• رمان ققنوس آتش به قلم مونا ژانر تخیلی، مافیایی/جنایی، اجتماعی، عاشقانه کلیک کنید
  • رمان عاشقانه و جنایی کاراکال به قلم حدیثه شهبازی کلیک کنید
  • خرید رمان عاشقانه، غمگین، معمایی دلداده به دلدار فریبا میم قاف کلیک کنید

راه حلی عملی برای درمان ترس کودک

• نویسنده موضوع kiyan
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 15
  • بازدیدها 3K
  • Tagged users هیچ

ساعت تک رمان

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035

چگونه می توان برای غلبه بر ترس کودکان کمک کرد؟

چانکسی می گوید: در هر سنی چالش باید به مراحل کوچک تقسیم شود. وی پیشنهاد می کند غار بزرگ یا تاریکی یک گنجه را به موردی سرگرم کننده و مثبت تبدیل کنید. وی می افزاید: با ایجاد یک احساس رقابتی به کودک برای از بین بردن ترس و اضطراب کمک می کند. چانسکی می گوید: خلاق باشید به عنوان مثال، به دل تاریکی بروید و با چراغ قوه کتاب بخوانید.

پنج صورت مسخره بسازید و بلافاصله خارج شود. 20 سوالی بازی کنید، همه این موارد کودک را در چارچوب ذهنی متفاوتی قرار می دهد. اغلب برای دریافت بهترین نتیجه باید تمرین کنید. بر اساس اظهارات چانسکی، سگ ها ترس بزرگ دیگری برای کودکان پیش دبستانی هستند. سگ ها اغلب بزرگ و پرش کننده هستند که برای بچه های کوچک تر خوشایند به نظر نمی رسند.

انجمن رمان نویسی دانلود رمان
امضا : kiyan

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
باز هم چانسکی پیشنهاد می کند به ترس گام به گام نزدیک شوید. در برابر وسوسه یا محافظت بیش از حد مقاومت کنید یا با این عبارت “خوبه، زود باش!” چانسکی می گوید در عوض به فرزند خود فرصت هایی برای تجربه های مستقیم و ایمن بدهید.

با صاحب سگ صحبت کنید و بپرسید: “آیا سگ مهربان است؟ آیا می توانیم سلام کنیم؟” چانسکی پیشنهاد می دهد یا از فرزند خود بپرسید “آیا دم سگ تکان می خورد؟ این نشانه یک سگ شاد است.

اگر یکی از دوستان شما سگ دارد از وی بخواهید اجازه مشاهده رفتارش با سگ را به شما و فرزندتان بدهد زیرا این کار می تواند به فرزند شما نشان دهد دنیای سگ ها ایمن است. لاگاتوتا با تحقیقات خود دریافت پیش بینی آینده برای کودکان سه تا چهار ساله می تواند نگران کننده باشد. آنها می دانند افکار منفی می توانند شما را ناراحت کنند قبل از اینکه بفهمند افکار مثبت هم می توانند به شما در ایجاد احساس خوب کمک کنند، چیزی که در حدود 7 سالگی رخ می دهد.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
علیرغم این آگاهی، کودکان پیش دبستانی از قدرت توجه برای تغییر جهت افکار خود برخوردار نیستند که ممکن است این را توضیح دهد چرا تلاش برای منحرف ساختن افکار کودک از ترس ها اغلب بی نتیجه می ماند.

لاگاتوتا پیشنهاد می کند از کمک ها و راهکارهای ملموس تر برای کودک چهار ساله خود استفاده کنید به عنوان مثال، از وی بخواهید نقاشی بکشد.

تسکین ترس در کودکان مدرسه ای

انفجار دانش و تجربه در دوران مدرسه کودکان را با خطرات واقعی بیشتری آشنا می کند: تمرینات آتش نشانی، نحوه برخورد با سارقین، طوفان ها و جنگ ها در واقع رئالیسم شروع به ظهور می کند، اما همیشه نباید تصور کنید منبع دقیق ترس های فرزند خود را می دانید.

به عنوان مثال، اگر فرزند شما از حضور در استخرهای عمومی اجتناب می کند، آیا واقعا از آب و غرق شدن می ترسد؟ یا سوت نجات غریق باعث ترس وی می شود؟ تنها راه دانستن پرسیدن است.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
با بچه های کوچکتر می توانید این تمرین را نیز انجام دهید. از آنها بخواهید دو تصویر بکشند: یکی تصویری از خود در موقعیت ترسناک با یک فکر “حباب نگرانی” که به آنها می گوید در مورد خودشان چه فکری می کنند سپس از آنها بخواهید تصویر دوم خود را در همان موقعیت ترسیم کنند، اما با یک “حباب هوشمند” که شامل افکار آرام تر و واقع بینانه تری است.

کودکی که از پیگیری معلم می ترسد، ممکن است بگوید: “اگر من انجام تکالیفم را فراموش کنم معلم مرا به دفتر مدیر می فرستد، اما “حباب هوشمند” ممکن است بگوید “دوست من الکس انجام تکالیف خود را فراموش کرده و معلم فقط از وی خواسته برای خود یادآوری بنویسد.”

چانسکی می گوید: این تکنیک به بچه ها کمک می کند بین احساسات خود هنگام بیان این دو داستان بسیار متفاوت ارتباط برقرار کنند. کودکانی که از بلایای طبیعی می ترسند ممکن است توسط والدین یا در مدرسه نسبت به طوفان، گردباد یا زلزله اطلاعات زیاد و قابل فهمی کسب کنند. این کار در ایجاد نگاه متفاوت در آنها نسبت به وضعیت کمک می کند.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035
چانکسی توضیح می دهد: این تکنیک ها برای کودکانی که تمایل بیشتری به شناخت خود دارند خوب جواب می دهد. برای کودکان دارای تنش از نظر جسمی که شب ها بسیار نگران هستند و در خواب مشکل دارند تکنیک های آرامش فقط راه حل موقتی و مقطعی محسوب می شوند و باید دلیل این ترس ها ریشه یابی شوند.

یک مرکز مدیتیشن معتبر کودکان تجربیات خوبی درباره درمان کودکان بیش فعال، مبتلا به بیمار مزمن و وحشت های شبانه مربوط به استرس را گزارش می دهد. این مرکز اذعان می دارد با توسعه روش های خود شامل تنفس عمیق، تایید و آرامش عضلانی توانسته به کودکان زیادی کمک کند.

kiyan

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
کاربر تک رمان
تاریخ ثبت‌نام
2020-06-28
لایک‌ها
23,493
امتیازها
178
کیف پول من
19,035

راهنمای عمومی برای هر سنی

هنگامی که کودک می ترسد چه در سن پنج سالگی چه در 15 سالگی به یاد داشته باشید با ترس های وی با احترام برخورد کنید. چانسکی پیشنهاد می کند از این دستورالعمل های اساسی پیروی کنید:

سعی نکنید مانع صحبت کودک درباره ترس هایش شوید.

آرام و با اعتماد به نفس باشید. نحوه صحبت با کودک در مورد ترس ها به اندازه آنچه می گویید مهم است.

هنگام کمک به فرزند خود برای مقابله با ترس ها دقت کنید چه چیزی به وی احساس راحتی می دهد، بنابراین فرزند خود را مجبور به انجام بیشتر از کاری نکنید.

اجتناب کامل راه حل غلبه بر ترس و اضطراب نیست و باید توسط متخصصان ریشه یابی شوند.

مقابله با پاسخ ها را به روش های مختلف مانند نقاشی یا ایفای نقش انجام دهید.

بالا