• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

روانشناسی ارتباط غیر کلامی چیست؟ ۱۰ روش برای تقویت آن

• نویسنده موضوع Aedan
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 68
  • بازدیدها 69
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Aedan

مدیر آزمایشی تالار روانشناسی
پرسنل مدیریت
ناظر رمان
کاندیدای مدیریت
تیزریست
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
285
امتیازها
63
کیف پول من
17,423
با توجه به این ۱۰ روش درمی‌یابید که زبان ب*دن و ارتباط غیر کلامی در فروش و مذاکره نقش مهمی را ایفا می‌کنند و اگر از این اطلاعات استفاده کنید فروش بیشتر و مذاکرات بهتری را خواهید داشت.

ارتباط غیر کلامی در تدریس
در این بخش به این موضوع می‌پردازیم که در کلاس درس بهترین ارتباط غیر کلامی چیست و چطور می‌توانید از آن برای افزایش بهره‌وری دانش‌آموزان استفاده کنید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Aedan

Aedan

پرسنل مدیریت
ناظر رمان
کاندیدای مدیریت
تیزریست
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
285
امتیازها
63
کیف پول من
17,423
۱. ثبات ب*دن
برای داشتن ارتباط غیرکلامی اثربخش مدرس باید برای شروع تدریس به شکل یخ‌زده روبه‌روی دانش‌آموزان بایستد. این رفتار پیام روشنی دارد و دانش‌آموزان درمی‌یابند که معلم قصد دارد درس را شروع کند. حال اگر معلم در حین شروع درس شروع به راه‌رفتن کند پیام ارتباط غیرکلامی او با کلامش در تناقض است. در واقع ارتباط غیرکلامی پیام «حرکت کردن» را می‌رساند و جملاتش «بی‌حرکت ماندن» و «گوش دادن» را انتقال می‌دهد. این تناقض در رفتار و گفتار تمرکز دانش‌آموزان را از بین می‌برد و بیشتر آن‌ها مشغول کارهای قبلی خود می‌شوند. در واقع حرکات زیاد از حد معلم حواس شاگردان را پرت می‌کند و یادگیری مختل می‌شود.

Aedan

پرسنل مدیریت
ناظر رمان
کاندیدای مدیریت
تیزریست
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
285
امتیازها
63
کیف پول من
17,423
۲. زمزمه بلند و مکث
ابزار قدرتمند دیگری که به توجه و یادگیری دانش‌آموزان کمک می‌کند استفاده از مکث‌های به‌جا و تغییر در حجم صدا است. وقتی می‌خواهید توجه دانش‌آموزان را جلب کنید یا بخش بعدی درس را شروع کنید این گام‌ها می‌توانند به شما کمک کنند:

در آغاز با صدای بلند اعلام کنید که مبحث بعدی شروع شد.
برای یک لحظه مکث کنید.
با حجم صدای کم و زمزمه‌وار مبحث جدید را آغاز کنید.
تا وقتی تمام مطالب مهم را نگفته‌اید از جای خود تکان نخورید.
پس از آن‌که مباحث را آموزش دادید بخشی از کتاب را که به عهده دانش‌آموزان است به آن‌ها بسپارید تا با یادآوری مطالب شما سوالات موجود در آن قسمت را حل کنند و به این ترتیب بهتر مباحث را یاد بگیرند.

Aedan

پرسنل مدیریت
ناظر رمان
کاندیدای مدیریت
تیزریست
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
285
امتیازها
63
کیف پول من
17,423
۳. استفاده از عکس و تصویر
وقتی مسیر خروجی را به شکل تصویری نشان می‌دهید آدرس آن به خوبی در ذهن افراد می‌ماند اما اگر آن‌ها را به زبان بیاورید احتمالا خیلی زود آن را از یاد ببرند. یکی از روش‌های بسیار اثربخش برای افزایش یادگیری دانش‌آموزان استفاده از تصاویر است. پیش از این گفتیم که تصویر نوعی ارتباط غیرکلامی است و استفاده از آن در آموزش کاربردهای فراوانی دارد.

