• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

پزشکی و سلامت همه چیز درباره‌ی آلزایمر

• نویسنده موضوع MahSana♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 17
  • بازدیدها 2K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

. انجام تمرین‌های جلوگیری از آلزایمر​

داشتن یک مغز فعال ممکن است خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش دهد. تمرینات ذهنی که به فعال نگهداشتن مغز کمک می‌کنند عبارتند از:

• گوش‌دادن به رادیو
  • خواندن روزنامه و حل جدول برای جلوگیری از آلزایمر
  • چینش پازل یا حل بازی سودوکو
  • یادگیری یک زبان جدید
  • طبیعت‌گردی و بازدید از موزه‌ها
به نظر می‌رسد که انجام این کارها به ایجاد نورون‌ها و مسیرهای عصبی جدید کمک می‌کند. در نتیجه در جلوگیری از آلزایمر و تقویت حافظه موثر است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : MahSana♡

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

۴. پیشگیری از آزایمر با افزایش مشارکت اجتماعی​

تحقیقات نشان می‌دهند، سالمندانی‌که بیشتر وقت خود را در محیط خانه می‌گذرانند در مقایسه با کسانی‌که بیشتر سفر می‌کنند، تقریبا دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به آلزایمر هستند. در واقع مشارکت اجتماعی علاوه‌بر بهبود سلامت ذهنی، جسمی و عاطفی روی تقویت حافظه و پیشگیری از آلزایمر نیز موثر است.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

۵. پیشگیری از آلزایمر با ورزشی هوازی​

وقتی افراد مسن به ورزش هوازی می‌پردازند، علائم روانی و رفتاری آن‌ها بهبود می‌یابد. طبق گفته کلینیک مایو، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهند ۳۰ دقیقه ورزش در روز مانند پیاده‌روی یا پیلاتس برای پیشگیری از آلزایمر در سالمندی بسیار مهم است.

یک مطالعه هشت‌ساله ارتباط بین عملکرد ذهنی و فعالیت بدنی را در ۶۰۰۰ زن ۶۵ سال به بالا مورد بررسی قرار داد. نتایج آن نشان داد که زنان فعال‌تر نسبت به زنان کم‌تحرک کمتر در معرض خطر کاهش قدرت و عملکرد ذهنی بودند. بنابراین، پیشگیری از آلزایمر با ورزش واقعا امکان‌پذیر است.

تجربه نشان داده است که انجام تکنیک‌های تمدد اعصاب و ذهن‌آگاهی مانند یوگا و تایچی روی پیشگیری از آلزایمر موثر است، چراکه باعث کاهش استرس می‌شوند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

. ترک سیگار و ترک مصرف ا*ل*ک*ل​

سیگار کشیدن و مصرف ا*ل*ک*ل ممکن است خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقل را افزایش دهند. پس اگر هنوز سیگار می‌کشید، اکنون زمان ترک آن است. با پزشک خود در مورد روش‌های ترک سیگار یا ا*ل*ک*ل صحبت کنید تا بتوانید در مسیر پیشگیری از آلزایمر در جوانی قدم بردارید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

. مصرف داروهای پیشگیری از آلزایمر​

اگر سابقه خانوادگی ابتلا به بیماری آلزایمر را دارید و می‌دانید که از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به این بیماری هستید، بهتر است به‌محض مواجهه با علائمی مانند کاهش قدرت حافظه، مشکل در برنامه‌ریزی و حل مسئله، مشکل در انجام وظایف معمول، مشکل در تعیین دقیق زمان یا مکان و غیره به پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید. وی می‌تواند با تجویز داروهایی مانند موارد زیر به پیشگیری از پیشرفت آلزایمر کمک کند:

• ریواستیگمین
  • ممانتین
  • دونپزیل
  • گالانتامین
در واقع هنوز هیچ نوع دارو برای پیشگیری از آلزایمر تولید نشده است و داروهای موجود می‌توانند روی کاهش سرعت پیشروی زوال عقل اثر بگذارند. البته امروزه مکمل‌های دارویی برای تقویت حافظه پیشگیری از آلزایمر به بازار عرضه شده‌اند. بهتر است پیش از مصرف هر نوع قرص پیشگیری از آلزایمر با پزشک مشورت کنید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

. داروهای طب سنتی پیشگیری از آلزایمر​

تجربه نشان داده است که پیشگیری از الزایمر در طب سنتی غیرممکن نیست. برخی از راه‌های پیشگیری از آلزایمر در طب سنتی عبارتند از:

• طب‌سوزنی
  • ماساژدرمانی
  • آروماتراپی یا عطردرمانی
  • مصرف داروهای گیاهی مانند جینکو، هوپرزین آ، جینسنگ، بادرنجبویه، باکوپا و وینپوستین
خوشبختانه امروزه داروهای گیاهی ذکرشده در قالب قرص گیاهی پیشگیری از آلزایمر به بازار عرضه شده‌اند. در مورد مصرف آن‌ها با متخصص طب. داروهای طب سنتی پیشگیری از آلزایمر
تجربه نشان داده است که پیشگیری از الزایمر در طب سنتی غیرممکن نیست. برخی از راه‌های پیشگیری از آلزایمر در طب سنتی عبارتند از:

طب‌سوزنی
ماساژدرمانی
آروماتراپی یا عطردرمانی
مصرف داروهای گیاهی مانند جینکو، هوپرزین آ، جینسنگ، بادرنجبویه، باکوپا و وینپوستین
خوشبختانه امروزه داروهای گیاهی ذکرشده در قالب قرص گیاهی پیشگیری از آلزایمر به بازار عرضه شده‌اند. در مورد مصرف آن‌ها با متخصص طب سنتی مشورت کنید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

سوالات متداول در پیشگیری از آلزایمر​

در این بخش می‌توانید پاسخ تعدادی از ابهامات ذهنی خود در این زمینه را بیابید.

۱. از چه سنی باید برای پیشگیری از آلزایمر اقدام کرد؟​

اگرچه آلزایمر اغلب در سالمندان بروز می‌کند، اما برخی از افراد در سنین زیر ۶۵ سال درگیر آن می‌شوند.

۲. آیا امکان پیشگیری از آلزایمر با طب سنتی فراهم است؟​

بله زیرا متخصصان طب سنتی به مواد موثره خوبی برای تقویت حافظه و پیشگیری از آلزایمر دست پیدا کرده‌اند.

۳. بهترین روش پیشگیری از آلزایمر چیست؟​

در واقع هیچ روش قطعی وجود ندارد و باید به تمام راهکارهای ذکرشده در این مطلب توجه کنید.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,834
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟​

ازآنجایی‌که محققان هنوز نمی‌دانند که دقیقا چگونه باید از بیماری آلزایمر پیشگیری کنند، توصیه می‌کنیم برای اصلاح سبک زندگی و شروع مصرف داروهای تقویت‌کننده به پزشک متخصص مراجعه کنید. به‌خصوص اگر یکی از اعضای خانواده شما درگیر این بیماری است.

بالا