• مصاحبه اختصاصی رمان کاراکال میگل سانچز کلیک کنید

معرفی کتاب کتاب در خرقه سرخ رنگ از استانلی جان وایمن

ساعت تک رمان

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
18,134
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
92,404
استانلی جان وایمن در کتاب در خرقه سرخ رنگ داستان عاشقانه و تاریخی اصیل‌زاده‌ای بی‌بندوبار به نام ژیل دو برو را در زمان سلطنت لوئی سیزدهم در فرانسه به تصویر می‌کشد. رمانی پرفروش و جذاب در مورد عشق، نفرت، دسیسه و ماجراجویی که اغلب نویسندگان و منتقدان آن را بهترین اثر این نویسنده‌ی بریتانیایی می‌دانند.

درباره کتاب در خرقه سرخ رنگ
قهرمان کتاب حاضر اصیل‌زاده‌ای بنام «ژیل دو برو» است که در زمان ریاست صدر اعظم مشهور فرانسه، کاردینال «دو ریشلیو» در پاریس زندگی می‌کند. او زندگی‌اش را با بی‌بندوباری می‌گذراند و علی‌رغم دستورات اکید ریشلیو مبنی بر غیرقانونی بودن دوئل، او برای شروع دوئل کوچک‌ترین تردیدی به خود راه نمی‌دهد.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
18,134
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
92,404
ژیل دو برو او در چندین مورد از شمشیر خود برای کمک به صدر اعظم نیز استفاده کرده بود. در یکی از این دوئل‌ها که حریف خود را به سختی مجروح می‌کند، توسط افراد گارد کاردینال دستگیر می‌شود و از این روی، صدر اعظم دو راه پیش روی او می‌گذارد: اعدام یا مأموریتی خطرناک در جنوب فرانسه در منطقه گاسکونی. دو برو راه دوم را انتخاب می‌کند اما در عمل مجبور می‌شود که با مشکلات فراوانی دست‌وپنجه نرم کند. در این بین، با دختری از خانواده‌ای متمول نیز آشنا می‌شود که این دلدادگی به مشکلات او می‌افزاید.

کتاب در خرقه سرخ رنگ (Under the Red Robe) که اولین بار در سال 1894 منتشر شد، تا سال 1962 میلادی 34 بار تجدید چاپ شد و هر بار با تیراژی بزرگتر از قبل در اختیار مشتاقان این کتاب قرار گرفت. نویسندگانی چون کونان دویل و استیونسون آن را به عنوان یک شاهکار داستان‌نویسی و بهترین اثر استانلی جان وایمن (Stanley John Weyman) معرفی کرده‌اند. این رمان که اغلب به عنوان بهترین اثر استانلی جان وایمن شناخته می‌شود، از نظر تجاری موفق‌ترین اثر وی نیز به شمار می‌آید.

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
18,134
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
92,404
آثار هنری اقتباس شده از کتاب در خرقه سرخ رنگ
- در سال 1896 نمایشنامه‌ای بر اساس این کتاب در تئاتر هی مارکت لندن و برودوی نیویورک به روی صح*نه رفت.
- در سال 1923 فیلمی صامت برگرفته از رمان در خرقه سرخ رنگ توسط آلن کراسلند کارگردانی شد.
- ویکتور شوستروم در سال 1937 فیلمی را با اقتباس از کتاب در خرقه سرخ رنگ با بازی بازیگرانی مثل کنراد وید، ریموند میسی و... کارگردانی کرد.

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
18,134
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
92,404
نکوداشت‌های کتاب در خرقه سرخ رنگ
- فصل آغازین این کتاب در میان تمام داستان‌های تاریخی، بی‌نظیر است. (آرتور کونان دویل)

- آقای وایمن یکی از بهترین نویسندگان انگیسی زبان است و در هر صفحه کتاب در خرقه سرخ رنگ نکات جالبی برای اذهان وجود دارد. یکی از امتیازات نوشته‌های او این‌ است که از همان فصل اول، نمی‌توان پایان کتاب را حدس زد. این کتاب شخصیت فرانسوی‌ها را مورد بررسی قرار داده و نقاط قوت آن را می‌ستاید. شروع کتاب بی‌شک یکی از گیرا‌ترین آغازهایی‌ست که به آن برخورد کرده‌ایم. (نیویورک تایمز)

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
18,134
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
92,404
- یک داستان عشقی، تاریخی بی‌نظیر. آقای وایمن نبوغی برای تعریف کردن چنین داستان‌هایی دارد. یکی از ب*ر*جسته‌ترین دوره‌های تاریخ فرانسه توسط این نویسنده عالی‌قدر، جان تازه به خود گرفته و این کتاب بی‌تردید یکی از بهترین کتاب‌های اواخر قرن نوزدهم است. در میان کتاب‌های متعدد خود این نویسنده هم این کتاب جایگاه بالایی دارد. تصاویر این کتاب که توسط کیتون وودویل با هنرمندی تهیه شده، به لطف کتاب اضافه می‌کند. (بوستون بیکن)

- خرقه سرخ رنگ اشاره به کاردینال ریشلیو است که درباره او با دقت بدون اینکه خواننده را خسته کند، توضیح داده شده است. این کتاب هوشمندانه و جالب تألیف گردیده است. استانلی وایمن نام شناخته شده‌ای در ادبیات قرن نوزدهم بوده و کتاب در خرقه سرخ رنگ که یکی از بهترین کتاب‌های این قرن است، نام او را جاودانه می‌کند. (شیکاگو پست)

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
18,134
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
92,404
کتاب در خرقه سرخ رنگ مناسب چه کسانی است؟
دوستداران کتاب‌های کلاسیک و عاشقانه را به مطالعه‌ی این اثر ب*ر*جسته دعوت می‌کنیم. همچنین علاقه‌مندان به رمان‌های تاریخی خارجی نیز از خواندن کتاب در خرقه سرخ رنگ ل*ذت خواهند برد.