Aedan

پرسنل مدیریت
ناظر رمان
کاندیدای مدیریت
تیزریست
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
285
امتیازها
63
کیف پول من
17,423
چطور ارتباط غیر کلامی دیگران را درک کنیم؟
خواندن مهارت‌های غیرکلامی دیگران نیاز به زمان و تمرین زیاد دارد. اما به شما در موفقیت شغلی و عاطفی کمک شایانی می‌کند. هر کس معمولا راهی متفاوت برای برقراری ارتباط غیر کلامی خود دارد. اما بسیاری از رفتاررها در بین همه مرسوم است و اگر آن‌ها را به‌درستی بشناسید و بدانید که منظور هر کدام از آن‌ها در ارتباط غیر کلامی چیست از انگیزه، احساسات و هدف دیگران مطلع می‌شوید. به همین علت توانایی درک این نشانه‌ها اهمیت زیادی دارد. در ادامه به کلیدی‌ترین نشانه‌های ارتباط غیرکلامی دیگران اشاره می‌کنیم.

Aedan

پرسنل مدیریت
ناظر رمان
کاندیدای مدیریت
تیزریست
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
285
امتیازها
63
کیف پول من
17,423
۱. حالت ایستادن یا نشستن شخص را بررسی کنید
اگر شخص به صورت کاملا صاف و با شانه‌های خمیده بنشیند به این نتیجه می‌رسیم که صحبت‌ها و ایده‌های شما برایش جذابیت دارد و می‌خواهد به طور کامل روی این صحبت‌ها تمرکز کند. البته اگر با وجود شانه‌های خمیده خود را کمی به سمت شما خم کرده باشد به احتمال زیاد عصبانی یا مضطرب است.

Aedan

پرسنل مدیریت
ناظر رمان
کاندیدای مدیریت
تیزریست
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
285
امتیازها
63
کیف پول من
17,423
۲. حرکات دست او را دنبال کنید
اگر دست‌ها پایین و در کنار ب*دن قرار داشته باشند یا بدون قفل شدن در هم روی میز قرار بگیرند به این نتیجه می‌رسیم که شخص از شنیدن صحبت‌های شما استقبال می‌کند. دست به س*ی*نه و در کل بستن دست‌ها ممکن است نشان‌دهنده عدم رضایت شنونده از گفته‌های شما باشد.

Aedan

پرسنل مدیریت
ناظر رمان
کاندیدای مدیریت
تیزریست
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
285
امتیازها
63
کیف پول من
17,423
۳. حرکت پای او را بررسی کنید
اگر افراد با اشتیاق مشغول شنیدن حرف‌هایتان باشند معمولا هر دو پای خود را به شکل صاف روی زمین می‌گذارند. قفل کردن پاها در همدیگر یا تکان دادن آن‌ها می‌تواند نشان از استرس و ناراحتی آن‌ها باشد.

Aedan

پرسنل مدیریت
ناظر رمان
کاندیدای مدیریت
تیزریست
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
285
امتیازها
63
کیف پول من
17,423
۴. از حرکات چهره استفاده کنید
اگر کسی ل*ب‌های به هم فشرده، ابروهای درهم و اخم در چهره داشته باشد احتمالا گیج یا عصبی شده است. از طرف دیگر اگر چهره‌ای آرام و لبخندی دلنشین داشته باشد آمادگی کامل را برای دریافت نظرات شما دارد و از صحبت‌‌هایتان حس خوبی می‌گیرد.

Aedan

پرسنل مدیریت
ناظر رمان
کاندیدای مدیریت
تیزریست
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
285
امتیازها
63
کیف پول من
17,423
۵. به ارتباط چشمی شخص دقت کنید
شنونده ممکن است در مقابل صحبت‌های شما معذب باشد یا از موضوع بحث ل*ذت نبرد. در این حالت معمولا از برقراری ارتباط چشمی اجتناب می‌کند و می‌توانید برای بهبود این ر*اب*طه لحن کلامتان را تغییر دهید تا احساس بهتری نسبت به صحبت‌هایتان داشته باشد.

بالا