• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

چه عواملی باعث پو*ست پو*ست شدن دست ها می شوند؟

• نویسنده موضوع kiyan
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 13
  • بازدیدها 224
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035

سندرم پو*ست لایه برداری آکرال (APSS)

سندرم پو*ست لایه برداری آکرال به عنوان یک اختلال پوستی بسیار نادر در آن لایه فوقانی پو*ست بدون درد لایه برداری می شود. در بیشتر موارد این حالت برای دست ها و پاها رخ می دهد، اما می تواند بازوها ها و ران ها را نیز درگیر کند.

پو*ست پو*ست شدن به طور معمول از بدو تولد شروع می شود. با این حال، این وضعیت می تواند در دوران کودکی فرد یا بعدها نیز در زندگی آشکار شود. قرار گرفتن در معرض گرما و رطوبت این وضعیت را بدتر می کند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : kiyan

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035

درمان

هیچ درمانی برای سندرم پو*ست لایه برداری آکرال وجود ندارد. با این حال، فرد می تواند از پمادهای نرم کننده پو*ست مانند وازلین برای مدیریت علائم استفاده کند.

زمان مراجعه به پزشک

یک فرد می تواند دلایل زیاد کنده شدن پو*ست دست ها را در خانه با استفاده از مرطوب کننده ها درمان کند. اگر با وجود استفاده منظم از مرطوب کننده ها و سایر درمان های خانگی پو*ست دست ها بهبود نیافت افراد باید به پزشک مراجعه کنند. در صورت عفونت پو*ست باید بلافاصله به پزشک مراجعه کرد.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035

روش های جلوگیری از پو*ست پو*ست شدن دست ها

افراد می توانند از برخی علل کنده شدن پو*ست دست جلوگیری کنند. مرطوب کردن پو*ست دست و هیدراته ماندن می تواند به جلوگیری از خشکی پو*ست و درمان سایر علل پوسته پوسته شدن دست کمک کنند. استفاده از دستکش هنگام کار با مواد شیمیایی به جلوگیری از هرگونه عارضه جانبی ناشی از تماس آنها با پو*ست کمک می کند.

هر فرد دارای حساسیت به عطرها باید از مصرف محصولات حاوی این مواد شیمیایی اجتناب کند تا احتمال هرگونه واکنش مانند پو*ست پو*ست شدن دست کاهش یابد.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035

خلاصه

برخی از علل محیطی برای کنده شدن پو*ست دست ها شامل آفتاب، هوای خشک، هوای سرد و شستن بیش از حد دست است. برخی از علل پزشکی برای پو*ست پو*ست شدن دست ها شامل آلرژی، اگزما، پسوریازیس، عفونت ها یا سندرم پو*ست لایه برداری آکرال است.

بهترین راه برای جلوگیری از پو*ست پو*ست شدن دست ها استفاده از مرطوب کننده پو*ست و نوشیدن مقدار زیادی آب است. سایر اقدامات پیشگیرانه شامل استفاده از دستکش هنگام کار با مواد شیمیایی و اجتناب از عطرهایی است که باعث واکنش های آلرژیک یا افزایش اگزما می شوند. در صورت داشتن علائمی مربوط به پو*ست آلوده افراد همیشه باید به پزشک مراجعه کنند.

بالا