• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

انواع جوش و راه های درمان آن

• نویسنده موضوع MahSana♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 7
  • بازدیدها 827
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

انواع جوش صورت​

بیشتر مردم در طول زندگی، عارضه پوستی جوش را تجربه می کنند. اگر تا به امروز روی بخشی از پو*ست ب*دن شما جوش زده پس به آکنه مبتلا شده اید. تقریبا همه افراد در سن نوجوانی به عارضه آکنه مبتلا می شوند. ابتلا به آکنه در بزرگسالان هم شایع است.
اگر چه علت اصلی آکنه در بزرگسالی به طور کامل مورد بررسی قرار نگرفته است اما محققان بر این باورند که بسیاری از عوامل و فرایندهای بیولوژیکی مشابه و مرتبط با آکنه دوران نوجوانی ممکن است نقش مهمی در آکنه بزرگسالان داشته باشند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان

امضا : MahSana♡

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
آکنه معمولا بر روی پو*ست صورت شما پدیدار می شود، اما در بسیاری از موارد ممکن است قسمت‌های دیگر ب*دن تان نیز به آکنه دچار شوند. شدت جوش می تواند از یک جوش قرمز التهابی کوچک تا آکنه شدید که منجر به اسکار (جای جوش) می‌شود، متغیر باشد.

به طور کلی، عارضه آکنه زمانی روی پو*ست شما ظاهر می شود که منافذ پو*ست تان بسته شوند و چربی پو*ست تان راهی برای خروج پیدا نکند. در واقع، تجمع چربی در زیر منافذ پو*ست باعث ایجاد برآمدگی و رشد باکتری‌ می شود.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
به طور کلی جوش های صورت را می توان به ۴ دسته زیر تقسیم کرد:

۱٫ جوش سر سیاه​

جوش سرسیاه یک نوع آکنه بسیار رایج است. تقریبا همه افراد یک بار در زندگی به جوش سرسیاه مبتلا شده اند. پس اگر شما هم جوش سرسیاه زده اید، خونسرد باشید و تصور نکنید که بدشناس ترین آدم روی زمین هستید.
این نوع آکنه نتیجه فرایندهای طبیعی پو*ست به شمار می آید و به همین دلیل شایع است. برای فهمیدن راه درمان جوش صورت سرسیاه، ابتدا مهم است بدانیم که جوش سرسیاه چیست و چه عوالی باعث بروز جوش سرسیاه می‌شود.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
جوش‌های سر سیاه یکی از انواع جوش صورت هستند و زمانی ظاهر می‌شوند که منافذ باز پو*ست با ترکیبی از سلول‌های مرده‌ی پو*ست و چربی اضافه‌ای که توسط غده‌های چربی ترشح می‌شود (سبوم)، مسدود شوند.

برخلاف جوش‌های سرسفید که منافذ بسته در پو*ست ایجاد می‌کنند، جوش‌های سر سیاه منافذ باز دارند. اکسید شدن در سطح این منافذ، موجب رنگ تیره‌ی این جوش‌ها می‌شود.

برخی از افراد سعی می‌کنند با فشار دادن جوش‌های سر سیاه، آن‌ها را تخلیه کنند، اما باید بدانید که این کار می‌تواند موجب ایجاد جای زخم یا دیگر آسیب‌های پوستی شود.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

علت ایجاد جوش سر سیاه چیست؟​

جوش سر سیاه معمولا با بسته شدن فولیکول مو شروع می شود. میلیون ها فولیکول مو روی ب*دن شما از جمله روی پو*ست صورت تان وجود دارد. فولیکول مو در واقع منفذی در پو*ست است که دربرگیرنده ریشه مو است.

هر کدام از فولیکول ها حاوی یک مو و یک غده چربی ساز است. این غده ها، چربی لازم برای نرمی پو*ست تان را ترشح می کنند. وقتی پو*ست در حال ریزش سلول‌های مرده است، این سلول های مرده می توانند وارد فولیکول شده و با چربی پو*ست مخلوط شوند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
سلول های مرده و چربی پو*ست مانند یک توده برآمده زیر پو*ست تجمع پیدا می کنند و با فشار به سطح پو*ست باعث ایجاد یک برآمدگی به نام کومدون می شوند.

اگر برآمدگی روی منفذ مسدودشده پو*ست تان، همچنان بسته باقی بماند، برآمدگی ایجاد شده، جوش سرسفید نامیده می شود. اما اگر پو*ست اطراف برآمدگی باز شود و هوا به داخل نفوذ ‌کند، باعث خاکستری یا سیاه رنگ شدن چربی می شود. به همین دلیل به این نوع برآمدگی ها جوش سرسیاه می گویند.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541

تغییرات هورمونی مقصر اصلی است.​

علت اصلی ایجاد آکنه (از جمله جوش سرسیاه) تغییرات هورمونی در ب*دن تان است. درواقع این تغییرات باعث تولید بیش از حد چربی در منافذ پو*ست تان می شوند و یک توده در زیر پو*ست تان شکل می‌دهد. تغییرات هورمونی یک فرایند طبیعی به ویژه در دوران بلوغ است. دلیل جوش زدن بیشتر نوجوانان مبتلا به خصوص جوش سرسیاه همین است.

MahSana♡

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,829
امتیازها
193
کیف پول من
4,541
جوش های سرسیاه معمولا در قسمت پیشانی، بینی و چانه صورت (منطقه T) ایجاد می شوند.با این حال ممکن است در پشت ب*دن، س*ی*نه، بازوها و شانه ها نیز ظاهر شوند. جوش های سرسیاه در هر جای ب*دن تان که تراکم فولیکول های مو و غدد چربی بالا باشد، می توانند پدیدار شوند.

بالا