پزشکی و سلامت چطور علائم سکته مغزی را تشخیص دهیم؟

• نویسنده موضوع ~S A R A~
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 12
  • بازدیدها 144
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

~S A R A~

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2022-02-21
لایک‌ها
2,865
امتیازها
83
کیف پول من
21,822
سطح
  1. حرفه‌ای
سیر و عاقبت بیماری

سکته مغزی از گروه بیماری‌هایی است که مرگ‌ومیر و شدت و زمان ناتوانی ناشی از بیماری، جدای از نوع سکته، محل و وسعت درگیری بافت مغز، می‌تواند به میزان قابل‌توجهی بستگی‌به زمان شروع اقدامات تشخیصی و درمانی داشته باشد و بعد از گذشت این زمان طلایی متأسفانه صدمۀ مغزی برگشت‌ناپذیر و عوارض اتفاق‌افتاده تا حد زیادی دائمی و مادام‌العمر خواهند بود.

حال‌آنکه درصورت انجام‌دادن به‌موقع درمان‌های پیشرفته‌ای که امروزه در دسترس است می‌توان بافت مغز را تا حد زیادی حفظ کرد و خطر ناتوانی را به حداقل کاهش داد. بنابراین لطفاً بدون تأخیر تیم پزشکی را مطلع کنید.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : ~S A R A~

~S A R A~

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2022-02-21
لایک‌ها
2,865
امتیازها
83
کیف پول من
21,822
سطح
  1. حرفه‌ای
اقدامات پیشگیرانه

در افرادی که به‌دلیل بیماری‌های زمینه‌ای، که در بالا اشاره شد، در معرض خطر بیشتری برای بروز سکته مغزی هستند؛ کنترل و درمان عوامل زمینه‌ای نظیر درمان و کنترل مناسب فشارخون، کنترل و درمان دیابت و کلسترول، ترک سیگار، حفظ وزن مناسب و انجام‌دادن فعالیت بدنی مستمر می‌توانند در پیشگیری اولیه و کاهش امکان سکته مکرر مفید باشند.

چنانچه درمورد سکته مغزی سؤالی دارید، می‌توانید در قسمت نظرات سؤال خود را بپرسید تا پزشکان سایت سیب پاسخ‌گوی سؤال شما باشند.

~S A R A~

کاربر تک‌رمان
کاربر تک‌رمان
تاریخ ثبت‌نام
2022-02-21
لایک‌ها
2,865
امتیازها
83
کیف پول من
21,822
سطح
  1. حرفه‌ای
دکتر حمید خراسانی فر

پرسش‌وپاسخ

1. چرا سکته مغزی ایجاد می‌شود؟ هنگامی که به هردلیلی در خون‌رسانی به بخشی از مغز مشکل ایجاد شود سکته رخ می‌دهد. سکته فرایند مرگ تدریجی سلول‌ها به‌دلیل فقدان جریان خون کافی است.
  2. چه عواملی خطر ابتلا به سکته مغزی را افزایش می‌دهند؟ سن بالای 45 سال، دیابت، فشارخون، افزایش کلسترول خون و چاقی مهم‌ترین عوامل خطر ابتلا به سکته مغزی هستند.
  3. علائم سکته مغزی چیست؟ باتوجه‌به محل درگیری مغز در سکته مغزی ممکن است علائم مختلفی مانند از اختلال بینایی ناگهانی، ناتوانی در تکلم، سستی و ضعف یک‌طرفه یا کامل ب*دن و… ایجاد شود.
منبع: مجله سیب

بالا