کتاب در حال تایپ کتاب زندگی‌ات را ۸۰/۲۰ کن | دیمون زاهاریادس

• نویسنده موضوع Sarina_SA887
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 15
  • بازدیدها 121
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

کتاب های درخواستی در حال تایپ

Sarina_SA887

ناظر آزمایشی رمان
پرسنل مدیریت
ناظر آزمایشی
تیزریست
ویراستار آزمایشی
کپیست آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2024-04-21
لایک‌ها
262
امتیازها
53
کیف پول من
6,368
بسم‌الله الرحمن الرحیم​

نام کتاب: زندگی‌ات را ۸۰/۲۰ کن
نویسنده: دیمون زاهاریادس
مترجم: ناهید ملکی
تایپیست: سارینا الماسی Sarina_SA887
خلاصه: چگونه با تلاش کم‌تر، کار بیشتری انجام داده و زندگی خود را تغییر دهید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

آخرین ویرایش:

Lunika✧

ادمین پورتال + مدیر تالار کپیست + مدیر تالار رمان
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
مدیر تالار
نویسنده فعال
طراح انجمن
ویراستار انجمن
کپیست
تایپیست
کاربر VIP انجمن
کتابخوان برتر
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-07
لایک‌ها
10,608
امتیازها
113
وب سایت
forums.taakroman.ir
کیف پول من
199,277
امضا : Lunika✧

Sarina_SA887

ناظر آزمایشی رمان
پرسنل مدیریت
ناظر آزمایشی
تیزریست
ویراستار آزمایشی
کپیست آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2024-04-21
لایک‌ها
262
امتیازها
53
کیف پول من
6,368
قوانین۸۰/۲۰ چه چیزهایی هستند و چگونه زندگی شما را بهبود می‌بخشند؟
از آن‌جا که قانون ۸۰/۳۰،محصول افکار ویلفردوپارتو¹، اقتصاددان ایتالیایی بود، به‌ عنوان اصل پارتو هم شناخته می‌شود. وی در سال ۱۸۹۶،عنوان کرد که ۸۰ درصد از اموال و ثروت در ایتالیا، در اختیار ۲۰ درصد از جمعیت این کشور است. امروزه هیچ‌کس از این نظریه شگفت‌زده نمی‌شود، اما در آن زمان اعلانی بی‌پروا بود.

پارتو در موضوع توزیع اموال و ثروت متوقف نشد. بعدها نشان داد که قانون ۸٠/۲٠ می‌تواند به سایر پدیده‌ها هم اعمال شود. به عنوان مثال، به این موضوع اشاره کرد که محصول نخود باغش، شامل %۸۰ نخود و %۲۰ غلاف نخود است. این کشف، بعدها توسط او و دیگران به منظور اثبات صحت قانون ۸۰/۲۰، در زمینهٔ علوم، ورزش، اقتصاد و توسعهٔ نرم‌افزارها مورد ارزیابی قرار گرفت.

امروزه قانون ۸۰/۲۰ عمدتاً در زمینهٔ بهروه‌وری کسب‌و‌کار و محل کار مطرح می‌شود. ما قصد داریم یک رویکرد متفاوت را در پیش بگیریم. قصد داریم این مفهوم ساده که باعث ایجاد تغییر در زندگی می‌شود را در تمامی جنبه‌های تجربهٔ روزانه‌تان اعمال کنیم. قانون ۸۰/۲۰ را ابزاری قدرتمند خواهید یافت که می‌توانید از آن برای دستیابی به حداکثر رضایت از زندگی حرفه‌ای، خانوادگی و روابط‌تان استفاده کنید. این قانون، می‌تواند تأثیر زیادی روی رژیم غذایی، تناسب اندام، امور مالی و آموزش شما داشته باشد.
می‌تواند کسب‌و‌کار کوچک‌تان را در یک دوره شگفت آور کوتاه مدت، به سمت موفقیت قابل توجهی سوق دهد.
به طور خلاصه، قصد دارم به شما نشان دهم که چگونه از قانون ۸۰/۲۰ برای بهینه‌سازی تمامی حوزه‌های زندگی‌تان استفاده کنید.​
1.Pareto Vilfrdo

