همه چیز راجب غلظت خون

• نویسنده موضوع MahSana♡
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 36
  • بازدیدها 662
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

MahSana♡

مقامدار بازنشسته
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,737
امتیازها
193
کیف پول من
4,505

راه و روش های تشخیص غلظت خون

اگر فکر میکنید که ممکن است غلظت خون داشته باشید پزشک ابتدا یک آزمایش به نام شمارش کامل خون(CBC) انجام خواهد داد.

CBC عوامل زیر را در خون شما اندازه گیری میکند:​

• تعداد گلبول های قرمز خون
  • تعداد گلبول های سفید خون
  • تعداد پلاکتها
  • مقدار هموگلوبین(پروتئینی که اکسیژن را حمل میکند)
  • فضایی که گلبول های قرمز خون اشغال میکنند ،به عنوان هماتوکریت شناخته شده است.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : MahSana♡

MahSana♡

مقامدار بازنشسته
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,737
امتیازها
193
کیف پول من
4,505

روش تشخیص غلظت خون یا پلی سیتمی ورا​

اگر غلظت خون دارید, احتمالا شما بیشتر از حد طبیعی گلبول های قرمزو هموگلوبین و هماتوکریت بالایی دارید شما همچنین ممکن است شمارش تعداد پلاکت های غیر طبیعی و گلبول های سفید داشته باشید.

اگر نتایج CBC غیرطبیعی باشد دکتر شما احتمالا خون شمارا برای جهشjak2 بررسی خوهد کرد افرادی که برای این نوع جهش هستند،آزمایش غلظت خون مثبت دارند همراه باسایر آزمایشات خون به احتمال زیاد برای تشخیص غلظت خون به بافت برداری از مغز استخوان نیاز خواهید داشت.

به یاد داشته باشید اگر پزشکتان به شما بگوید غلظت خون دارید زودتر میتوانید درمان را شروع کنید و درمان خطر ابتلا به عوارض ناشی از آن را کاهش میدهد.

MahSana♡

مقامدار بازنشسته
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,737
امتیازها
193
کیف پول من
4,505

آزمایش های تشخیص غلظت خون​

اگر پزشکتان فکر میکند که شما غلظت خون دارید,شما با یک معاینه فیزیکی شروع کنید:

• آزمایش خون
  • آزمایش مغز استخوان
  • آزمایش ژنتیکی
شما احتمالا برخی از آزمایش هارا انجام می دهید نه همه ی آنها را این به شما کمک میکند که مطمئن شوید غلظت خون و بیماری خون مشابه نیستند.

احتمالا پزشکتان شما رابه یک متخصص خون که بیماری های خونی را درمان میکند میفرستد، معاینه فیزیکی شما با این مرحله شروع می شود این به پزشک شما حس بهتری میدهد که بفهمد چه اتفاقی در ب*دن شما میافتد.

MahSana♡

مقامدار بازنشسته
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,737
امتیازها
193
کیف پول من
4,505

آزمایش خون​

برای بررسی آزمایشات خون بسیار رایج هستند حتی اگر قبلا انجام داده اید ممکن است به دیگری نیاز داشته باشید پزشک شما ممکن است هریک از این آزمایشات را تجویزکند.

آزمایشات خون:

• شمارش کامل خون
  • لکه خون
  • سطح اریتروپویتین

MahSana♡

مقامدار بازنشسته
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,737
امتیازها
193
کیف پول من
4,505
شمارش کامل خون

شمارش کامل خون اغلب اولین آزمایش است که نشان میدهد ممکن شما غلظت خون داشته باشید.

این اقدامات هموگلوبین پروتئینی است که به گلبول های قرمز خون کمک میکند که اکسیژن را در سراسر ب*دن شما حمل کند، برای فهمیدن هماتوکریت به خون خود به عنوان تیله های رنگی در یک شیشه آب فکر کنید تیله های قرمز گلبول های قرمز خون شما هستند و هماتوکریت یک عدد است و این به شما میگوید که چقدر تیله های قرمز درون شیشه یا چقدر گلبول قرمز خون شما در خونتان جا میگیرد؟

MahSana♡

مقامدار بازنشسته
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,737
امتیازها
193
کیف پول من
4,505
تعداد گلبول های خونی

شما 3نوع سلول های خونی دارید:قرمز,سفید و پلاکت ها.CBC شمارش آنهایی را که شما دارید را دارد؛ تعداد زیاد هموگلوبین, هماتوکریت یا شمارش گلبول های خون می تواند نشانه هایی از غلظت خون باشد.

CBC تنها چند دقیقه طول میکشد پزشکتان یک سوزن را در بازو معمولا نزدیک آرنج شما قرار میدهد و خون میگیرد ممکن است نتایج را 1- 2روز بعد دریافت کنید یا بیشتر هم میتواند طول بکشد.

MahSana♡

مقامدار بازنشسته
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,737
امتیازها
193
کیف پول من
4,505
لکه خون

مانندCBC، لکه خون تعدادسلول های خون را افزایش میدهد همچنین شکل سلول خون شمارانشان میدهد، این به پزشک شما کمک میکندکه بفهمد غلظت خون دارید و چقدر پیشرفت کرده است آزمایش لکه خون سریع است ,دکتر شما ممکن است خون را از آرنج یا باسوزن از انگشتتان بگیرد و معمولا نتایج را بعد از 1-2روز دریافت میکنید.

MahSana♡

مقامدار بازنشسته
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,737
امتیازها
193
کیف پول من
4,505
اریتروپویتین

اریتروپویتین(EPO)یک هورمون است که به مغز استخوان شما میگوید سلول های جدید خون را تولید کند سطح بسیار پایین میتواند نشانه دیگری از غلظت خون باشد.

آزمایش EPO باخون گرفتن از آرنج سریع انجام میشود. شما میتوانید نتایج آزمایش EPO را 2-3 روز بعد دریافت کنید اما ممکن است آزمایشات شمابیشتر طول بکشد.

MahSana♡

مقامدار بازنشسته
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,737
امتیازها
193
کیف پول من
4,505

آزمایشات مغز استخوان​

مغز استخوان بخش مرکزی اسفنجی استخوان های شما است که سلول های خونی شماراتولید میکند پزشک ممکن است تصمیم بگیردکه شما نیاز به آزمایش مغز استخوان دارید.

MahSana♡

مقامدار بازنشسته
مقامدار بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
2020-10-21
لایک‌ها
8,737
امتیازها
193
کیف پول من
4,505
نوع از آزمایشات مغز استخوان وجود دارد:

برای یک نمونه از مغز استخوان از آسپیراسیون(دمش) استفاده می شود. برای مغز استخوان یک نمونه از بافت برداری استفاده می شود.

هردو آزمایش نشان میدهد که مغز استخوان شما سلول های خونی زیادی تولید میکند ؛ ممکن است هردو آزمایش همزمان انجام شود و 10-30دقیقه طول میکشد؛ برای انجام این آزمایش پزشکتان ابتدا اطراف ناحیه استخوان س*ی*نه یا استخوان لگن شما را بی حس میکند؛ اگر درمورد آزمایش احساس اضطراب میکنید می توانید از دارو برای آرام شدن کمک بگیرید، سپس از یک سوزن برای نمونه برداری از مغز استخوان استفاده میکند شما میتوانید نتایج را در 3-4روز دریافت کنید اما ممکن است بیشتر هم طول بکشد.

بالا