• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

متفرقه 5 مورد مهم برای آموزش خوانندگی پاپ

• نویسنده موضوع Fatemeh.fattahi
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 1
  • بازدیدها 31
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

Fatemeh.fattahi

دلنویس انجمن
دلنویس انجمن
کاربر VIP انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2023-01-09
لایک‌ها
3,248
امتیازها
73
کیف پول من
39,425
علاقه مندانی که به آموزش آواز پاپ انگیزه دارند باید به چند نکته مهم در این زمینه توجه کنند.

1- آموزش صداسازی پاپ عمومی و تمرین خوانندگی

شما برای اینکه توی هر فضایی از موسیقی پاپ بتونید قدم بذارید قبل از هر چیزی باید اصول اولیه صداسازی توی فضای پاپ رو یاد بگیرید. البته این اصول صداسازی برای فضای کلاسیک و کلاسیک ایرانی(سنتی) هم می‌تونه استفاده شه.

این قضیه به شما کمک می‌کنه اول از همه به صداتون کمترین آسیب رو وارد کنید و در عین حال آسیب‌هایی که در گذشته وارد شده رو بر طرف کنید ( چون برای ادامه راه شما نیاز به حنجره‌ای سالم دارید) و بعد از اون کمک می‌کنه به پرورش و تقویت کردن تار های صوتی و صداتون.
بعضی از سر فصل‌های صداسازی:

• چه جوری قبل از خوندن صدامون رو گرم کنیم؟

• گرم کردن صدا باعث می‌شه تا به اجزا حنجره و صوتمون در حین خوندن آسیبی وارد نشه

• چه جوری از محدوده‌های صدا استفاده کنیم که هم نت‌های بیشتری رو بتونیم بخونیم هم فشار به تارهای صوتیمون به کمترین حد ممکن برسه

• یاد گیری ابزارهای تشدید برای حجیم تر خوندن به جای اینکه فریاد بزنیم

• چه جوری صدامون رو زنگ دار کنیم تا طنین بهتری داشته باشه

• نقش دیافراگم در خوندن رو یاد بگیریم تا انرژی صدامون بیشتر بشه

• چه‌جوری می‌تونیم ویبره و تحریر در صدامون ایجاد کنیم در عین حال اون رو تقویت کنیم تا خوانش جذاب‌تری داشته باشیم.

• و…

این بخش شاید یکی از مهم ترین و اصلی‌ترین بخش های آموزش در آموزش خوانندگی پاپ ( آموزش آواز پاپ ) باشه. چون پایه یادگیری ماست و هر چقدر در اون قوی بشیم به خواننده بهتر شدنمون کمک می‌کنه.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : Fatemeh.fattahi

Fatemeh.fattahi

دلنویس انجمن
دلنویس انجمن
کاربر VIP انجمن
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2023-01-09
لایک‌ها
3,248
امتیازها
73
کیف پول من
39,425
۲- یادگیری یک ساز

یادگیری یک ساز قدمی موثر در آموزش خوانندگی پاپ هستش. هرچی شما با سوادتر باشید در نتیجه خواننده بهتری می‌تونید باشید. نمی‌گیم حتما باید دانشگاه موسیقی برید، نه! ولی اینکه یک ساز بلد باشید، یه مورد خیلی لازم و ضروریه؛ چون هم توی تمرین کردن بهتون کمک می‌کنه و هم اینکه درک بهتری نسبت به موسیقی و خوانندگی می‌تونید داشته باشید و ترجیحا سعی کنید سازی رو یاد بگیرید که هارمونیک باشه.
۳- یادگیری سلفژ

به زبان ساده، سلفژ دانش علمیه که گوش و حنجره شما رو با هم هماهنگ می‌کنه و شما یاد می‌گیرید که درست و اصولی نت‌ها رو توی یه قطعه اجرا کنید.

متاسفانه آموزش سلفژ توی کشور ما خیلی توی آموزش خوانندگی پاپ بهش بها داده نمی‌شه و کمتر افراد برای یادگیری به سراغش می‌رن.
در نتیجه اجرای قطعات رو به شکل کورکورانه انجام میدن و در عین حال فاصله‌های هارمونی در موسیقی رو نمی‌تونن بخونن.

4- تعیین سبک موسیقی در فضای پاپ

حالا اینجا زمانیه که می‌تونید با توجه به سلیقه و نوع موسیقی‌هایی که گوش می‌کردید، چه در گذشته چه در زمان حال؛ هم‌چنین با توجه به توانایی حنجره تون سبک موسیقی و فضای موسیقی مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

مثلا اگر شما فضای بلوزیا جز رو توی موسیقی پاپ دوست دارید باید اول نگاه کنید که این فضا مناسب حنجره شما هست یا نه؟
چون هر فضایی لحن خوانشی متفاوتی داره، یا مثلا نوع تحریرهای خاص اون فضا رو می‌طلبه و در نهایت مخرج صدای هر فضایی با فضای دیگه متفاوت هستش.

پس اگه من خواننده این توانایی رو نداشته باشم که توی فضایی که دوست دارم بخونم، باید علاقم رو قربانی تواناییم کنم و سبک دیگه‌ای رو انتخاب کنم و صداسازی اون فضا رو یاد بگیرم.

ولی متاسفانه خیلی از علاقه‌مندان و هنرجویان خوانندگی عکس این عمل رو انجام میدن و نگاهی منطقی به این مورد ندارن و همین قضیه باعث توقف آموزششون می‌شه و در نهایت احساس بی استعدادی می‎کنن و موسیقی رو کنار میذارن در صورتی که با یه تغییر کوچیک توی فضای خوندنشون و انتحاب درست می‌تونن به یک خواننده توان‌مند تبدیل بشن.

5- ساخت آهنگ

ساخت تک آهنگ کم‌ترین موردیه که شاید هر مربی خوانندگی در آموزش خوانندگی پاپ بهش اشاره می‌کنه، ولی ما اینجا به این اعتقاد داریم هیچ چیزی بیشتر از تولید آهنگ و خوندنش توی فضای مورد علاقه خواننده به اون انگیزه لازم رو نمیده که آموزش‌های خشک و سخت و بی روح صداسازی رو انجام

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : Fatemeh.fattahi
بالا