آخرین ویرایش:

Sarina_SA887

ناظر آزمایشی رمان
پرسنل مدیریت
ناظر آزمایشی
تیزریست
ویراستار آزمایشی
کپیست آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2024-04-21
لایک‌ها
262
امتیازها
53
کیف پول من
6,368
قانون ۸۰/۲۰ چه چیزی نیست؟

این قانون، در مورد اجرای یک سیستم نیست. ما سعی نمی‌کنیم زندگی شما را به زور در یک فرمول ملال‌انگیز جا دهیم. بلکه، این امر مربوط به پرورش تفکر رو به جلو است که برای تمرکز بر موارد مهم و نادیده گرفتن بقیه موارد، ارزش فوق‌العاده‌ای قائل است.

همچنین، این قانون در مورد ساده‌گرایی هم نیست. درحالی که اصل پارتو می‌تواند به شما در جهت حرکت به سمت ‌گرایی کنک کند ( اگر هدف شما این باشد) کاربردهای عملی آن بسیار بیشتر توسعه می‌یابد.

تصور رایج غلط درباره قانون ۸۰/۲۰ این است که این قانون به انجام کارها به شیوه‌ای شتاب‌زده و بی‌دقت اشویق می‌کند. اما این درست نیست. ما سعی نمی‌کنیم کارها را سمبل کنیم. بلکه، تمرکز و انرژی‌مان را به وظایفی که بیشترین تأثیر را در ر*اب*طه با اهدافمان می‌گذارند، اختصاص می‌دهیم.

به عبارت دیگر، چرا وقت محدودمان را صرف مواردی کنیم که اثرات ناچیزی بر آنچه در تلاش برای انجام آن هستیم، دارند؟ اگر می، توانیم ۸۰ درصد از راه را با ۲۰ درصد تلاش به دست آوریم، چرا این کار را نکنیم؟

با جلو رفتن در این کتاب، این ایده شفاف‌تر خواهد شد.​

آخرین ویرایش:

Sarina_SA887

ناظر آزمایشی رمان
پرسنل مدیریت
ناظر آزمایشی
تیزریست
ویراستار آزمایشی
کپیست آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2024-04-21
لایک‌ها
262
امتیازها
53
کیف پول من
6,368
نام این بازی «به کار بردن اهرم» است
اصل پارتو در ساده‌ترین حالت، در مورد به کار بردن اهرم است. این اهرم به شما اجازه می‌دهد تا کارهای کوچکی انجام دهید که به معنای واقعس زندگی‌تان را تغییر می‌دهند.

در مورد روش‌های بسیاری که امروزه از اهرم استفاده می‌کنیم، فکر کنید. از دربازکن‌ها برای باز کردن درب بطری‌های فلزی و از چکش‌های دو شاخع برای بیرون آوردن میخ‌ها استفاده می‌کنیم. زمانی که نیاز داریم لاستیک ماشین را تعویض کنیم، از جک برای بلند کردن آن استفاده می‌کنیم. از قیچی که ترکیبی از دو اهرم است، برای بریدن کاغذ، مقوا و طناب استفاده می‌کنیم.
سایر اهرم‌ها، نیاز کمی به نیروی فیزیکی دارند، اما به همان اندازه مفید هستند. به عنوان مثال، یک ضربه ساده به کلید برق، کل اتاق را غرق در نور می‌کند. فشار دادن یک ماشه، یک مته را به کار ‌اندازد که می‌تواند برای بسیاری از ‌پروژه‌های خانگی مورد استفاده قرار گیرد.

