• رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

روانشناسی بهترین برخورد با فرزند عصبی و لجباز

• نویسنده موضوع .ARNI
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 33
  • بازدیدها 3K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

.ARNI

مدیر تالار خانواده و زندگی + ناظر آزمایشی رمان
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
ناظر آزمایشی
نویسنده انجمن
نویسنده فعال
تایپیست
کاربر VIP انجمن
منتقد آزمایشی
ویراستار آزمایشی
گوینده آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-15
لایک‌ها
2,894
امتیازها
93
کیف پول من
48,803
کودک را به جای قبلی برگردانید:
در صورتی‌ که بعد از اتمام زمان مورد نظر کودک دستورات شما را انجام داد، او را تشـویق کنید. در صورت سرپیچی او از روش “ساکت کردن یا محروم کردن” استفاده کنید مثلا او را به روی پله ها بنشانید یا در اتــاقی جز اتــاق خودش برای 3 تــا 8 دقیقه بــا توجه به سن کودک قرار دهید و تــا زمانی که کودک شما به رفتــار جدید عمل نکرده است، روش‌های قبلی را تکرار کنید. درصورتی که كودک در حال تكرار رفتــاری است كه احتمال آسیب بخود را دارد و شما قبلا از وی خواسته اید كه این كار را نكند، بــا جدیت بــا وی برخورد كنید تــا بفهمد در خصوص مسایل مربوط به سلامتی وی كاملا جدّي و انعطاف نــاپذیر هستید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : .ARNI

.ARNI

پرسنل مدیریت
مدیر تالار
ناظر آزمایشی
نویسنده انجمن
نویسنده فعال
تایپیست
کاربر VIP انجمن
منتقد آزمایشی
ویراستار آزمایشی
گوینده آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-15
لایک‌ها
2,894
امتیازها
93
کیف پول من
48,803
مراقب بــاشید که به فرزندتــان بیش از حد بی توجهی نکنید :
مطمئن شـوید كه كودكتــان بخاطر عدم توجه شما دچار نق نق نشـده است. براي یک كودک، توجه منفی مانند جواب والدین به یک كج خلقی، بهتر از توجه نكردن است. این عادت را در فرزندتــان ایجاد كنید كه در در برابر رفتــارهای مثبتش به وی توجه نشان دهید. در مقابل، زمانیکه کودک مـیتواند خشم خویش را کنترل کند، وی را تشـویق کنید و در صورت لزوم به وی پاداش دهید. درصورتی که وی بر رفتــار نــاشایست خویش اصرار کرد، براي وی جریمه هایی در نظر بگیرید. به عنوان مثال وی را از امتیازهایی محروم کنید. درصورتی که از هیچ کدام از این مراحل نتيجه نگرفتید، لازم است به مشاوران متخصص مراجعه کنید.

.ARNI

پرسنل مدیریت
مدیر تالار
ناظر آزمایشی
نویسنده انجمن
نویسنده فعال
تایپیست
کاربر VIP انجمن
منتقد آزمایشی
ویراستار آزمایشی
گوینده آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-15
لایک‌ها
2,894
امتیازها
93
کیف پول من
48,803
ممکن است موقعیت‌های خاصی بــاشند که شما را تحت فشار و استرس قرار بدهند و بــاعث شـوند که عصبــانی شـوید، داد بزنید و احساسات منفی از خود بروز بدهید. در چنین شرایطی آرامش‌تــان را حفظ کنید. نخستین آموزگار هــر کودکی پدر و مادر اوست، بنــابراین مهم است که حداقل در حضور او به بهترین شکل ممکن رفتــار کنید. به یاد داشته بــاشید که فرزندتــان هــر کاری را که انجام مـی‌دهید زیر نظر دارد و مشاهده مـی‌کند، و اگر ببیند که شما در هــر شرایطی فردی منصف، آرام و مسؤولیت‌پذیر هستید، این احتمال وجود دارد که او نیز پا جای پای شما بگذارد.

.ARNI

پرسنل مدیریت
مدیر تالار
ناظر آزمایشی
نویسنده انجمن
نویسنده فعال
تایپیست
کاربر VIP انجمن
منتقد آزمایشی
ویراستار آزمایشی
گوینده آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
2023-07-15
لایک‌ها
2,894
امتیازها
93
کیف پول من
48,803
برای کودکانی که بزرگتر هستند، یک راه مقابله‌ی سریع وجود دارد؛ فقط بگویید، «من متوجه شـدم که توی مدرسه دعوا کردی، اما به خودت سخت نگیر، خیلی زود همه چی رو به راه مـیشه.» همچنین مـی‌توانید راه‌های دیگری را به کودکتــان برای کنترل بدخلقی‌اش پیشنهاد دهید. برای نمونه، اگر کودک شما چیزی خواسته که نمـی‌خواهید آن را برایش بخرید، فقط از او بخواهید که بــا اسبــاب‌بــازی دیگری بــازی کند یا او را بــا فعالیت‌های دیگری سرگرم کنید.

بالا