خیلی از پارت‌ها هیچ تناسبی نسبت به هم ندارن.

انسجام ادبی:
همونطور که قبلاً گفتم ژانر عاشقانه بیشتر تراژدی توی دلنوشته به کار رفته. با اینکه برش لحنی بین پارت‌ها وجود نداره اما با این حال یکی از ژانرهای گفته شده به درستی به کار نرفته.

انسجام نگارشی:
نویسنده تمام تلاشش رو توی این بخش کرده و سعی داشته تا با حفظ علائم نگارشی اثر خودش رو ارزشمندتر کنه. با اینکه نویسنده علامت‌های نگارشی رو رعایت کرده اما جاگذاری بعضی از آنها (مثل نقطه ویرگول) اشتباه بوده و نیاز به اصلاح داره.

هدف و ایده:
به نظر میاد هدف نویسنده توصیف حال عاشق در نبود معشوقه هست که با استفاده از آرایه مبالغه، تونسته به بهترین نحو نوشته بشه. نویسنده با مهارتی که توی نوشتن داشته، تونسته اتفاقاتی رو از ز*ب*ون عاشق شرح بده که دل هر خواننده‌ای رو به درد بیاره.

دستور زبان:
همون طور که قبلاً گفتم، از هر دو ژانر گفته شده به صورت درست و اندازه استفاده نشده و توی این مورد نویسنده باید اصلاحاتی رو انجام بده.

دستور ادبی:
نویسنده از آرایه‌‌های خاصی استفاده نکرده و بیشترین یا تنهاترین آرایه های استفاده شده توی دلنوشته، مبالغه و حس‌آمیزی هست. که این دو توی آرایه‌‌های بی‌شماری که توی ادبیات پارسی وجود داره، زیادی مبتدی و کمه. پیشنهادم به نویسنده استفاده بیشتر از آرایه‌های زیبای ادبی هست.

با آرزوی پیروزی برای سارینای عزیز 🌻

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Paryzad

.Sarina.

ناظر ارشد
پرسنل مدیریت
ناظر ارشد
ویراستار انجمن
تایپیست انجمن
ادیتور انجمن
کاربر ویژه انجمن
کتابخوان انجمن