قصد دارم به شما نشان دهم که چگونه از اهرم ۸۰/۲۰ استفاده کنید تا به طور چشم‌گیری تمامی جنبه‌های سبک زندگی‌تان را بهبود ببخشید.​

آخرین ویرایش:

Sarina_SA887

ناظر آزمایشی رمان
پرسنل مدیریت
ناظر آزمایشی
تیزریست
ویراستار آزمایشی
کپیست آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2024-04-21
لایک‌ها
262
امتیازها
53
کیف پول من
6,368
۸۰/۲۰ کردن زندگی تان!» نامحدود است

باز هم میگویم نیت من این نیست که به شما یک برنامه کار بدهم علاقه ای به ارائه راهکارهای نصب و اجرا ندارم به نظر من، چنین رویکردی بیشتر آسیب زننده است تا اینکه سودمند باشد هرگونه کاربرد اصل پارتو باید مکمل شرایط شما باشد.
شرایط شما منحصر به خودتان است.

جاب :
هدف من در این کتاب الهام بخشی به شما برای طوفان فکری درباره راههای استفاده از اصل پارتو در تجربه روزانه تان است. در طول مسیر، تعدادی نمونه به شما ارائه میدهم که بعضی از آنها مربوط به زندگی خودم هستند چگونگی استفاده من از قانون ۸۰/۲۰ و اهرمی که این قانون برای ایجاد تغییرات قابل توجه در سبک زندگی ام پیشنهاد میکند را کشف خواهید کرد.

اما این نمونه‌ها فقط باید به عنوان یک سکوی پرش برای ایده های خودتان به کار گرفته شوند قانون ۸۰/۲۰ باید متن زندگی شما را انعکاس دهد و مکمل اهداف شخصیتان باشد
امیدواری صادقانه ام این است که شما هم مانند من به یک فرد مشتاق در مورد پتانسیل تغییر زندگی که در اصل پارتو وجود دارد، تبدیل شوید اطمینان دارم که پس از اعمال آن به یک حوزه از زندگیتان و مشاهده نتایج متوجه خواهید شد که دوست دارید آن را در همه جا اعمال کنید​

آخرین ویرایش:

Sarina_SA887

ناظر آزمایشی رمان
پرسنل مدیریت
ناظر آزمایشی
تیزریست
ویراستار آزمایشی
کپیست آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2024-04-21
لایک‌ها
262
امتیازها
53
کیف پول من
6,368
سبک زندگی ۸۰/۲۰ من
یا اینکه چگونه اصل پارتو برای من یک امر تحول آفرین بود)
هنگامی که به کالج رفتم اتفاقی با قانون ۸۰/۲۰ برخورد کردم این نوعی الهام برای من بود ،امروزه بعد از گذشت چند دهه هنوز هم این قانون، معیار اندازه گیری ای است که هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه چگونه و کجا وقتم را سپری کنم از آن استفاده میکنم ناگفته نماند که سالها طول کشید تا پتانسیل واقعی ٢٠١/۸۰ را کشف کنم دیدگاه محدودی در کالج داشتم بیشتر وقتم را صرف وظایف مربوط به دانشکده مانند انجام تکالیف و پروژهها و مطالعه برای امتحانات میکردم این نوع ،تمرکز درک من را از قانون ۸۰/۲۰ محدود میکرد من این قانون را به همه چیزهایی که م ل به تحصیلم ،بود اعمال کردم اما در درک کاربردهای
گسترده تر آن موفق نبودم
زمان زیادی نگذشت که شروع به درک سودمندی فوق العاده اصل پارتو برای سایر اهداف کردم در ادامه نگاهی اجمالی خواهیم داشت به نحوه گسترش بینشم در طول این سالها.​

آخرین ویرایش:

