• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

روانشناسی ارتباط غیر کلامی چیست؟ ۱۰ روش برای تقویت آن

• نویسنده موضوع Aedan
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 68
  • بازدیدها 69
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Aedan

مدیر آزمایشی تالار روانشناسی
پرسنل مدیریت
ناظر رمان
کاندیدای مدیریت
تیزریست
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
285
امتیازها
63
کیف پول من
17,401
مثال ۲: دیوید متوجه شد که تفاهم زیادی با سارا دارد و به نوعی مطمئن است که نیمه گمشده خود را پیدا کرده است اما سارا این طور فکر نمی‌کند. دیوید خوش تیپ، سخت کوش و خوش صحبت است اما به تفکرات خودش بیشتر از سارا اهمیت می‌دهد. وقتی سارا شروع به صحبت می کند دیوید در قالب یک متخصص قبل از آن‌که حرف سارا تمام شود نظر خودش را می‌گوید. در واقع دیوید مهارت گوش دادن به صحبت‌های بقیه را ندارد و این امر در محیط کار نیز او را با مشکل روبه‌رو کرده است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Aedan

Aedan

پرسنل مدیریت
ناظر رمان
کاندیدای مدیریت
تیزریست
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
285
امتیازها
63
کیف پول من
17,401
در مثال‌های بالا می‌بینیم که نقش مهارت ارتباط غیرکلامی در موفقیت افراد و شکل‌گیری روابط آن‌ها اهمیت زیادی دارد و وجود ضعف در هرکدام از پارامترهای زبان ب*دن ممکن است فرصت‌های رشد را از شما سلب کند.

Aedan

پرسنل مدیریت
ناظر رمان
کاندیدای مدیریت
تیزریست
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
285
امتیازها
63
کیف پول من
17,401
تفاوت زبان ب*دن و ارتباط غیر کلامی چیست؟
ارتباط غیر کلامی اصطلاحی گسترده است که از انواع وسایل به جز کلام برای برقراری ارتباط استفاده می‌کند. در حالی که زبان ب*دن نوع خاصی از ارتباط غیرکلامی است که شامل حرکات و حالت‌های ب*دن می‌شود.

مواردی موجود در ارتباط غیرکلامی عبارت‌اند از حالت‌های چهره، ژست نشستن و ایستادن، ارتباط چشمی، تُن و لحن صدا. زبان ب*دن نیز شامل رفتارهای فیزیکی آگاهانه و ناآگاهانه، نوع نشستن و ایستادن، حرکات چشم و حالت‌های چهره می‌شود اما تن و لحن صدا در دسته‌بندی زبان ب*دن جای ندارند.

Aedan

پرسنل مدیریت
ناظر رمان
کاندیدای مدیریت
تیزریست
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
285
امتیازها
63
کیف پول من
17,401
کلامی
با تجه به مطالبی که پیش از این گفتیم واضح است که تفاوت ارتباط کلامی با ارتباط غیر کلامی چیست. اما لازم است بدانید که تنها تفاوت آن‌ها استفاه و عدم استفاده از کلمات نیست. تفاوت دیگر این است که در ارتباط کلامی افراد می‌توانند در قالب پیام کوتاه، پشت تلفن و حضوری ارتباط برقرار کنند در حالی که برقراری ارتباط غیر کلامی فقط زمانی امکان‌پذیر است که گوینده و شنونده هر دو حضور داشته باشند. همچنین می‌توانیم به کلماتی که در ارتباط کلامی بیان می‌شود یا نوشته‌های روی کاغذ استناد کنیم اما پیام‌هایی که از ارتباط غیرکلامی دریافت می‌کنیم قابل اثبات نیستند.

Aedan

پرسنل مدیریت
ناظر رمان
کاندیدای مدیریت
تیزریست
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
285
امتیازها
63
کیف پول من
17,401
مبحث ارتباط غیر کلامی در پایه دهم
هنرجویان فنی حرفه‌ای و کار و دانش پایه دهم در مبحثی از کتاب به برخی از الزامات محیط کار می‌پردازند و توضیح می‌دهد که ارتباط کلامی و ارتباط غیر کلامی چیست و پرورش این مهارت‌ها برای حضور در محیط کار الزامی است. در این پایه تحصیلی گفته نمی‌شود که فرق بین زبان ب*دن و ارتباط کلامی چیست. در واقع هر دوی آن‌ها را مبحثی یکسان می‌داند و به برخی از جنبه‌های ارتباط غیرکلامی نپرداخته است تا بدون ایجاد سردرگمی، دانش‌آموزان را به درک درستی از نحوه برقراری ارتباط برساند.

Aedan

پرسنل مدیریت
ناظر رمان
کاندیدای مدیریت
تیزریست
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
285
امتیازها
63
کیف پول من
17,401
سوالات متداول
در ادامه به برخی از سوالات متداول می‌پردازیم و به پرسش درباره این‌که جزئیات ارتباط غیر کلامی چیست پاسخ می‌دهیم.

Aedan

پرسنل مدیریت
ناظر رمان
کاندیدای مدیریت
تیزریست
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
285
امتیازها
63
کیف پول من
17,401
مهم‌ترین نشانه در ارتباط غیر کلامی چیست؟
برای این‌که ارتباط غیرکلامی پیام درستی منتقل کند همه اجزای آن باید با هم همراه باشند اما آنچه از بقیه اجزا سریع‌تر این پیام را می‌رساند ارتباط چشمی است.

Aedan

پرسنل مدیریت
ناظر رمان
کاندیدای مدیریت
تیزریست
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
285
امتیازها
63
کیف پول من
17,401
آیا بدون حرف زدن می‌توانیم ارتباط درستی ایجاد کنیم؟
در بسیاری از مواقع که مخاطبی آشنا در کنار ما حضور دارد این امکان را داریم که با نشانه‌هایی مشخص با او ارتباط برقرار کنیم. در صورتی که طرف مقابل بیگانه باشد این روش به سختی پیام مد نظر ما را انتقال می‌دهد و ممکن است سوءتفاهم ایجاد کند.

Aedan

پرسنل مدیریت
ناظر رمان
کاندیدای مدیریت
تیزریست
تاریخ ثبت‌نام
2023-08-23
لایک‌ها
285
امتیازها
63
کیف پول من
17,401
نشانه‌های فرد دروغگو چیست؟
برای تشخیص راست و دروغ حرف‌های طرف مقابل باید مجموعه‌ای از حرکات او را در نظر بگیرید و با توجه به شناختی که از او دارید به این نتیجه برسید که صحبت‌هایش حقیقت ندارند. بنابراین قاعده محکم و همیشگی برای کشف آن وجود ندارد اما در کل افرادی که در حین صحبت دست‌‌ها را روی د*ه*ان می‌گذارند یا برای گفتن بخشی از حرف‌ها از نگاه کردن به شما اجتناب می‌کنند احتمالا چیزی را پنهان کرده‌اند.

بالا