با استانلی جان وایمن بیشتر آشنا شویم
استانلی جان وایمن در هفتم ماه اوت سال 1855 در استان شروپشایر انگلستان دیده به جهان گشود. او فرزند دوم یک وکیل دعاوی بود. استانلی از دانشگاه آکسفورد فارغ التحصیل شده بود و بعد از مدتی تدریس در مدارس مختلف، نزد مادر خود برگشت. او در آن جا شغل پدرش را دنبال می‌کرد و در فرصت‌هایی که پیدا می‌کرد، به نویسندگی می‌پرداخت. او خود را یک مورخ می‌دانست و در ادامه در نوشتن داستان‌های تاریخی شهرت زیادی به دست آورد.

به خاطر مشکلات جسمی‌ای که با آن درگیر بود، به اتفاق برادر کوچکتر خود در سال 1885 به جنوب فرانسه مسافرت کرد. متأسفانه آن‌ دو را به اتهام جاسوسی که البته اتهامی بی‌اساس بود، دستگیر و به زندان منتقل کردند. این اتفاق به قدری روی او که در آن زمان سی سال داشت اثر گذاشت که پس از آن تمام نیروی خود را بر کارهای ادبی خود متمرکز کرد.

Zahra jafarian

مدیریت کل سایت
پرسنل مدیریت
مدیریت کل سایت
کاربر ویژه انجمن
ادمین پورتال
کتابخوان انجمن
تاریخ ثبت‌نام
2023-03-11
لایک‌ها
18,134
امتیازها
143
وب سایت
taranehbazar.ir
کیف پول من
92,404
اولین کتاب او به نام «خانه گرگ» با موفقیت بی‌نظیری روبرو شد، در مدت کوتاهی تمام نسخه‌های آن به فروش رفت و نایاب شد. این توفیقْ او را از لحاظ مالی تقویت کرد و وی با پشتکار زیاد به خدمات ادبی خود ادامه داد. از جان وایمن در حدود سی‌وپنج کتاب باقی‌ مانده که اغلب آن‌ها به زبان‌های مختلف ترجمه و بارها تجدید چاپ شده‌اند. وایمن در سال 1928 از دنیا رفت.

در بخشی از کتاب در خرقه سرخ رنگ می‌خوانیم
مرد روستایی همین کار را کرد و من به محض اینکه او به من پشت کرد، خود را از خیابان بیرون انداخته و به پشت خانه‌ها رفتم. دو سه نفر از روستاییان این حرکت مرا مشاهده کردند ولی هیچکدام حرفی یا حرکتی بر علیه من انجام نداند. من معطل نشده و دو سه دقیقه دیگر از دهکده خارج شده و با استفاده از یک جاده نیمه خ*را*ب که از میان جنگل عبور می‌کرد، امیدواری داشتم که سر از قلعه در بیاورم. من احتیاج شدید داشتم که راه‌هایی را که منتهی به قلعه می‌شود و موقعیت خود قلعه را با کمال دقت، مورد مطالعه قرار بدهم.

هنوز دویست قدم دور نشده بودم که صدای سم اسب را از پشت سر خود شنیدم. من فقط وقت کافی داشتم که خود را از جاده بیرون کشیده و پشت بوته‌های گیاهان وحشی پنهان نمایم. خانم با شجاعت سوار بر اسب از ن*زد*یک*ی من عبور کرده و من که حالا مطمئن شده بودم که در مسیر درستی هستم، بعد از رفتن او، پشت سرش براه افتادم. دو دقیقه بعد من به یک پل چوبی کوچک که در روی رودخانه درست کرده بودند رسیدم. من از روی پل عبور کرده و چند قدم آنطرف‌تر، به کناره جنگل رسیده که به یک چمن‌زار بزرگ منتهی می‌شد. در طرف دیگر چمنزار، در روی یک برآمدگی بزرگ یک ساختمان زیبا و با شکوه قرار گرفته بود که از سه طرف با درختان کهنسال محاط شده بود. این ساختمان سقفی بلند با شیب زیاد داشت و در اطراف آن پنجره‌های بزرگ با بالکن‌های عریض به چشم می‌خورد.

این ساختمان کاملا بزرگ بود ولی با نزدیک شدن به آن، دریافتم که وضع کاملاً مناسبی ندارد. در جلوی ساختمان باغی بر از بوته‌های گل سرخ قرار داشت و در ضلع شرقی یک پرچین بلند منظره پشت آن را از دید محفوظ نگاه می‌داشت.

بالا