Sarina_SA887

ناظر آزمایشی رمان
پرسنل مدیریت
ناظر آزمایشی
تیزریست
ویراستار آزمایشی
کپیست آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2024-04-21
لایک‌ها
262
امتیازها
53
کیف پول من
6,368
در محل کار
به سرعت آموختم که همه جلسات ارزش شرکت کردن ندارند اکثر آنها اتلاف وقت بود برای من بنابراین شروع به نادیده گرفتن آنها کردم و روی جلساتی تمرکز کردم که حضور من واقعا لازم بود.
مشکلات متعددی در طی یک روز معمولی رخ میداد این وسوسه وجود داشت که با همه آنها با سطح توجه یکسانی برخورد کنم. اما متوجه شدم که بعضی از مشکلات مهم نیستند و بهتر است برای حرکت به جلو، نادیده گرفته شوند. ایمیلها و پیامهای فوری در محل کارم خارج از کنترل بودند حجم آنها بسیار زیاد بود به طوری که همه افراد ایمیلهای خود را برای همه رونوشت میکردند یاد گرفتم که میتوانم بیشتر ایمیلها و پیامها را نادیده بگیرم همچنین کشف کردم آنهایی که مربوط به کارم هستند هم به ندرت به یک پاسخ از طرف من نیاز دارند.​

آخرین ویرایش:

Sarina_SA887

ناظر آزمایشی رمان
پرسنل مدیریت
ناظر آزمایشی
تیزریست
ویراستار آزمایشی
کپیست آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2024-04-21
لایک‌ها
262
امتیازها
53
کیف پول من
6,368
راه اندازی کسب و کار خودم
در دهه اول سال ۲۰۰۰، یک کسب و کار کوچک را آغاز کردم زمان برای من ارزشمند بود به طوری که ۵۰ تا ۶۰ ساعت در هفته کار میکردم بنابراین نیاز به راهی داشتم تا کسب و کارم را با حداقل سرمایه گذاری زمانی رشد دهم
بسیاری از درسهایی که در شرکت قبلی آموخته بودم را استفاده کردم به عنوان مثال از جلسات و تماسهای تلفنی غیر ضروری اجتناب کردم ایمیلهای غیر ضروری را نادیده گرفتم هنگامی که به کمکی خارج از مجموعه نیاز داشتم از روش معمول که برای استخدام افراد استفاده میشود اجتناب کردم همچنین متوجه شدم که ۸۰ درصد درآمد کسب و کارم از ۲۰ درصد از مشتریان بود در واقع این نسبت حدودا ۸۷/۱۳ بود. در مورد این پدیده شنیده بودم اما اجرای این کسب و کار به من داد تا مستقیما شاهد آن باشم این درسی قدرتمند برای من بود. این موضوع بر اعتبار غیر قابل تکذیب اصل پارتو تاکید کرد​

آخرین ویرایش:

Sarina_SA887

ناظر آزمایشی رمان
پرسنل مدیریت
ناظر آزمایشی
تیزریست
ویراستار آزمایشی
کپیست آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2024-04-21
لایک‌ها
262
امتیازها
53
کیف پول من
6,368
روابط من
در حین رفتن به کالج کتاب کلاسیک دیل کارنگی به نام آنین دوستیابی را مطالعه میکردم آرزوی ارتباطات بیشتری داشتم و فکر میکردم که داشتن تعداد زیاد دوستان راه حل این مسئله است.
توصیه های کارنگی بهتر از رویای من کار کرد در عرض یک ماه به طور مدام توسط افرادی محاصره شدم که خواستار توجه من بودند ،متاسفانه این یک موفقیت تو خالی بود روابط دوستی که ایجاد میکردم کم عمق بودند در نتیجه مدت زمانی که صرف پرورش آنها میکردم برای گرفتن نتیجه کم بود.
در همان سال شروع به کاهش دادن آنها کردم دوستیهایی که باعث ایجاد استرس در من میشدند، اولینهایی بودند که حذف شدند. کسانی که مسائل مشترک کمتری را با آنها به اشتراک گذاشته بودم در مرحله بعدی قرار داشتند. در نهایت دایره دوستانم را به تعداد انگشتان دست کاهش دادم مزیت این کار این بود که کسانی که باقی ماندند دوستانی بودند که واقعا از دیدن آنها ل*ذت میبردم و مشتاق ملاقاتشان بودم​

بالا